Použitelný total low end SSD do HP Compaq

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kazatop 21. 5. 2020 10:47

Ahoj draci, na místě, kam nejezdím až tak často, je stařičký HP Compaq 6200, i3 2100, 4GB ram a HDD 320. Prostě starej krám, ale na internet a poštu zatím stačí(teď vám z něho píšu). Není to můj hlavní počítač, ani notebook, to všechno mám celkem moderní.Jsou na něm Win7 a chtěl bych na to dát W10 a při té příležitosti jsem si řekl, že bych mohl pár korun investovat do SSD. Přiznám se, jdu po ceně, nechce se mit vyhazovat zbytečně peníze, to tam raději nechám to staré HDD. Koupil bych klidně 60GB SSD někde v bazaru, ale nic moc jsem nenašel. (kdyžtak nabídněte) Díval jsem se na Aliexpres na různé Goldenfir, Kunup atd. a po přečtení rezencí si tento nákup raději rozmyslel, s tím, že bych místo ušetřených 300 spíš 300 vyhodil. Chtěl bych vědět, které SSD byste mi doporučili jako nejlevnější možné, které ještě bude tak nějak ok. Na mironetu jsem našel nejlevnější Patriot Burst 120 za 618korun, to bych asi ještě byl ochoten dát, ale četl jsem v nějaké recenzi, že nemá DRAM(co to je?) a že nebrat. Je to opravdu tak důležité u stroje mého typu, kde hry nehraju, fotky nedělám, pouze internet, pošta a sem tam VLC v 720p.? Nebo co byste doporučili v kapacitě 60-120 GB a ceně kolem 300-650?
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 5. 2020 11:11

Libovolný SSD/SATA.
IMHO optimálně Crucial MX500 = dobrá investice.
(Po předání zasloužilého staříka do sběrného dvora použiješ kvalitní SSD v novém PC.)
Původní HDD nejlépe odpojit.
Mnohem horší, ale nezbytnou investicí je přidání RAM. S pouhými 4 GB RAM je W10 prakticky nepoužitelný.
Plně kompatibilní moduly s architekturou:
DDR3-1600 - 1.35V - CL11 - Unbuffered Non-ECC - 512 M x 64
Max. 2 x 8 GB.
Tyto moduly už v novém PC nepoužiješ.

Kompatibilitu s W10 zajistíš pomocí BIOSu v.2.28 (pozor: ne v.2.29!)
http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp71001-71500/sp71294.exe
Flash bezpečně pod UPS.
Pokud s tím nemáš zkušenosti:
svěř to odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kazatop 21. 5. 2020 11:32

RAMky jsem už pošetřil, kámoš koupil nový komp s DDR4, tak mi 2x4gb DDR3 nabídnul za mikropeníz.( Otestoval jsem je a fungují, komp je vidí, naběhne, tak jsem to dál neřešil a dám je tam, pokud budu instalovat nové win10. Jsou to Corsair XMS3, 1333mhz, 9-9-9-24, 1,50V.
Tak jestli je SSD jedno které, koupím ten Patriot, Crucial je už jenom nejmenší 250, což nevyužiju a stojí víc jak litr. Díky za radu.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 5. 2020 11:35

Spíše než Patriot doporučuji mírně připlatit za Goodram CL100 240GB (momentálně na CZC za 899 Kč).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý