Tichý počítač na práci s fotkama

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod sagi1 2. 12. 2009 09:25

Dobrý den, potřeboval bych poradit tichou sestavu na zpracování fotek včetně operačního systému Win 7. Jestli je to možné, poraďte mi prosím dvě varianty ve dvou cenových hladinách, 15 000 Kč a 20 000 Kč.
Počítač bude sloužit především ke zpracování fotek, dále pak internet, kancelářské aplikace.
Vzhledem k tomu že bude v obývacím pokoji tak bych chtěl opravdu tichý.
Budu kupovat jen holou bednu - monitor mám zatím LCD 19", časem asi bude větší.
Taktovat určitě nebudu (ani nevím co to je) :-)
Počítač chci koupit složený s nainstalovaným systémem.
sagi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 12. 2009 14:07

viděl bych to takhle:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... N9P01T7501

20 000 variantu po mně nechtějte, zbytečně vyhazujete peníze. Tahle za 15 000 Vám bude bohatě stačit.

přesto:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... HRX01H3L01
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2009 14:43

Ja bych si dovolil Intel, protoze je vyrazne vykonnejsi. (2,6GHz Core i5 polozi na lopatky i Phenom II X4 955 na 3,2GHz)

Poskladal jsem dve varianty. Obe maji stejne komponenty - stejne procesor, pamet, disk i grafickou kartu a zakladni desku. Jediny rozdil je v tom, zda chcete, ci nechcete mit opravdu TICHY pocitac. Ty navrhy od Dockalacka ULTRA TICHE pocitace nejsou, i tomu drazsimu chybi vymenit ventilatorky (+1000Kc, cca). Vykonna graficka karta je pro Vas dle meho nazoru zbytecna - ta se hodi POUZE na hrani 3D her. Vy ale v zadani narocne 3D hry neuvadite a vykon vyuzijete jinde a klidne vyssi ... proto jsem se orientoval uplne jinym smerem.

Jeste jednou opakuji, ze VYKONOVE jsou obe me sestavy NAPROSTO totozne. To abyste si udelal obrazek, ze ultra tiche PC neco stoji. Ja osobne bych nevahal ani vterinku a "tasil jednadvacet".

Drazsi varianta: 20.987,- Kc.

Levnejsi varianta: 16.812,- Kc.

Ano, ten rozdil 4.175,- Kc se pri stejnych parametrech PC plati POUZE za to, ze nebudete obtezovan HLUKEM.

Rozdily jsou nasledujici:

Obycejna versus odhlucnena pocitacova skrin.
Zakladni, normalni ventilator, 1ks, versus 2ks ultra tichych ventilatorku Noctua.
Pevny disk "holy" versus pevny disk "zabaleny" v odhlucnovacim/chladicim boxu, zavesenem na silentblocich.
Obycejny, hlucnejsi, versus ultra tichy chladic procesoru.
Obycejny, hlucnejsi, versus EXTREMNE KVALITNI, ultra tichy zdroj s NIZSI SPOTREBOU elektricke energie. Recenze mnou doporuceneho zdroje zde. (Jina vykonova varianta, ale kvalita je shodna.)

Jiny rozdil neni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod sagi1 2. 12. 2009 15:26

Paráda, díky za návrhy. Budu se spíš držet toho Intelu, jdu to podrobně prostudovat.
sagi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2009 15:38

Jeste si muzete prostudovat tento clanek, urcite v nem najdete odpovedi na nektere ze svych otazek.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Sibstr 2. 12. 2009 17:10

KineCZek to poskládal velice pěkně, škoda jenom že se pro Core i5 nedělají desky s integrovanou grafikou :-l
Sibstr
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2009 17:21

Ani se delat nebudou, protoze na LGA1156 bude grafika prestehovana do procesoru ... inovace.

Pravda, desky bude treba tez jine - napr. s DVI vystupem. Ale grafika bude v procesoru. I ja bych ale radeji videl integrovanou grafiku v chipsetu, tzn. na desce.

KineCZek

Odeslat příspěvekod sagi1 16. 12. 2009 23:13

Tak jsem tu opet s dotazem.
Dnes jsem si domu privezl drazsi z tech dvou pocitacu ktere navrhl KineCZek. Muzete se prosim podivat na prilozenou fotku zda je to slozeno spravne? Opravdu tam maji byt tri ventilatory navic takto rozmistene?
KineCZek psal o dvou ventilatorech, proto me mate ze jsou tri. A taky si myslim (i kdyz se v tom vubec nevyznam), ze to bylo mysleno tak ze ty ventilatory budou oba na chladici procesoru a ne jeden na chladici a druhy na skrini. A co tam dela ten treti...?
Mrknete na to a udelejte mi v tom prosim jasno.
Přílohy
sagiPC.jpg
sagi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lama 123 16. 12. 2009 23:32

Mno predni vzduch nasava (studeny) jeden chladi CPU a ten zadni vyfukuje teplo ven
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 12. 2009 23:40

Tak to je teda síla. Vyhodit oknem 10.000 Kč, když na uvedené činnosti by s levou zadní stačila sestava za polovic s integrovanou grafikou.
Ventilátor v čele skříně je zbytečný úplně - jen zvyšuje hluk sestavy a i ten zadní bude pravděpodobně zbytečný. Klidně jě postupně odpoj a sleduj teplotu procesoru, chipsetu a GK a uvidíš.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 17. 12. 2009 00:06

sagi1 píše:KineCZek psal o dvou ventilatorech, proto me mate ze jsou tri. A taky si myslim (i kdyz se v tom vubec nevyznam), ze to bylo mysleno tak ze ty ventilatory budou oba na chladici procesoru a ne jeden na chladici a druhy na skrini. A co tam dela ten treti...?

Já tam vidím 4:

ve zdroji, pod zdrojem, na chladiči procesoru, vpředu před diskem.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sagi1 17. 12. 2009 00:14

Mas pravdu, ale ten ve zdroji chapu, nemam jasno v tech trech dalsich.
sagi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lama 123 17. 12. 2009 00:28

Ty 3 jsem se snažil vysvětlit výše
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 17. 12. 2009 00:42

sagi1 píše:KineCZek psal o dvou ventilatorech, proto me mate ze jsou tri. A taky si myslim (i kdyz se v tom vubec nevyznam), ze to bylo mysleno tak ze ty ventilatory budou oba na chladici procesoru a ne jeden na chladici a druhy na skrini. A co tam dela ten treti...?

Takhle je to v pohodě. Na co by na chladiči byly dva větráky? Jeden nasávací a jeden vyfukovací jsou ve skříni kvůli pořádnýmu průvanu, ten třetí je přímo součástí chladiče CPU (máš to napsaný i v jeho popisu v e-shopu).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2009 02:26

Takto je topresne spravne. Kecy v kleci o tom, ze jsou dva ventilatory zbytecne, neber vazne, odmitam na ne vubec i "jen" reagovat.

Spodni ventilator nasava dovnitr pocitacove skrine studeny vzduch zvenci. Zadni ventilaror pod zdrojem vyfukuje teply vzduch z pocitace ven.

Ten jeden je na chladici procesoru. A potom je jeden uvnitr zdroje.V odhlucnene skrini, jako je CM Sileo, by odpojeni ventilatoru znat BYLO a cekem znacne. Diky odhlucneni skrin ztraci schopnost samochlazeni. Nekteri uzivatele bohuzel takovou skrin nikdy nedrzei v ruce, ale presne predem vedi, ze je zbytecna. Co se da delat.

KineCZek

Další stránka