Gmail a do něj přesměrované schránky

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod iwigirl 30. 5. 2013 12:05

Mám schránku na gmailu, kam mám přesměrované i další schránky - v gmailu mám nastavené, že pokud na emaily z těchto schránek odpovídám, tak vždy z dané adresy, ne z adresy gmailu.

Co mi ale hodně vadí je to, že v odeslaném mailu, i když je odeslaný z jiné adresy, figuruje toto:

XY <blabla@centrum.cz>
Odeslal: blabla@gmail.com

Je tam prostě zmíněna ta "domácí" gmailovská adresa.
Občas chci psát z jiné adresy a za žádnou cenu nestojím o to, aby dotyčný znal i mou "civilní" adresu. Nechce se mi veřit, že jediným řešením je připojit se na centrum.cz a odeslat to odtamtud.

Jak se toho zbavit?
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 30. 5. 2013 12:25

to je tam schvalne vis...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 5. 2013 12:29

iwigirl píše:Jak se toho zbavit?

Nelze.

https://support.google.com/mail/answer/ ... s&ctx=mail
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 30. 5. 2013 12:44

:-/
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 5. 2013 21:46

Pouzitelnejsi nez pouzivat nekolik webmailu soucasne je pouzit mail klienta + synchronizaci vsech email schranek pres IMAP /ne POP3/.
Z free programu napriklad thunderbird.
Pak budes pristupovat ke vsemu klidne zvlast, ale muzes mit vse pokupe v 1 okne a treba parametricke vyhledavani taky bude fungovat ve vsech. A taky je to pohodlejsi.

Nebo akceptovat to, ze to gmail dela.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 31. 5. 2013 06:13

alfahans: az poznas pohodli gmailu, to ze ho mas vsude s sebou tak na nejaky prehistorricky pouzivani klienta zapomenes protoze proste neni pohodlnejsi :)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 5. 2013 06:46

Kód: Vybrat vše
Občas chci psát z jiné adresy a za žádnou cenu nestojím o to, aby dotyčný znal i mou "civilní" adresu. Nechce se mi veřit, že jediným řešením je připojit se na centrum.cz a odeslat to odtamtud.

Udělej si ještě jeden učet na gmailu - proved delegovani,poštu přesměřuj na ten novej.Tim padem budeš vidět poštu v obou, novym gmailu i puvodnim gmailu ,v připadě odpovědi odpoviš z novyho jako něco@centrum.cz bude přidano novy@gmail.com a nikoliv privatni@gmail.com
Upřimně řečeno nedovedu si představit že bych dneska kdy 90 procent pošty čtu a řešim na smartu ještě přemyšlel nad použivanim klienta,thunderbird mam nainstalovanej a spuštěnej nebyl tak rok minimalně....
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 31. 5. 2013 08:56

Karlos:
No, ja uz si zvykl na klienty, kde mam vsechny adresy, vcetne od mamky, pekne prehledne. A hlavne je to rychle, prehledne /sloupcovy system zobrazeni/ + provazane s os. V mobilu/tabletu mam jen svuj gmail pres tu jejich aplikaci, ktera je sice nouzovka, ale v mobilu se to da chapat.
Webmail na gmailu jsem pouzival drive. Jinak nemuzu si pomoct, ale nelibi se mi to ui na webmailu.

Abych jen nechvalil klienty, apod. - Z ceho tecu, to je lotus notes v praci /ktery pouzivat musim/. Aplikace je pomala a neumoznuje offline praci, takze je fakt "super", kdyz jsem s ntb mimo domov a neni poradny 3g signal.

Proste, nenutim klienta, jen zminuji alternativu.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 5. 2013 09:46

Kód: Vybrat vše
No, ja uz si zvykl na klienty, kde mam vsechny adresy, vcetne od mamky, pekne prehledne.

Pokud člověk gmail použiva narazově a napřiklad si nepoladil filtry a štitky tak mu potom klient v smartu připada nepřehlednej.
Provazani s OS je tam mimochodem hodně velky,z libovolne aplikace v telefonu ktera ma ve futurkach sdilej,pošli atd odesilam.Hm a offline režim funguje i v tom blbym telefonu - jenom je tam omezeni na prvni adresu což je fuk pokud si to chytře poladim předem.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 31. 5. 2013 10:08

Provázanost - v telefonu ano, v ntb/PC už ne.
Mobil/tablet používám jen na čtení emailů mimo domov a to jen na jednu soukromou schránku. Ostatní prohlížím jen jednou za určitý čas, na jednom z počítačů nebo na notebooku, co mám po ruce.
Hl. ty emaily pro mamku, se kterýma jí jednou za pár dní pomáhám, jsou dost dlouhé a mají plno příloh, tam je PC nutností. Anebo jsem tedy nepřišel na to (moc jsem ani nehledal, přiznám se), jak rychle a efektivně připojit více příloh (které jsou třeba i větší, různé pdf + fotky, tzn. nechce se mi čekat na upload, hlavně někde mimo domov s ntb napojeném na telefonu je to pak na palici, ne všude je 3G...) do gmailu přes web.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 5. 2013 10:54

Mně se to nechce moc rozepisovat - spokojme se s
Kód: Vybrat vše
Anebo jsem tedy nepřišel na to (moc jsem ani nehledal, přiznám se), jak rychle a efektivně připojit více příloh (které jsou třeba i větší, různé pdf + fotky, tzn. nechce se mi čekat na upload,
to už je lepší.prostě sam řikaš že s gmailem prakticky nepracuješ tak nechapu co řešiš.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků