Herní pc 20–25k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Opiczak 8. 4. 2021 08:34

Krásný den,
v příštích měsících bych rád pořídil herní pc za 20 až 25 tis. Nevím, jestli se má zlepšit situace ohledně gpu, ale když nebude nazbyt, nebál bych se sáhnout po něčem hotovém – pakliže mě nevyvedete z omylu :)

Hlučnost
Startující boeing raději ne. Na pc budu taky pracovat (nakonec možná víc než hrát) a hraju spíše bez sluchátek. Ale bez ULN se taky obejdu.

Účel
To plyne z předchozího. Jenom dodám, že poslední dobou hraju akorát World of Tanks a na nic jiného nemám čas ani chuť. Na to by mi bohatě stačila sestava do 20k, ale zase vím, že ten počítač budu mít dlouho, používat ho skoro denně a jednou za pár let stáhnu i jinou hru (Mafia, Witcher, CoD, NfS, F1).

Co konkrétně mě zaujalo
Parametry, podle kterých jsem filtroval, vypadají takto: ssd 500 gb, ram 16 gb (ovšem může být i 256 a 8 a klidně rozšířím), cpu i5 nebo ryzen 5 3600 (a vyšší), gpu gtx 1650 nebo rx 5500 (a vyšší).

Vypadlo na mě třeba tohle: https://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox ... 384147.htm
Pak mi přišly zajímavé třeba sestavy Hal3000, ale četl jsem komentáře, že tam dávají nějaké špatné základní desky nebo chlazení...

Má otázka tedy zní, zdali má smysl vyčkávat na dostupnost gpu a pc si poskládat, nebo jestli už ty hotové sestavy nejsou předražené šunty, jako se o nich dříve říkalo.

Děkuji za odpovědi.
Opiczak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 9. 4. 2021 09:27

Těžko ti teď někdo navrhne sestavu s GPU - nová GPU by totiž za současné situace pokryla celý rozpočet.

Tudíž tedy, žádáš návrh bez GPU kolem 20-25k?
Tu skládačku z Alzy bych domů nechtěl jen tak fyi.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 4. 2021 12:36

Nevěřil jsem, že to někdy napíšu, ale kup si za 25k tohle → https://www.alza.cz/lenovo-legion-5i-15?dq=6154504&o=10

Víc výkonu za ty paníe dneska asi nekoupíš...

Tady máš základ → 15 832,- Kč a GPU? No nechť tě síla provází...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Opiczak 11. 4. 2021 08:12

cardillaVILLA píše:Těžko ti teď někdo navrhne sestavu s GPU - nová GPU by totiž za současné situace pokryla celý rozpočet.

Tudíž tedy, žádáš návrh bez GPU kolem 20-25k?
Tu skládačku z Alzy bych domů nechtěl jen tak fyi.


Jak jsem psal, pokud s v dohledné době situace s gpu nezlepší (tedy otázka: víte, zdali se zlepší), ptám se na to, jestli by mělo smysl sáhnout po hotové sestavě.

Co se ti na té sestavě alzy nelíbí? Abych věděl, na co si dát pozor...

-- 11. 4. 2021 09:14 --

Python.p píše:Nevěřil jsem, že to někdy napíšu, ale kup si za 25k tohle → https://www.alza.cz/lenovo-legion-5i-15?dq=6154504&o=10

Víc výkonu za ty paníe dneska asi nekoupíš...

Tady máš základ → 15 832,- Kč a GPU? No nechť tě síla provází...


Aha, takže na gpu asi čekat nemám :-D Laptop už určitě nechci, ovšem děkuju za odpověď.
Opiczak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 4. 2021 18:50

Hotovo sestava je akuálně jediná cesta, jak se dostat ke GPU za "normální" cenu. Bohužel.

Zdroje na GPU vysychají a to ve velkém... A když už se něco objeví je to za astronomické ceny.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků