pomoc s nastavením MPC HC pro h264 a h265

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 15. 1. 2019 23:29

je tu prosím nějaký člověk, co rozumí nastavení programu Media player clasic home cinema? Potřeboval bych vyladit nastavení MPCHC tak, aby filmy (720 a 1080p) v h264 a h265 hrály plynule.

Mám starší pc deska http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... support-dl , procesor AMD Phenom II x2 550, ssd MX500, integrovaná grafika na desce HD3200. Ovladače ofiko pro desku už nejsou myslím, ale myslím že mám poslední oficiální (AMD vision 2013.0429.2313.39747). MPCHC mám nastaven dle tohoto návodu http://www-ucjf.troja.mff.cuni.cz/kodys ... t3.php.htm , ale pro nižší nároky na hw mám záložku TITULKY > rozlišení nastaveno na nízké třeba 800x600. MPCHC poslední verze z roku 2017 verze 1,7,13.

1. h264:
před pár lety tyto filmy hrály plynule, záložka TITULKY byla dokonce na vysoké rozlišení titulků. Od té doby proběhly dvě reinstalace pc. Dnes se film nepatrně (není to skoro vidět) seká. Koukat se na to dá, ale pohyb kamery prostě není plynulý. Přehrávání je v režimu "H/W přehrávání". Procesor 10 - 50 %.

2. h265
Vyzkoušel jsem jen zatím tři h265 filmy. Jeden film (před rokem myslím) v pohodě. U dvou filmů dnes obraz je plynulý, ale každých 5 sekund na vteřinu vypadne zvuk. Přehrávání je "SW dekodování". Procesor 96 - 100 %.

x.
Firefox přehrává youtube videa 1080p s mírným trháním obrazu (před lety přitom v pohodě). Přepínám na 720p, v 90 % případů OK, v 10 % nepatrné trhání > přepínám na 480p.

xx:
pro film h265 vyzkoušen i VLC 3,02, mnohem horší, sekal se i obraz.
--------
Jde nějak vyladit MPCHC, aby obé hrálo plynule? Nebo aspoň h264.
Pomohl by mi někdo zkontrolovat aktuálnost ovladače grafiky?
Pomůžu si nákupem externí grafárny za 1000 kč, aby to pět let (a včetně nástupce H265) vydrželo?

Děkuji mnohokráte za rady pro retro pc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 1. 2019 15:10

Tady bohužel pomůže tak leda nákup grafické karty s HW podporou těchto formátů. Třeba GTX 1030 nebo něco podobného. https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-silent-low-profile-2g-2gb-gddr5/225005/produkt

Ve tvém případě to vypadá, že grafika nemá HW podporu a procesor to už spíše nedává. Možná ještě zkusit procesor trochu přetaktovat?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod prof.j.v 16. 1. 2019 18:46

Budu stručný: 10 let starý procesor. Dochází mu dech.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod audis 17. 1. 2019 22:01

děkuji za reakce.

milsimr:
investovat dva tisíce do grafiky do starého pc se mi nezdá jako rozumné.

jak udělám přetaktování? nepotřebuju to honit bůh ví kam (chci bezúdržbový provoz). Co mám nastavit v biosu pro přetaktování? Současný bios nastavení je viz 2 screeny
https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtjVJ-XOh4UkXkNe4
https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtjQubNTLcVu7_xe6
Chlazení mám asi dobré (10 minut vytížení procesoru na 100 % = teplota stabilně 42 °C). teplotu si umím sledovat speedfanem pro odzkoušení. Zálohovat bios umím.
děkuji.

-- 17 led 2019 21:14 --

opravuji se:
při filmu h264 vytížení procesoru 98 - 100 % (prve jsem psal 30 - 50 %)
--
vše od počátku napsané, platí pro filmy puštěné z ssd disku počítače.
-------
A ted mě překvapilo: ty samé filmy jsem pustil z nas serveru a
- při filmu h265 se zvuk seká méně často (odhad 3x méně častěji, procesor stále 100 %)
- při filmu h264 je obraz plynulý (předtím pohyb kamery nebyl plynulý), vytížení procesoru 30 %.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prof.j.v 18. 1. 2019 01:59

Sám za sebe si odpověděl
opravuji se:
při filmu h264 vytížení procesoru 98 - 100 % (prve jsem psal 30 - 50 %)

10 let starý CPU... i když přetaktuješ tak vytížení toho čipu bude velké a nebude to optimální.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 1. 2019 01:02

No, na rovinu, tady by 100-200 MHz navíc nepomohlo, a doufat ve více jak 1 GHz+ jako u procesorů Core i5-750 (či novější) u Phenomu asi nelze, kor když jsi omezen chlazením / provozními vlastnostmi.

Takže buď grafická karta s podporou H265, nebo upgrade celého PC, jiná cesta zde bohužel není. Pokud je 2k za novou grafiku moc, podíval bych se ještě po bazarech, kde se prodává kolem 13-15 stovek..
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod audis 9. 2. 2019 23:25

milsimr píše:Tady bohužel pomůže tak leda nákup grafické karty s HW podporou těchto formátů. Třeba GTX 1030 nebo něco podobného. https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-silent-low-profile-2g-2gb-gddr5/225005/produkt

Ve tvém případě to vypadá, že grafika nemá HW podporu a procesor to už spíše nedává. Možná ještě zkusit procesor trochu přetaktovat?

a když koupím tuto grafiku, tak stará nevýkoná deska a procesor nebudou brzdit pro přehrávání filmů a h265 filmy např. v mkv, nebo youtube, poběží vše v plynule?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2019 23:41

Vse plynule bezi i na levnych mobilech, pokud maji HW dekoder.

(odpoved je ANO)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 2. 2019 01:14

Vyskusaj PotPlayer, viac ludom idu filmy plynulejsie ako vo VLC.

Ak chces kupovat novu grafiku, tak odporucam bazar, novu by som do starej zostavy nekupoval, staru grafiku predaj tiez na bazari a vyjde ta to celkom lacno, niektore bazary umoznuju vyskusanie.
Dreamer
Dreamer
Junior

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 21:52

POTplayer vyzkoušen, hraje uspokojivě stejně jako MPCHC. VLC hraje hůře.

GT 1030 DDR5 (ne DDR4) bazar chápu dobrá rada. díky.

Jen preventivní opakovaný dotaz: u ní píšou ve specs PCI 3,0. Je kompatibilní s moji deskou? http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... support-dl
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 22:10

Nevím proč by nebyla.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 22:18

dobře. děkuji.
U té mé desky se "PCI 3,0" nepíše, jsou tam několik "PCI bůhvíco" a nevěděl jsem, že to je zpětně kompatibilní. Děkuji. Před týdnem jsem googlil kompatibilu, ale stručnou informaci pro BFU jsem nenašel. děkuji vyřízeno.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 22:23

Dvojka trojka bez problémů. Resp p aspoň dosud jsem žádný problém nezažil, což ovšem neznamená, že nemůžeš zrovna Ty mít ten první. ;)

Umím potěšit, což?

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 22:26

teorie je jedna věc, praxe druhá. :-)
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 22:32

Vsak pak dej vedet, jak to dopadlo. :)

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 22:52

tak to zas né. Jestli není ofiko výrobci prezentováno, že to je kompatibilní, tak se mi do toho riskovat nechce. Tak jak to je?
1. Ofiko kompatibilní? a Občas se to nesejde.
2. ofiko není nic, vypozorváno, že to na 99 % je kompatiblní?

definice ofiko: jako když se říká, že USB3 můžu zasunout do USB2 a pojede to také.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 23:06

Jo, podle definice. :))

Nebud srab. 8-P

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 23:21

teorie je jedna věc, praxe druhá ověříme :-)

jestli pak pojede i film H265 UHD 2160p TrueUHD (což nevyužiju ale výjimečně není jiná možnost), tak budu mít radost, kterou nebudu vědět jak uchopit :-D
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 2. 2019 00:02

Z jineho soudku (uz jsem na foru urcite rikal): Dneska 4k H265 film "davaji" i procesory typu N5000 (samo ze na to maji HW dekoder) v mininoteboocich.

Dokonce s poradnym SSD (1TB MX500) z toho je plne pouzitelny stroj, ktery NEMAM tendenci rozmlatit kazdou patou minutu.

-

Ten Athlon je na tom vykonove mozna jeste o kus hur (nevim, nehledal jsem a je to vlastne uplne jedno, protoze na seriozni praci ho nemas), ale s tou 1030 to musi zvladnout. Skoda je, ze tady nic s 1030 nemam. Otestoval bych ... omezil bych nejake coffee na 1core a treba na 1GHz ... pak by se videlo.

-

Onehda jsem kamaradovi v nestrezene chvilce vbehl do BIOSu a nastavil prave to jedno jadro a 2GHz. Par dnu pak chudak laboroval, co se mu stalo s PC. Reinstall ... vsechno mozne.

Pak jednoho dne mi na obede cely vyrizeny popisuje, co se mu stalo s kompem, a ze ze to budeme muset reklamovat ... tak mu se smichem reknu co se teda fakt stalo ...

Taky nevedel samou radosti, co uchopit. :lol:

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 14. 2. 2019 00:11

ne nic prosím netestuj, to by byla ztráta času. Časem koupím nějakou GT 1030 ddr5 a bude. Když říkáte, že 1080p v h265 bude v pohodě u mě, cíl splněn. díky.

PS: na desce je zapojen SSD MX500 250 GB jako jediné uložiště.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod homozan 14. 2. 2019 15:05

1. mpc-hc poslední verze: https://www.videohelp.com/software/Medi ... ome-Cinema

2. nastavení: možnosti - interní filtry - video dekoder - hardware decoder: ( DXVA2 / NVIDIA) - zaškrtnout H.264 + HEVC

PS: laboravat s výběrem "hardware decoder"
homozan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 2. 2019 22:05

1. novější verze. to jsem nevěděl. zkusím díky.
2. ano to mám nastaveno odjakživa.

-- 14 úno 2019 21:13 --

ad1: otestovano za stejných podmínek na jednom filmu: postovaná verze 1.8.4 se seká mírně méně, než moje dřívější 1.7.13 . Prima.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 2. 2019 22:54

Pre zaujimavost, ako je na tom najnovsia verzia MPC HC v porovnani s PotPlayer? V PotPlayer je v hlavnom skine tlacidlo S/W, tiez je mozne kliknutim prepnut na H/W.
Dreamer
Dreamer
Junior

Odeslat příspěvekod audis 24. 2. 2019 19:58

nenacházím bazarovku grafiku GT 1030, pasivní chladič, do 1000 kč.
Lze doporučit nějaký ekvivalent?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2019 23:05

Novou 1030?

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 24. 2. 2019 23:35

nová stojí 2000 kč. chtěl jsem (dle rady zde) sehnat bazarovku za půlku ceny. Nenacházím.
Ptám se na alternativní graf karty se stejnými vlastnostmi jako doporučený GT 1030, řešící můj problém, jsou-li ne dražší než GT 1030.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 27. 2. 2019 00:47

já bych se na tuhle sestavu vykašlal, postavil bych něco ultralevného moderního. Ath 200GE+deska+ 4G ram = 3500Kč. Případně něco jako ASROCK J4105M + 4GBD4 ram = 2600Kč.

Za ten tvůj sčot dostaneš tak pětikilo na aukru.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 1. 3. 2019 22:37

graficvká karta Radeon RX 550 je doporučitelný ekvivalent pro mě k GT1030? Umí obsloužit přehrávání videa h2465 h265 4k, Uhd?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 3. 2019 23:16

Teoreticky.

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 10. 3. 2019 14:38

milsimr píše:Tady bohužel pomůže tak leda nákup grafické karty s HW podporou těchto formátů. Třeba GTX 1030 nebo něco podobného. https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-silent-low-profile-2g-2gb-gddr5/225005/produkt

1. na bazaru rozumná koupě není. Koupím tu GT 1030 novou, pasivní chladič. Potřebuju DVI (kvůli monitoru) a HDMI (televize). Na značce nezáleží nebo mám nějakou značku preferovat (s ohledem na cenu, rozdíl stovky dvě je v pohodě)?

2. umí ta GT 1030 HDR? (až umře stávající monitor (dell 2209wa)), že bych koupil monitor s hdr a podporovalo to, mě napadlo.

Teď něco čtu o redukci dvi-d > displayport... a nevím co za výstupy ted na gk koupit, aby to mělo smysl.
dnes tv ... hdmi
dnes starý monitor (funguje OK zatím) .... dvi-d
v budoucnu nový monitor .. nevím co tam bude displayport? hdmi?
co mám zvolit za kombinaci výstupů na GK a jakou značku?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 18. 4. 2019 22:43

milsimr píše:Třeba GTX 1030 nebo něco podobného. https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-silent-low-profile-2g-2gb-gddr5/225005/produkt?

tak jsem ji objednal. děkuji za rady.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 25. 4. 2019 23:29

audis píše:Mám starší pc deska http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... support-dl , procesor AMD Phenom II x2 550, ssd MX500, integrovaná grafika na desce HD3200. Ovladače ofiko pro desku už nejsou myslím, ale myslím že mám poslední oficiální (AMD vision 2013.0429.2313.39747).

koupena GF ta doporuččovaná Gigabyte gt 1030 silent 2G ddr5, namontováno, instalace ovladače stažené ze stránek Gigabyte, chodí to, obraz je :-)
- 4K film mkv chodí plynule .:-)
- 4K youtube video seká se obraz o několik vteřin. To samé ale jen 1440p seká se méně. Pozor, zkoušeno jen jedno video.

Drobné problémy bylo-li by řešení:
1) po zapnutí počítače zobrazuje tuto hlášku
Obrázek
Ovladač GF GT1030 je poslední stažen z webu (věřím že jsem verzi GK zvolil správně). V programu AMD vision Eingine control center když kliknu na vyhledat aktualizace, napíše to něco ve smyslu, že program nová verze není / neexistuje. Zapomněl jsem, proč tento program mám. Bud to je součástí ovladače desky (tj. vč. integrované grafiky), nebo jsem si to nainstaloval před rokem dodatečně, protože poslední starý dostupný ovladače desky byly staré. Nenašel jsem odinstalátor. Dá se s tím něco dělat? Zatím nevidím čemu to vadí, jen po startu počítače otravný klik navíc. Dále nechápu, co a kde mám povolit ve správci zobrazení (kde to je a co).

2) mám televizi samsung ue32k5672xxxxx. Spojena s novou GK přes HDMI. Myslel jsem, že když win+p a zvolít tuto tv, pujde z ní i zvuk přehrávaného videa. Zvuk nejde. Kabel je hdmi v1,4 myslím (starý 5 let). nová GK 1030 má hdmi myslím v2,0b nebo co https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-sil ... 05/produkt . Televize hdmi verze jsem nenašel (stará 2 roky) https://www.samsung.com/cz/support/mode ... 5672SUXXH/ . Ovládací panel Nvidia ukazuje toto
Obrázek
Lze nějak donutit GK+tv, aby z tv šel zvuk?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 4. 2019 10:16

DDU (displaydriveruninstaller) jsi asi vynechal, soude dle AMD chybove hlasky? (odhaduju, tak prosim nebit)

Zvuk si musis prepnout v tech vystupnich zarizenich zvuku. Verze HDMI by nemela mit na zvuk vliv (max na 3D nebo 4k obraz, ale TV co koukam by 4k byt nemela).

//vim ze je to opruz, ale nenasel by sis cas to nove nainstalovat?

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 1. 5. 2019 21:08

displaydriveruninstaller ... takový soubor mi průzkumník na disku C nenašel. dělám správně?

zvuk výstupní .. vyřešeno, zvuk na tv funguje.
- Řešení: vlézt do televize Nastavení > Zvuk > Pokročilé > Formát zvuku HDMI > zvolit PCM.
- Přepínání zvuku mezi tv a počítačem: win+p a změnou zobrazovače se automaticky mění i výstup zvuku. Bomba:-)) . Popř. nutno vlézt do nastavení zvuku k počítači (viz screen malé okno, pravomyš na Reproduktory nebo Samsung > zvolit jako výchozí.

reinstal widle: mno to se mi fakt nechce, rozbité jsou jen tato věci a jinak pc chodí dobře. :-/

Děkuji za vše :-)
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 5. 2019 22:30

Ddu stáhneš z netu. ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 6. 4. 2020 21:54

zdravím, před tím rokem jsem koupil tu kartu GT1030.
Z disku 4k filmy hrají plynule.

Ale poslední měsíce youtube , stream, videa 1080p 50 Hz se seká obraz na pár sekund. Přepnutí na 720p je 90 % videí v pohodě. 1440p se sekalo už před rokem k mému zklamání. Sestava je: Gigabyte Ga-MA780g-ud3h, AMD Phenom X2 550 BE 3,1 Ghz, W7 32bit, ram 4 GB respr. 3 kvůli 32 bit, GT1030 2G ddr5. Já myslel, že GT1030 mi obslouží i ty internetové videa.
Při přehrávání youtube 1080p 50 Hz Správce úloh screen https://ctrlv.cz/shots/2020/04/06/ZasF.png

Je pc tak starý, že internetová videa nemají mi chodit dobře? Ať už to deska a procesor nezvládá, nebo nedokážou GK využít?

Nebo se mi někde hádají ovladače a mělo by na stařečkovi chodit dobře díky GT1030? (provést čistá instalace)

Děkuji za radu.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 4. 2020 22:20

Když už to zobrazovadlo máš;

1. https://www.czc.cz/amd-ryzen-3-1200/219330/produkt
+
2. https://www.czc.cz/msi-b450m-a-pro-max-amd-b450/280332/produkt
+
3. https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-grey-8gb-ddr4-3200/252997/produkt
+
W10 x64 upgrade z tvých současných W7

= problém vyřešen.

Na tom současném HW prostě nemá smysl dál cokoliv řešit, pokud se jedná o moderní multimedia. Ta R3 1200 má dokonce tolik výkonu, že na to můžeš hodit hypervizor a mít W10 na videa (budou stačit 2 jádra) a na další dvě jádra můžeš hodit pi-hole + ještě něco dalšího (zálohovací server? DHCP / Firewall server? ....). Ano, tak brutální rozdíl ve výkonu ti přinese procesor za 15 stovek.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 4. 2020 22:26

A to jsme do hry nevzali 1600 AF. Litr navíc a ...

KineCZek

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 4. 2020 23:40

Jup, 1600 AF by též byla paráda, pokud jeden Palackej navíc nevadí. 6C/12T v takovým levným multimediálu je víc procesorovýho výkonu, než běžnej franta uživatel ví, jak ho využít. Upřímně, 3-4 roky zpátky by takovej kus křemíku za současný prachy byl total kill-steal. Člověk si to ani neuvědomuje...
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 7. 4. 2020 00:09

V tom odkazu je stará 14nm 1200, ne? Je i 12nm 1200, v CZC dokonce levnější.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 4. 2020 00:22

milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod audis 7. 4. 2020 00:32

ne jeden palacký navíc nevadí.

co je 1600 AF Litr navíc a... .... k čemu je to dobré a je to kompatibilní s doporučeným výše?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 4. 2020 01:47

milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 7. 4. 2020 09:42

Jednoduse Ryzen 1200 je ctyrjadro/ctyrvlakno, Ryzen 1600 je sestijadro/dvanactivlakno. Oba 65W
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 4. 2020 10:17

A vyplatí se ten druhý.

KineCZek

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 4. 2020 18:03

audis píše:zdravím, před tím rokem jsem koupil tu kartu GT1030.
Z disku 4k filmy hrají plynule.

Ale poslední měsíce youtube , stream, videa 1080p 50 Hz se seká obraz na pár sekund. Přepnutí na 720p je 90 % videí v pohodě. 1440p se sekalo už před rokem k mému zklamání. Sestava je: Gigabyte Ga-MA780g-ud3h, AMD Phenom X2 550 BE 3,1 Ghz, W7 32bit, ram 4 GB respr. 3 kvůli 32 bit, GT1030 2G ddr5. Já myslel, že GT1030 mi obslouží i ty internetové videa.
Při přehrávání youtube 1080p 50 Hz Správce úloh screen https://ctrlv.cz/shots/2020/04/06/ZasF.png

Je pc tak starý, že internetová videa nemají mi chodit dobře? Ať už to deska a procesor nezvládá, nebo nedokážou GK využít?

Nebo se mi někde hádají ovladače a mělo by na stařečkovi chodit dobře díky GT1030? (provést čistá instalace)

Karta by to bez problémů měla dát. Má podporu H.264 (až 4K), HEVC [8 i 10 bit] (až 8K) i VP9 [8 i 10 bit] (až 8K).

Dost možná bude problém v OS. Nevím, jak jsou na tom W7 32-bit s podporou HW akcelerace HEVC/VP9 skrze WMF. Pokud máš volný disk, zkus nainstalovat čisté W10 64-bit 1909 a otestovat přehrávání videí na nich.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 7. 4. 2020 22:12

disk náhradní mám, šlo by to jednodušše. :-) Na otestování ano, ale mám pocit, že pro dlouhodobý provoz moje sestava je slabá na W10. Tudíž proč to testovat.

(ještě máme doma o 5 let mladší notas W10 64bit, jeho 4 GB ram byly furt plné a svižné to bylo uspokojivě. Pak jsem zamontoval dalších 4 GB ram a dnes ram zaplněno 5 GB. ... zapnout notas, Outlook, firefox youtube).

Ano a zvažuju i výše uvedené sestavy se zbavit a používat jako domácí pc ten notas s stávajícími periferiemi. Něco s tím udělám. Díky všem.
----
PS: a s tou starou sestavou se pachtím i proto, že multifunkce Canon MF3220 funguje na W7 32bit. S W7 64, W10 64bit se lze doslova dobastlit ovladačem k tisku (z tiskárny MF3240), ale scanovací soft Canonu nejde a nejde spustit. I přesto, že na stránkách Canon je uvedena podpora. Scaner windows na nic - umí jen obrázky nebo co, nebo jednostrákové pdf, Vuescan moc složitý. Už jsem to prověřoval před asi 5 lety a bylo to na palici. Čerstvě před týdnem jsem otestoval na W10 scanování v programu PDF Xchange editor, to by asi šlo používat.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cadworker 8. 4. 2020 21:32

Kvůli skeneru mám na virtuálu Windows 7. Funguje to dobře.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2020 20:25

ženské vládnou světem :-DDD Žena rozhodla, že notas zůstane občasným přenosným žensko-filmovým-postelovým notasem, nikoliv hlavním stolním pc. Protože filmy na dobrou noc na tabletu nebo mobilu ... moc malý :-DD

Takže koupím nové vnitřnosti viz výše. Dotaz: stávající grafiku GT1030 mám pak prodat, nebo ji použít v té nové sestavě? (jestli grafický výkon nových součástí je stejný nebo vyšší než GT1030 a tudíž bude zbytečná).
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 4. 2020 20:59

Ryzen 1600 AF nemá integrovanou GK, takže musíš použít stávající dedikovanou.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 10. 4. 2020 12:52

Já myslel, že když má deska video výstupy, tak má integrovanou gk jako před 10 lety :-D. Aha rozumím jasan.

Dotaz : u toho Af1600 název zní ryzen 5. To neznačí 5. Generaci? Protože u desky píšou podpora ryzen gen 1 2 3.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 4. 2020 13:05

To je jako i3 / i5 / i7 / i9 tak je R3 / R5...

KineCZek

Odeslat příspěvekod audis 26. 4. 2020 15:27

dotázek: můžu použít starý chladič? tedy chladiče, které pasovaly na procesory a montáž do mé desky tehdy AM3 a AM2 http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... ud3h_10#sp , pasují na novou desku https://www.czc.cz/msi-b450m-a-pro-max- ... 32/produkt ?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 4. 2020 16:52

Modelové označení chladiče?
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 26. 4. 2020 21:16

Omlouvám se, typ chladiče jsem zapomněl. Na ventilátoru je samolepka Arctic-cooling Freezer Pro 7 rev. 2. A celý ancábl zástavba vypadá takto foto https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNwVdnkMeZwRceo6cs
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 27. 4. 2020 08:33

Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod audis 30. 4. 2020 20:55

zdravímn, na str. 3 doporučený hw zakoupen, sestaven, nainstalován W10 64bit. Děkuji.
-----------

V Průzkumníku nejsou vidět složky Synology NAS DS 218j, které pro čtení+editace je třeba zadat jméno a heslo uložený uživatel v nasu. Jsou vidět jen složky s atributem bez hesla a pro čtení. Předchozí pc zobrazil ikonu složky, ale nepustil do ni, leeda po na výzvu po zadaném jméno a heslo. Tady se ta ikona ani nezobrazuje, žádná výzva nenaběhla. japak si to v W10 zprovozním? abych se do těch složek dostal?

PS: mám ještě notas (W10), ten při první přístupu do těch složek se zeptal na login a heslo, vyplnil jsem a chodí to jak má.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 30. 4. 2020 22:21

tak jsem to vyřešil takto:
1) v notasu jsem si opsal cestu umístění v sítí
2) v novém pc tento počítač, přidat umístění v síti, vepsat cestu, zobrazil se dialog na jméno a heslo, OK, OK.
to by nevymyslel ani Mickemouse. Vyřešeno.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 6. 5. 2020 21:45

zdravím, nakoupeny, namontovány dříve doporučené součásti,
1. https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-1600-s-c ... 60/produkt
+
2. https://www.czc.cz/msi-b450m-a-pro-max-amd-b450/280332/produkt
+
3. https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-grey-8gb-ddr4-3200/252997/produkt
+
w10
+ původní SDD + GT1030 + case + zdroj + chladič. Vše se podařilo namontovat a instalovat na první dobrou. Vaše doporučení si sedla pro mě (deska má jen 2 konektory na ventilátory, já potřebuju dva, ani mě to nenapadlo kontrolovat před koupí. :-DD. Dva sloty na ram stačí, teď obsazen jeden a bude to stačit.). Běží to týden a bez problémů. Youtube přehrávání 2160p 4K plynule.

= problém vyřešen. Super dík.

PS: ten procesor Ryzen5 je na mě moc silný. Skoro ho nevidím v Správce úloh pracovat. Časem jistě se použije více procent. Vytížil jsem ho jen nějakým zátěžovým testem. Překvapilo mě (už se o pc nezajímám), že ani rozbalování raru ho nevytížilo. Rozbalování raru čekal jsem rychlejší pokrok. Mám dojem, že jsem si v správci uloh všiml, že při rozbalování raru je úhké hrdlo rychlost zápisu SSD.
audis
Mírně pokročilý