Sestava pro sestru (Komplet) [-+15k]

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod shotgunman 3. 12. 2009 18:15

Zdravím,
Takže skládám pro sestru jednoduchý PC. Využití bude klasika internet, icq, office, hudba a filmy. Takže nic náročného. Žádné hry. Bude to kompletní sestava včetně periferií. Sestavoval jsem to volně podlě mé sestavy. OS půjde určitě W7 (32bit) z MSDN (nebo jak to je).

Bedna
Základní deska: GIGABYTE M85M-US2H
Procesor: AMD Athlon II X2 250
Chladič na CPU: Arctic Cooling Freezer 64 Pro
RAM: Corsair 2GB 800Mhz
Zdroj: Seasonic SS-400ET
Disk: WD Caviar Black 640GB
DVD: LG GH22NS SATA Stačí základní funkce, takže takhle pohodově stačí
Case: CoolerMaster Elite 340 Nejsem si jistý, vzhled je podle sestry ok, ráda by něco podobných (menších) rozměrů.
Čtečka: Apacer AE700

8700 Kč (cca)

Periferie
Myš a klávesnici neřeším, skočíme do nějaké prodejny aby jí vyhovovaly.
Reproduktory: na hudbu bude mít spojený PC s věží, takže jenom nějaká chrastítka.
Počítám myš, klavesnici a chrastitka tak do 1500 Kč.

10300 Kč (cca)

Monitor: LG W2243T-PF - LCD 22"? Absolutně netuším. Nechám na Vás. Stačí něco menšího, aktuálně má 15' na NB.
ZD: GIGABYTE M85M-US2H
CPU: AMD Athlon II X2 250 3.0Ghz
GPU: ATI HD 5770
RAM: 2GB
HDD: WD Caviar Green 1TB (Data) & Black 640GB (Systém + Data)
CHLAZENÍ: Freezer 64
ZDROJ: Seasonic 400W
shotgunman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2009 18:40

Dnes bych vybiral zaklad nejak takhle. Je to na DDR3, integrovana grafika je to nejvykonnejsi, co se dnes da koupit, navic se 128MB vlastni pameti primo na boardu.

Je to vykonne, neni to drahe a neni to hlucne. K tomu posleze periferie, pripadne sestaveni, SW a instalaci, takze komplet muze vypadat takto vcetne legalniho softwaru.

Pokud si to sestavis sam a nepotrebujes SW, vyjde Te muj navrh na 13.358,- Kc. Vetsi monitor podle mne ani nema moc vyznam. Pokud chces, tak na 22" fullHD se priplaci cca 400,- Kc, ale to rozliseni je na tu uhlopricku moc vysoke. 23" fullHD panel je pak o dalsich cca 400,- Kc drazsi, ale pro domaci vyuziti jde o vyhozenych temer tisic korun.

Schvalne jsem to dal na tri casti, aby sis vybral, co chces a co ne.

//edit: Omlouvam se, zapomnel jsem na ctecku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Denkez 3. 12. 2009 19:11

Pokud vidím dobře, tak vytipovaná skříň (mimochodem konečně správná velikost k mATX desce) Cooler Master Elite 340 má připojovací místa zboku, což by mohlo vadit v případě přisunutí ke stěně... Podle mého je výhodnější mít připojovací místa standardně zepředu, např.:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 90US1NYLXO
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 90US1NYMFA
4GB paměti jsou na zamýšlené použití a nadto 32bit OS nadbytečné. Ušetřené peníze bych investoval do většího disku:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... H1TZ1YTJHG
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod Sibstr 4. 12. 2009 20:28

KineCZek to složil celkem pěkně, akorát se mi zdá, že klávesnice a myš za 1000kč jsou dle mého vyhozené peníze. Jasně, tazatel chtěl něco do 1500kč, ale dle mého, lepší investovat tyhle peníze do jinačích komponent. Ještě se mi tam nelíbí ten monitor od BenQ, nemám k této značce moc velkou důvěru, radši bych vzal něco od Samsungu nebo LG i za cenu toho, že to bude mít jenom 19".
Sibstr
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 12. 2009 21:18

Ten BenQ je nahodou dobry, videl jsem ho v akci a oci mi z nej nevyhorely. : )

Ta klavesnice s mysi je jednak za sedm stovek a jednak jde o kvalitni a proverene periferie, ze kterych neupadne ruka po pul dne pouzivani. A navic se po roce pouzivani nerozpadnou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor