Budoucí LN sestava na hry, kancelář, databáze (30 000 Kč)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 10. 2016 06:24

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI LN při kancelařině, při hraní classic (pokud bude za rozumný příplatek LN pořád, rád tisícovku nebo dvě navíc investuju)

UCEL PORIZENI SESTAVY Odhadem 60 % hry, 30 % kancelařina a internet, 10 % hraní si s databázema, virtualizací, programování (primárně pracovní stroj to ale není, spíše hraní co se objemů dat týče a programování bakalářky). Ohledně her ještě nepotřebuji nejvyšší detaily ani pevných 60 FPS (nad 30 mně bohatě stačí).

FINANCNI LIMIT 30 000 Kč

OPERACNI SYSTEM - Použiju Win 10 Educational ze školy

SESTAVITE SI PC SAMI? Po dokoupení zbytku komponentů určitě sestavit a odladit, prozatím do staré sestavy zdroj a GK vyměnit zvládnu.

BUDETE TAKTOVAT? Ano

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Monitor nezahrnovat do ceny sestavy, zatím hraju na starém LG Flatronu 22' 1680x1050, modelové označení bohužel nemůžu najít. PC je připojené i k full HD televizi, na které občas něco pustím. Do budoucna určitě dokoupím i FullHD monitor. Cenu za monitor bych si představoval do 5 000.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Holá bedna.

Komponenty, které už mám a chci použít:
Crucial SSD

DŮLEŽITÁ DALŠÍ INFORMACE:
PC jsem plánoval koupit až na jaře s nástupem ZEN, má smysl čekat? Bylo by to pro mě přijatelnější i kvůli financím, takže dávám přednost počkat. Sestavu ale řeším teď z toho důvodu, že mně odešla GK - viz viewtopic.php?f=919&t=1256018. Počítám tedy s nákupem na dvě části: teď zdroj a GK, na jaře zbytek.
Rád bych se v komponentech vyhnul ASUSu, cokoliv jsem od nich měl mně odešlo těsně po záruce.

Omáčka:
Co jsem se sám díval, preferoval bych něco v tomto stylu - https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... RX012JU601 - cena předpokládám u procesoru s příchodem ZENu trochu klesne (jak Intel, tak AMD varianty). Na sestavě je snad vidět, že už sem nějakou dobu chodím "špízovat" a lehce se inspiruji v sestavách, i když preferuji výkonnější procesor na úkor slabší GK (stejně se mi zatím na PC nejčastěji pokazila právě GK, takže prostě počítám s tím, že koupím za dva-tři roky novou).
Jak říkám, zatím bych koupil zřejmě jen zdroj a GK, chci k tomu ale přistoupit "zodpovědně" a mít jistotu, že to bude i do budoucna slušné a bude to mít smysl. Nákupní košík by zatím vypadal takto: https://www.alfa.cz/index.php?eid=136160, zdroj chci koupit z toho důvodu, že starý už má přeci jenom 8 let a nechci mu svěřit kartu za osm tisíc. Z GK preferuji nVidii, hry dostávám i na recenzi a často pro AMD ještě nejsou ovladače, zatímco nVidia se na vývoji přímo podílí a už je má optimalizované.
Pokud by nákup na části nebyl výhodný, koupil bych už teď komplet (peníze mám, ale chci je nechat i jako rezervu). I odhlučnění bych řešil až s novou sestavou a až by to někdo sestavoval (sám si třeba nalepit Accelero netroufnu).

Zbytek staré sestavy:
Intel Core 2 Quad Q6600 2,4@3 GHz + Arctic Freezer PRO 7
8 GB DDR2 RAM
Gigabyte P35-DS3R
Fortron BlueStorm II 400 W
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 10. 2016 12:19

ANO, vyplatí se počkat. I v případě kdy ZEN nebude trhat rekordy ve výkonu donutí Intel zlevnit, aspoň trochu :)

První košík vypadá dobře, druhý má špatný link ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 10. 2016 12:33

Osobne pokud by se cekalo, asi bych pockal i se zadanim dotazu na dobu, kdy to bude aktualni. Tu kartu od MSi bych nekupoval, nema uplne koser kaskadu a po konverzi na LN by mohla byt zbytecnym zdrojem problemu.

Pokud MSi tak ARMOR, pokud Accelero hned, tak Zotac OEM dlouhou cernou, plus Accelero Mono + F12 Silent. Nebo puvodni Accelero fan zapojit do karty a nejak to taky pojede. Ne idealne, ale zase se s tim nebudes muset ladit a babrat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 10. 2016 13:51

Jsem na mobilu, na odkaze měla být jen ta GK a zdroj z druhého odkazu, kde je i celá sestava...

Chtěl jsem teď jen dát nástřel, jak bych si představoval zbytek, když vybírám GK+zdroj. Je mi jasné, že vybrat teď napevno procesor, desku atd. je nesmysl - chci jen radu ohledně zdroje a GK. MSi Armor klidně vezmu, jen se chci zeptat, jak je na tom případně Gainward, nebo jestli se vyplatí připlatit za MSI Gaming X. Corsair 650 W je v pohodě?

Značku nijak nepreferuju, jenom bych to chtěl dneska objednat, ať si to zítra v Alfě vyzvednu a v průběhu soboty/neděle přemontuju. Jak se případně klopí tady ty nové zdroje a dám jej do CoolerMastera 330?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 10. 2016 14:15

Jeste jednou tedy. Chces osazovat Accelero?

NE => ARMOR - levnejsi (CZC 7700) a stale velmi dobra karta s tichym chlazenim.

ANO => Zotac OEM dlouhou cernou, plus Accelero Mono + F12 Silent. Nebo puvodni Accelero fan zapojit do karty a nejak to taky pojede. Ne idealne, ale zase se s tim nebudes muset ladit a babrat.

O Gainwardech, ASUSech, Gigabytech, EVGAch, Palitech ... rec nesla.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 10. 2016 16:13

Promiň, z toho příspěvku jsem to pochopil tak, že když už levné MSi, tak ARMOR.

Nicméně i tak budu za debila a zeptám se ještě jednou: Accelero chci osadit až na jaře, tj. cca půl roku to bude bez, pak bych to dal buď Tobě nebo Pythonovi na sestavení se zbytkem věcí a chtěl bych přidat Accelero právě tehdy. Co vzít v tomto případě? Vychází mi ten ZOTAC, ale nejsem si jistý.

Díky moc za rady!
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 10. 2016 17:29

Toho pul roka bys zbytecne trpel. Potom vezmi ten ARMOR a kdyz to pakdame tomu das udelat ke mne, sundani chladice nebude mit na zaruku vliv.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 10. 2016 18:16

.... to u normálního prodejce nebude mít nikde.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 10. 2016 20:33

Díky za odpovědi i tip na CZC. Jenom poslední dotaz, proč je ten jeden za 7700 Kč a druhý za 8 400 Kč? Není tam nějaký rozdíl, na co si dát pozor? (Asi ne, když to doporučuješ, chápu, ale chci se ujistit, protože to pro mě nejsou malé peníze)

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060 ... 26/produkt
https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060 ... 70/produkt
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 14. 10. 2016 20:59

c ma konektory : DisplayPort x 3 (Version 1.4) / HDMI (Version 2.0) / DL-DVI-D a takt paměti 8000 MHz,
zatimco ocv1 ma konektory DisplayPort x 2 (Version 1.4) / HDMI x 2 (Version 2.0) / DL-DVI-D a takt paměti 8008 MHzpredpokladam ze ocv1 je vice "vr frendly" diki dvema HDMI.PS: ma i mensi desku takze pravdepodobne bude nekde i rozdil v poctu napajecich fazi...
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 10. 2016 21:53

O jednu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 15. 10. 2016 08:12

Takže nic zásadního, pokud to dobře chápu - takže vezmu tu za 7700.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků