Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 22. 2. 2021 19:42

Přítelkyně by chtěla rozšířit své úložiště v počítači. Momentálně má m2 500gb ssd. Určení by mělo být především na hry. Tak mám takovou otázku.

Má šetřit na 2tb sata ssd, nebo náročnější hry zvládne i rychlejší hdd? (případně poprosím doporučení konkrétního hdd 2-3tb)

Já osobně jsem kupoval ssd kvůli tomu, že můj hdd nestíhal načítat hru.. Konkrétně forza horizon 4 při jízdě se náhodně sekl obraz a v tu chvíli byl disk dle diody na pc nejvíce aktivní, nyní je problém pryč... Ovšem můj hdd je starý minimálně 5 let, takže by se dalo očekávat, že nebude v nejlepší kondici.
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 2. 2021 21:09

Forum: Výběr SSD řešte jen zde!
Ty: Doporučtě mi HDD.

To mi nevychází...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 22. 2. 2021 22:13

Tak vzhledem k tomu, že se ptám na to, zda stačí HDD, nebo vzít radši SSD, tak jsem si říkal, že to sem zařadím :) tak pardon
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 22. 2. 2021 23:28

Dnes se na HDD navyšuji objemy ne rychlosti. Vyber přítelkyni SSD, otázkou je jestli nemá na základní desce druhý volný M.2 slot. Jaky je přesný typ základní desky?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 24. 2. 2021 02:22

je to malinko OT, ale myslím ne zas tak moc, třeba to někomu pomůže, nebo mě opravíte.

Zjistil jsem, že do HP EliteBook 840 G3 M.2 slotu lze dát nejen SATA, ale i NVME SSD do 250 GB. Protože jsem měl systém už na 2,5" 250GB Samsung EVO, udělal jsem jen Acronisem 2017 image a nahrál na NVME. No nenaběhlo to. Chvilku se motalo kolečko a pak BSOD, nenalezen bootovací disk.

Čistá instalace v pohodě, rychlosti cca 2000/1000 MB/s. Paráda. Podle SW AS_SSD_Benchmark tam je použit driver stornvme, tak asi jen přehozením disků s image z SATA se s tím při startu Win10 nepoperou.
Jaký by měl být správný postup před přenesením image tak, aby ten NVME nabootoval? Přidat ho k SATA jako druhý, tím se rozpozná a doinstalují se ovladače a pak teprve přehodit image a mělo by to jet?
Dnes už to nedám, tak abych zítra večer zas nedělal nějaké nesmysly a zbytečné pokusy. Díky.
V profilu promo AliExpress US $19, Twisto 300+Premium, RB 300Kč, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, (příp. SZ)
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 3. 2021 22:14

jen potvrdím, že přídáním NVME SSD k bootovacímu 2,5" SATA SSD se doinstalovalo vše potřebné, pak image z 2,5" na NVME a už to v pořádku jede. Šlo o Toshiba XG5 PCIe NVME SSD 256 GB z HP notebooku, kde jsem upgradoval FW na poslední verzi AAHA4103. U předchozí se v diskuzích a v info k FW objevovaly zmínky právě o BSOD nebo problémech s bootováním, tak kdo ví, jestli to částečně nevyřešil i ten FW.

Jen je na tom disku asi ještě nějaký problém s rychlostí zápisu, jak se i píše v diskuzích. Už mi sice zápis při testu v CrystalDiskMark běžel řádově i kolem 1000 MB/s, ale pak zas jen kolem 350 MB/s. Je tam FW od HP - AAHA4103, což je od HP poslední. Dell používá stejné SSD a má pro ně svůj novější FW AADA4107. Ten ale na HP NTB nelze použít. Takže to vypadá že se spokojím s aktuálním stavem, pokud by někdo z vás neznal řešení.
V profilu promo AliExpress US $19, Twisto 300+Premium, RB 300Kč, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, (příp. SZ)
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod wailord 11. 3. 2021 08:34

Ahoj, je nějaké aktuální doporučení jaký brát SATA SSD do NTB (tedy jako primární a jediný) (Dell Inspiron 13z, generaci nevím, ale už je to trochu stařeček), kapacitně buď 500GB, nebo 1TB a cenově ideálně někde do 3000 Kč (pokud bude potřeba tlačit na cenu šel bych do menší kapacity)?
Děkuji za radu, Michal
wailord
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 3. 2021 09:33

Našel bys to na předchozích stránkách.
A/ pro běžný herní/domácí PC/NB:
macek1168 píše:Crucial MX500 -500GB /1TB - 2 TB/ je za slušnou cenu a slušný disk. Kapacita podle přání a peněženky :-) .

Např.:
https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-1tb/228285/produkt
B/ Pro WKS/malý server:
cardillaVILLA píše:https://www.czc.cz/samsung-ssd-970-pro-m-2-512gb/236376/produkt
https://www.czc.cz/samsung-ssd-970-pro- ... 77/produkt

Pro sběrnici SATA pak samozřejmě Samsung 860 Pro:
https://www.czc.cz/samsung-ssd-860-pro- ... 70/produkt
Ve všech případech pětiletá záruka.

Btw:
Tohle je plně použitelný NB, kromě líného HDD:
wailord píše:Dell Inspiron 13z

Přidáním jednoho SSD z něj vytvoříš moderní NB pro internet.
Instalací dvou SSD pak profi mobilní WKS.
Po předání NB k zaslouženému odpočinku do sběrného dvora můžeš použít SSD/SATA v novém PC jako datový.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Svenmeister 30. 3. 2021 00:38

Zdravím, chtěl bych poradit s výběrem NVME SSD o velikosti 1 TB. Disk půjde do MSI desky s čipsetem X370 a CPU Ryzen 5 3600. Bohužel deska má M.2 slot umístěný pod slotem grafické karty. Tudíž bych rád disk, který v nebude moc hřát. Momentálně mám Patriot Hellfire M.2 480 GB a ten má běžně teplotu přes 70 stupňů. Rád bych tedy disk nahradil novým (současný si přehodím do notebooku).

Požadavky: 1TB kapacita, NVME, cena kolem 4000. Co jsem se díval tak by připadalo v úvahu Samsung 970 Evo (Plus - zde nevím jaký je rozdíl mezi Evo a Evo Plus, z parametrů je rozdíl v rychlosti), Kingston KC2000, WD SN750. Který z těchto zvolit, případně jaký jiný?
Svenmeister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 30. 3. 2021 01:34

970 Evo se mi nezdá jako "studené" SSD:
viewtopic.php?f=940&t=1313397
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod satai_ 31. 3. 2021 08:11

/ a /home mam na Samsung 960Pro (+ data na pomalejsich SATA SSD) a zacina dochazet misto. Doplnil bych jeste jedno 1TB nebo 2TB NVMe M.2 pro /home. Dost cteni, obcas narazove velke zapisy, ale ne dlouhodobe. Hlavne random access.

Co jsou ted nejake pricetne moznosti 970Evo+, 980 (bez Pro, takze mam trochu strach z absence DRAM), nejaka AData?

(Zbytek sestavy Threadripper 1920, Asrock Taichi. Takze PCIe 3.0)
satai_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 31. 3. 2021 11:43

Svenmeister píše:...mám Patriot Hellfire M.2 480 GB a ten má běžně teplotu přes 70 stupňů...

Vyšší výkon je vykoupený teplotou. Musel bys třeba klesnout na WD SSD Blue SN550, M.2 - 1TB (PCIe NVMe 3.0), výkon téměř poloviční.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 4. 2021 07:34

980 odpad. Jedině snad 970 Pro. To EVO+, podstatné je plus je na takové to domácí žvýkání asi cajk, ale jinak? No je to čím dál horší...

Meda2016: ne vždy to musí být pravda. Někde jsem to psal v recenzi na M.2 na Alze.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod satai_ 1. 4. 2021 16:29

Python.p píše:Jedině snad 970 Pro.

Tak za ty penize snad uz rovnou levnejsi 980 Pro i kdyz zatim pripojene do PCIe 3.0.
satai_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 4. 2021 16:51

Ne.

Tomu disku je jedno která verze PCIe to je, je to TLC krám s cache...

Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka