internet od o2

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod domascz 4. 4. 2021 17:52

Dobrý den, chci si pořídit internet od o2 250 Mb/s. Na pobočce mi bylo řečeno, že si od nich budu muset pořídit jejich modem o2 smart box, ale po přečtení for na internetu jsem se dozvěděl, že se tomu modemu mám vyhnout obloukem. Chci se tím pádem zeptat, jaký modem by jste mi doporučili.
domascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 4. 2021 18:03

Na internetu bylo určitě napsáno vyhnout se. obloukem i O2 . Jiný provider by nebyl? Cetin připojí dnes kohokoli.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domascz 4. 4. 2021 18:11

O2 na mé adrese jede celkem vklidu, takže zatím o změně providera neuvažuju, ale chci právě přejít ze 100 Mb/s na 250 Mb/s.
domascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 4. 2021 18:16

A teď to běží na čem?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domascz 4. 4. 2021 18:21

Modem VDSL Comtrend VR-3031eu
domascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 4. 2021 19:16

Podívej asi pro rychlost 250 Mb dostaneš terminátora, takže si budeš muset pořídit router který na wan rozhraní umí PPPoE s vlany.

Což umí mikrotik a pak nějaké routery, koukni zde: Router ke službe bonding.

Pokud terminátora nedostaneš musíš si pořídit VDSL modem co umí profil 35b ale měly by tam chodit i modemy s profilem 17a ovšem pouze na rychlosti 100M takže než by jsi koupil nový můžeš použít ten starý modem.

Takže v prvním řadě zjisti zda budeš mít terminátora nebo ne podle toho budeš muset pořídit buď router který umí na wlan PPPoE s vlany a nebo modem co umí na DSL lince profil 35b.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radmal 11. 4. 2021 11:12

polda píše:Na internetu bylo určitě napsáno vyhnout se. obloukem i O2 . Jiný provider by nebyl? Cetin připojí dnes kohokoli.


Je to tak, CETIN spolupracuje s dalšími snad dvaceti operátory. Stačí si svoji rychlost ověřit tady: https://zrychlujemecesko.cz/mapa-pokrytia hned uvidíte, jaká je dostupná rychlost a s jakými operátory tam CETIN spolupracuje
Radmal
Junior

Odeslat příspěvekod domascz 18. 6. 2021 20:47

Tak prej terminátora teda nedostanu, takže se chci radši pro ujištění zeptat, abych nekoupil nějakou blbost.
Bude to fungovat na tomhle modemu? https://www.alza.cz//tp-link-archer-vr4 ... 80QAvD_BwE
domascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 6. 2021 21:21

Pokud se koukám do parametrů tak fungovat to bude ovšem má to pouze profil 17a tj na DSL lince pouze 100M pro 250M potřebuješ profil 35b.

Profil 35b má až Archer VR2100
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod domascz 18. 6. 2021 21:35

Ok, koupím teda Archer VR2100.
Děkuju moc za radu :)
domascz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků