Zamrzání PC

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marecheck 12. 6. 2021 20:31

Čau lidi, prosím vás o radu. Doma mám starší sestavu stolního PC neřekl bych že ne až zas tak low ani dělo. Na občasnou zábavu stačí. Poslední dobou se mi stává že buď z ničeho nic počítač zamrzne nebo po běžném vypnutí kdy vytahuju kabel že zásuvky. V prvním případě po restartu u druhého po opětovném zapnutí se jen roztočí větráčky deska nepípne a černej monitor. Nevím na co bych se měl tak zaměřit vždycky vyzkouším od resetu BIOSu jak přes PIN tak vyndat baterku několikrát vypnout a zapnout vždycky celkem muka u toho ale nakonec ani nevím čím přesně zapnu větráčky se roztočí o trochu víc začne pracovat HD mamina pípne a zase z ničeho nic stejně jak to skončilo tak to zase začne šlapat.. Nestává se to to úplně často kdy by mě to nějak omezovalo tak sem to neřešil nicméně mě to při poslední zástavě tak nas.alo že už sem si řekl že je čas to nějak vyřešit. Našel by se tu někdo se stejným nebo podobným problémem nebo někdo kdo by poradil na co se zaměřit kde by mohla být chyba.. za každou radu budu neskutečně vděčnej..
Marecheck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 6. 2021 21:10

Vypiš kompletní konfiguraci toho stroje včetně výrobce a modelu zdroje.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 6. 2021 06:24

To je nadpis jak noha, tady jsi na tecnickém fóru a né někde v bravíčku tyvoe...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 6. 2021 10:40

Začal bych tím, že vyměníte baterii pro BIOS. A nebojte, pokud zasunete novou baterii, staré to nebude vadit a základní deska neotěhotní :)
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2021 12:57

Upraven název vlákna, kterej sem fakt nepatří.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 23. 6. 2021 15:41

Emil Pastelka píše:Začal bych tím, že vyměníte baterii pro BIOS. A nebojte, pokud zasunete novou baterii, staré to nebude vadit a základní deska neotěhotní :)

Většinou po vložení nové CMOS baterie CR2032 zpravidla jen zacvakne o pojistku.

Co se týče "zasouvání" tak většinou to mlaskne... :D 18+
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků