Základní herní PC (classic, 20k)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod dekser 1. 6. 2020 19:45

Ahoj, než jsem se “odvážil” napsat zde na forum, sám jsem tomu věnoval trochu času, načítal si info. A když je možnosti i zde na forum napsat, tak proč toho nevyužít. Sice bych určitě našel hned v několika tématech mnou hledanou “ideální” sestavu, ale rád bych znal názor na to, co jsem vybral já. K některým komponentům jsem připsal i své laické myšlenky :)
Budu vděčný za každou radu, komentář. Jsem si vědom, že to děláte zadarmo a ve svém volném čase.

Kromě toho mě k tomu napadá ještě jedna podstatná otázka, kterou jsem občas někde četl, ale slyšel i na youtube v pořadech o hardwaru. Je teď správná doba na to kupovat PC nebo je dobré počkat měsíc dva tři? Ať už z důvodu růstu cen kvůli koronaviru nebo možnému blížícímu se poklesu cen po příchodu nových procesorů, základních desek…

Požadavek (ne)hlučnosti: “Classic sestava z fora Zive” - v této kategorii se nejspíše vidím. Kdybych si o tomto zde na foru nečetl, neřešil bych to.
Účel pořízení: primárně na hry.
Finanční limit: 20 000 Kč (bez monitoru a dalšího příslušenství). Je mi jasné, že za tuto cenu nebudu mít herní dělo, které mi bude i v budoucnu sloužit k hraní na plné detaily.
Operační systém: Windows, ten si vyřeším sám, do ceny ho nezohlednuji.
Sestavení PC: nechám na prodejci, kde nakoupím komponenty (počítám s koupí na Alze, případně CZC).
Budu taktovat: tohle neřeším, takže odpověď je nejspíše “ne”.

Procesor: AMD Ryzen 1600 (AF 12nm)
Pozn.: Zvažoval jsem ještě 3300X, ale je již dražší. Možná ale s ohledem do budoucnosti, by bylo vhodnější vzít právě tento procesor?
Grafika: Gainward GTX 1660 Super GDDR6
Pozn.: zde jsem zvažoval ještě starší GTX 1650 Super, ale dle mého názoru se nevyplatí v tomhle šetřit, přece jen už tak budu rád, ať z toho vytáhnu co nejvíce za rozumný peníz.
Základní deska: ASRock B450 Pro4
Pozn.: V tomhle nejvíce váhám, respektive se spíše motám. Rád bych takovou desku, kterou bych v budoucnu případně mohl opatřit lepším komponentem, pokud bych se rozhodl. Je toto reálné aniž bych musel utratit více?
Paměť RAM: 2x8GB Patriot Viper 4 3200MHz
Zdroj: Seasonic Core GC 500W Gold
Pozn.: V tom taky váhám. Je 500W dostatek? Nevím, jak podstatná je energetická účinnost, ale pod 80Plus Gold, bych asi úplně nešel. Případně pak stejný výrobce a typ zdroje, ale 650W, ale logicky za vyšší cenu?
Disk: Kombinace SSD 240GB + HDD 1TB
Pozn.: V tomhle bych se asi úplně nevrtal. Mnozí by určitě doporučovali pouze jeden SSD. Vybrané mám jedny z nejlevnějších variant. SSD WD Green 240 GB + HDD Seagate BarraCuda 1TB (celková cena 1100 + 1200). Na něčem se ušetřit asi musí :) Variantou je pro mne i případně jeden SSD 500GB.
Skříň: Evolveo Nate 1
Pozn.: Když to přeženu, tak kdyby to šlo, mám PC klidně i v kartonové krabici. Tím chci říct, že si určitě nepotrpím na světýlka a bůhvíco (samozřejmě i s ohledem na celkový rozpočet to nemůžu chtít).
Chladič procesoru: Arctic Freezer 34

Pokud vše sečtu i s Alza složením, jsem lehce nad 20 000 Kč.
dekser
Kolemjdoucí