Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zonal 27. 2. 2020 14:45

Ahoj,
potreboval by som radu s výberom vhodného zdroja.
Corsair RM550x (2016) zoskratoval a vyhodil poistky. Pravdepodobne sa na niektorom mieste prehrieval a zhorela izolácia. Záruku so ešte neriešil, bol kupovaný u mimozemšťana, kde vtedy na neho poskytovali len 2-ročnú záruku. Takže reklamácia bude asi cez výrobcu, ale to nejaký čas potrvá a tak či tak potrebujem nový zdroj. Zatiaľ neviem či zdroj so sebou vzal aj iný komponent.
Zostava: i5 9400F + GIG B360M D3H + 16GB RAM + GTX 970 4GB + 2 x SSD, 2 x HDD.
zonal
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2020 15:08

Dovolim si kousicek OT:

Jsi si opravdu jisty, ze za to muze zdroj? Ja zazil podobny pripad prave s 970 a RMx, jen tedy 650W. Vyhazovalo to pojistky az na chodbe (schodiste - panelak), ovsem na vine byla dokrupava propecena grafika. Zdroj to tehdy prezil a funguje po vymene karty dodnes.

Tzn si to vyzkousej, nekde si pujc zobrazovadlo (GT 710 klidne) a ziskas jistotu. Ja jen abys nehledal problem a on nebyl ve skutecnosti uplne jinde. ;) Samozrejme u Tebe to muze byt tim zdrojem, ale je dobre ziskat jistotu.

Druhy OT: Prave v tomto jsou -F CPU dost nesikovne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod zonal 27. 2. 2020 15:33

Ďakujem za radu. Na 90% si myslím, že je to zdroj. Tesne pred kolapsom bolo počuť krátke praskanie (ako pri skrate), ktoré sa po chvíli opakovalo. Kým som zistil odkiaľ ten zvuk ide, vyhodilo poistku aj hlavný istič na dome. PC som teraz vyskúšal aj s NV 8800GT, ale nenabehne.
Je pravda, že to zoskratovalo pri zaťažení GK.

edit: Predsa to bol zdroj. Vymenil som za Seasonic Core GC 650W Gold. Našťastie nič iné sa v PC neodpálilo.
zonal
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 14. 3. 2020 12:29

Bq! Pure Power 11 ve variantě 400W je na dvojce i jedničce trhu už nedostupný. Firma ze začátku abecedy indikuje 5 ks.

Je to výpadek, nebo se nutno pohlížet po doporučeníhodné náhradě?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod zonal 19. 3. 2020 13:48

zonal píše:Ďakujem za radu. Na 90% si myslím, že je to zdroj. Tesne pred kolapsom bolo počuť krátke praskanie (ako pri skrate), ktoré sa po chvíli opakovalo. Kým som zistil odkiaľ ten zvuk ide, vyhodilo poistku aj hlavný istič na dome. PC som teraz vyskúšal aj s NV 8800GT, ale nenabehne.
Je pravda, že to zoskratovalo pri zaťažení GK.

edit: Predsa to bol zdroj. Vymenil som za Seasonic Core GC 650W Gold. Našťastie nič iné sa v PC neodpálilo.

edit 19.3. : Reklamácia zdroja vyriešená. Zdroj som reklamoval priamo u spoločnosti Corsair, reklamácia bola uznaná a dnes mi prišiel úplne nový zdroj Corsair RM550x.
zonal
Junior

Odeslat příspěvekod kuba77 2. 4. 2020 20:31

Jaký zdroj do této sestavy z roku 2011 + jsem do ní časem dokoupil Nvidii GTX750Ti 2GB a SSD? Potřebuju akutně náhradu. Výhledově jsem uvažoval o upgradu PC na nějaký AMD Ryzen (nizší-střední řada). Preferoval bych spíš nějaký tišší. Bude stačit be quiet! Pure Power 11 300W nebo spíš 400W? A jaký zde panuje názor na Cougar VTE500, který bych sehnal rychleji než ten be quiet? v nedoporučených ani doporučených zdrojích zde na fóru jsem tu značku nenašel. Díky.
kuba77
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 2. 4. 2020 21:12

400W, protože Gold certifikace. Jinak dobrá volba.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod kuba77 2. 4. 2020 21:46

a má smysl připlatit si za tu variantu CM (semi-modulární)? resp. liší se ještě něčím jiným když v parametrech je u CM psaná max.hlučnost o 1dBA menší?

//edit
KineCZek: ok, tak jsem vzal normální verzi. Díky.
Naposledy upravil kuba77 dne 2. 4. 2020 22:29, celkově upraveno 1
kuba77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 4. 2020 22:02

Na CM se vykašli. ;) Nestojí za ten příplatek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kajer 16. 4. 2020 23:14

Take jsem potreboval vybrat zdroj, rikam si, kouknu sem -zdejsi co se tomu venuji vi co a jak.
Vemu prvni vhodny doporucovany a bude klid.
Je spousta kalkulacek pro vypocet potrebne wataze zdroje treba...
Koukam tedy na uvod vlakna na doporucovane zdroje a vypadalo to jasne na zde vsude doporucovany Corsair RM650x. Trochu mne zarazilo, ze od Seasonicu(z minula pro mne znacka kvality) je jen jedna modelova rada(stalo by za to asi aktualne doplnit) tak si rikam rozhlednu se jeste na strankach tomu se venujicich ve svete.
Zde prehled modelu od Corsair. Zde prehled modelu od Seasonic.
Samozrejme stranky maj databazi ostatnich staci zvolit vyrobce... Je tam treba i ramcove navrh PSU dke GK.
Pokud byl u jednotlivych modelu proveden nejaky rozsahlejsi test az treba na uroven pouzitych soucastek lze na nej v tabulce kliknout a dozvedet se vice treba corsair rm650x nebo seasonic prime ultra 650pd2 .
Dalsi prehled modelu Corsair kde jsem se dovedel, ze "Většinu jednotek Corsair vyrábí společnost Seasonic, jeden z nejuznávanějších výrobců napájecích jednotek ve světě počítačů." -Nizsi tridy se delaj jinde.
Takze pro mne s toho vyplynulo, ze pokud najdu vhodny/vyhodny cenove od seasonicu, pujdu do nej.

No nakonec jsem si vybral vyse uvedeny... 12let zaruka + teoreticky a snad i prakticky kvalitnejsi s tim ze jen o 500Kc vice...
A asi se da souhlasit s nazorem odjinud..."cena RMi(lepsi RMx) se blíží k Seasonicům Prime, což jsou zdroje na úplně jiné úrovni. Nepřiplatit z RMi na Prime je blbost." + " Kdo chce ticho, vezme Corsair AX, kdo kvalitu, vezme Seasonic Prime."
Pojal jsem to asi trochu ze siroka... no v techto dnech asi neni problem si na nektere veci udelat vice casu...
Cele jsem podstoupil, protoze jeden s pc ktere mam tak nejak pod kontrolou ma starej blue storm II ve kterem odesel fan. Ten sem sice nahradil, ale jak se prehrival jsou videt mista, ktera trochu trpela ... kondy vypadaj ok.
No a kdyz jsem vzal wattmeter a spustil tento online test tak vyplynulo, ze muze nekdy byt na hranici svych 500W (byly dokonce i sekundove spicky az 600W).
Pokud nekoho zajima co ma tuto spotrebu tak Ryzen2600 + R9 280 + nejake to ssd...
A jelikoz bude vyhledove (asi tydny) menena grafika asi 1660/2060 nebo co bude vyhodne do 10k, tak at je ten zaklad -zdroj na urovni(no spis sem to prehnal a stacil by i lacinejsi). Nova grafika bude mene zrava, ale aspon snad bude do budoucna vystarano.
Po te RMx sem nesahl jen proto, ze si rikam proc kupovat od kovaricka kdyz muzu od kovare, trochu snad prispelo , ze i zde zpet jsou nejake vyhrady ke spolehlivisti posledni revize, no s toho bych si tolik nedelal je tu popsan i problem s tou seasonic prime a muze se jednat samozrejme o kusove problemy. Prece jen kdo je spokojen tak nikde nic nepise, a pisou prave ti nespokojeni/postizeni...
Jeste jednou bych se primlouval za rozsireni prehledu(corsair 4 rady vs 1 rada seasonic) doporucovanych zdroju o ty Seasonic(pokud tedy prosly tvurci vlakna rukama)) -bylo-li by to vlakno trochu obsahlejsi(zamcene ok), asi bych nepodstupoval vse vyse uvedene. Pri vhodne stylizaci bych asi i sahl hned po kvalitni RMx..)). ;-)
No pokud jste se prokousali az sem, tak vyber zdroje uz bude zabava.
kajer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 4. 2020 23:19

TL;TR

a odkazovat na krmelec, a nějaký pseudo userbenchmark to chce koule.

Vo co tam jde, četl to někdo?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod kajer 16. 4. 2020 23:44

Chapu, ze nekterym dnes precist a pochopit delsi souvisly text dela problem.
Proto ta posledni veta, kam vetsina po zdeseni ocima skoci...
Ten pseudo je pseudo a byl jen pro rychle zatizeni at ma wattmetr co merit.
Text je pro ty co chtej...
Nikdo te do niceho nenuti, reakce je jen na/o tobe... -a tve zasluhy nepopiram.
kajer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 4. 2020 05:36

Nemám problém číst a pochopit dlouhý text, ale musí mít nějaký formát. Tohle je na první pohled, ehm... dokonce jsem to přečetl, ale závěr jsem vyvodil, ale nějak furt nechápu, proč bylo potřeba toho napsat tolik...

Nikdo nepopírá že SeaSonic nědělá dobré zdroje, ba naopak, je to výrobce u kterého ať vemeš cokoliv bude to dobré, jen třeba hlučné a to tady na fóru může být problém. Až od podzimu je tu řada Focus Gold, která má hybridní mód.

Odkazy jsou k ničemu, když jsou na weby co nemají informační hodnotu.

Jen o 500kč více, ale takhle to může jít až do nekonečna. (Nad sázka)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 4. 2020 10:23

[OT]
[NO FLAME]
Omyl:
kajer píše:Chapu, ze nekterym dnes precist a pochopit delsi souvisly text dela problem.

Je to jen nesouvislý blábol, číst se to nedá. :-/
Co s tím?
Kup si klávesnici, která umí psát diakritiku.
[/NO FLAME]
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 4. 2020 11:57

Milanr1: Bohužel, zde sebelepší klávesnice nepomůže, problém se totiž nachází mezi židlí a klávesnicí!

@kajer: Četl jsem ten tvůj sloh asi 3x a musím souhlasit s kolegy; zbytečně dlouhej sloh o něčem (skoro o ničem!), co šlo napsat jednoduše několika větami.

@Python.p: Sorry, byl bych ti to TL;DR napsal, ale ve 4 ráno jsem na ty dvě věty už fakt neměl sílu :mrgreen:
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka