LN, 20 000 - 25 000 Kč, Domácí nahrávací studio, Grafika, Ed

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod kalisci 14. 5. 2020 12:48

LN, 20 000 - 25 000 Kč, Domácí nahrávací studio, Grafika, Editace videa

Dobrý den,
před léty - prosinec 2009 jsem pomocí rady od KineCzek,
zakoupil PC (https://www.alfa.cz/basket.php?items=U7 ... TSD01N9R01, které mám i po nějakých doplnění dodnes (přidal jsem paměť na dnes celkových 16GB a SSD disk na operační systém, více disků na data...).
Protože mi nejde nainstalovat WIN 10 a předpokládám že upgrade tohoto počítače je mrtvý, rád bych zde poprosil o radu se sestavením nového PC.

Požadavek na nehlučnost: LN
Finanční limit: 20 000 - 25 000 Kč
Účel pořízení sestavy
- Domácí nahrávací studio - přes USB napojený digitální mixážní pult, programy Cubase, Cakewalk, VST programy
- Grafika - Corel, Photoshop
- Editace videa - Sony Vegas, Pinnacle
- Kancelářská činnost

Operační systém: Bez operačního systému

Sestavíte si PC sami: NE
Budete taktovat: NE
Monitor: V současné době mám SAMSUNG T24B300 + 1 17" VGA monitor ACER, ale do budoucna by to chtělo FULL HD. Monitor můžete přidat do sestavy (celková cena se tedy samozřejmě zvedne)

Periferie - zahrnout čtečku paměťových karet. Myš a klávesnici mám .....

Některé pevné disky na data bych si přehodil ze starého PC...
kalisci
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2020 13:14

Tak jsem se Ti na to podival a nebyl bych to ja, aby mi ta kalkulace nevysla u horni hranice rozpoctu. Na druhou stranu (alespon dokud nebudes chtit rozjet plotnove disky) ziskavas LowNoise+ stroj, to je neco velmi blizko k ULN.

V idle i v zatezi pujde (alespon tedy po odladeni) o velmi, velmi prijemne tichounkou zalezitost.

-

24.971,- Kc

+ ctecka pametovych karet - u te je dulezite, ba nejdulezitejsi, na jake verzi USB jede. Vetsina internich ctecek, byt pripojenych USB3 vnitrnim kabelem, je ve skutecnosti bohuzel pomala USB2 ctecka. Proto volim externi ctecku Kingston, kterou mam doma nejenom ja, ale i nekolik stovek (opravdu tolik) spokojenych zakazniku. 663,- Kc

+ poradny 27" monitor s rozlisenim QHD, protoze si ho nejen tahle sestava, ale hlevne Tvoje oci zaslouzi: 5.990,- Kc

- - -

Kdyz to vezmu v souctu, vyjde cela tahle sranda na 31.624,- Kc ... ale stoji to za to.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kalisci 18. 5. 2020 19:46

Díky za pomoc s výběrem. No dumám tady nad tím....

Rád bych do PC také DVD mechaniku - mohl bych klidně použít tu ze stávajícího pc, ale nevím, jestli se do této skříně dá použít...?? Nějak to z fotek nepoznám.

Dá se nějak jednoduše říct o kolik je tato sestava lepší a výkonnější než stávající počítač?
kalisci
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 5. 2020 19:59

Graficky si polepsis minimalne na 4x nasobek, vypocetni silou procesoru minimalne na 2x nasobek a diskovym subsystemem minimalne na 10x nasobek.

Celkove POCITOVE to bude snek proti rakete.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kalisci 9. 7. 2020 13:20

Chtěl bych touto cestou poděkovat KineCzek za poskládání nového pc.
Vše provedeno dle domluvy a hlavně rychle. V pondělí objednáno, komponenty vyzvednul osobně KineCzek a v pátek poskládané pc doma, včetně nainstalovaného systému, včetně odzkoušení, včetně zaškolení....
PC je tiché, oproti starému "raketa", co se týče vnitřku, tak pěkně poskládané bez jakýchkoliv prasečin.... Zatím vše běží svižně bez problémů. Takže celková spokojenost a můžu doporučit.
kalisci
Junior