kancelář, občas hry, classic bez GPU - 8k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Benjax 8. 5. 2020 17:11

Zdravím,

pro kamaráda vybírám PC bez GPU do 8k. (GPU dodám svojí starší R9 270 4GB, která bude snad dostačující na vše).
Účel pořízení je na běžnou práci (prohlížeč, filmy, word, atd) a na hraní pár her ( převážně League of Legends, metin2, 4story...převážně starší hry nebo méně náročné novější).
Finanční limit je 8k bez GPU a bez OS.
PC budu sestavovat sám.
Monitor bude 24" FHD.

Naklikal jsem na alze (kterou preferuje) něco takového ( https://ctrlv.cz/HvJo ):
Obrázek
+ ventilátor F12 120 mm x2

Evolveo M1 zvolena, jelikož M2 již není dostupná. NVME vs SSD 2,5", SSD 2,5 o něco málo levnější a rozdíl v užívání PC (start, loading) je minimální. Aspoň dle toho co jsem viděl různé benchmarky.
Chlazení, použiji box chladič co je k AMD prý je docela slušný.

Měl bych něco pozměnit vybrat líp? MB, zdroj?
Je v týhle cenový relaci lepší řešení než AMD?

Děkuji moc za pomoc s nabitým rozpočtem :)
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 8. 5. 2020 17:39

Ahoj

3200G bych nebral, pokud bude použita dedikovaná grafika.

Udělal jsem pár změn, odkaz je na czc

https://www.czc.cz/247348,254687,201544 ... 68168/kody

A400 nebrat, radši přihodit pár stovek za MX500.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 8. 5. 2020 17:43

upřímně bych to zkusil bez GK.. a zdroj vzal rozhodně jiný, kór jestli na to chceš připojit tu grafiku...

Ramky bych zkusil vzít rychlejší, rozdíl v ceně je třeba stokoruna.. SSD záleží, jestli najdeš ty cca 200 za které se dají pořídit i NVMe.. a skříň bez GK by byla vcelku v pohodě ještě, ale s tvou GK už bych ju nebral..

nicméně 8 tisíc je prostě na nový PC málo.. musíš brát nejlevnější věci, které na trhu najdeš.. tady není moc co na vymýšlení s danými požadavky..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Benjax 8. 5. 2020 18:38

cardillaVILLA: to vypadá o dost líp, díky :) Upřímně jsem se na ty i3 f řadu ani nedíval, myslel jsem že to bude nad rozpočet.

Kaulik: proč radši bez GK?
Zdroj bys nebral kvůli spolehlivosti? BeQuiet SP 9 400W by byl ok? (Vím, že je i v doporučených zdrojích od Kineczka, bohužel na alze není).
Skříň, proč s GK ne? airflow? Osobně si myslím, že v týhle cenový kategorii to bude asi vše stejný.

Je mi jasný, že se tady nedá nic moc co vymýšlet. 8k je hodně šibeniční, ale myslím, že něco málo rozumnýho se za to dá postavit. Když vezmu doporučenku za 13k aka levný rozumný herní základ bez GK, tak se dostanu cca na 8k.

Počítá se s koupí nové GK, až tahle přestane stačit (rok, dva? možná dýl?) za něco jako RX 580/ 1660 asi
Benjax
Junior