Tiskárna na štítky a technologie tisku.

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rejnock 30. 10. 2009 13:02

Zdravim,potreboval bych radu.Do prace potrebuju poridit tiskarnu na stitky s carovym kodem.Da se toho najit dost,ale me jde hlavne o trvanlivost tisku.Vetsinou se jedna o termalni tiskarny a onich se vi ze ten tisk muze slabnout.Je na trhu stitkova tiskarna napriklad laserova ? Nebo mate nekdo zkusenosti v oblasti termotiskaren? Ma jit o stitky lepenou na dopisni obalky.PRedem diky za vsechny nazory.
Core Duo E8400 3.0 GHz,4x1024 DDR2 EE,GF9800GT 512MB DDR3
rejnock
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 10. 2009 14:29

A co termotransfer? V práci máme na tisk štítků tiskárny Sato - http://www.satoworldwide.com/e_cl4e.html
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrfilipi 4. 11. 2009 14:46

Naprosto stačí klasická laserovka a papír s perforovanými štítky. Kvalita na obálky (za pár dní se vyhodí) je naprosto dostačující, na výběr je z mnoha provedení (co do velikosti i co do kvality (papír, polyethylen)). A klasická laserovka stojí podstatně míň než (termo) transferová tiskárna. A má ji větší využití.
Jen jsem měl před rokem problém s tiskem na pelyethylenové A4 archy - na začátku byl tisk smáznutelný prstem a na konci papíru už to bylo OK - souviselo to s ohřátím papíru. Bylo to na tiskárně NashuaTec. Doma mi to ale na prachobyčejné HP 1020 tisklo naprosto v pohodě.
Tisknul jsem z Excelu, protože žádný freeware neuměl tisknout štítky z databáze. Do toho Excelu jsem si dokoupil od nějaké české firmy makro (asi za 600 Kč) a fungovalo to naprosto skvělě. Už jsem si vzpomněl, bylo to makro od Codewaru (http://www.codeware.cz/resources/code128_ttf.pdf).
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod rejnock 4. 11. 2009 15:46

diky za info.Jde o to ze se netisknou stitky z databaze ale ze spisove sluzby tam to je torchu problem .Mno ale protoze mame na 95 procent laserove tiskarny chcu zkusit to vyresit tiskem primo na ty obalky.Prece jenom je to jistejsi tisk.Nedavno jsem resil taky tisk kodu do inventare.Toto makro jsem nekde nasel taky ale nechtelo se me to jenom za ucelem testovani kupovat .Tak jsem si sehnal jenom font s code39. Nema takove moznosti jako treba code128 ale na druhou neni tak slozity a neni potreba nic konvertovat takze se muze pouzit obycejny textovy vystum s tim fontem a ctecka to bez problemu precte. Ale diky i tak za info ,asi prvni zkusim vyresit ty problemy pomoci klasickych tiskaren.
rejnock
Junior

Odeslat příspěvekod petrfilipi 4. 11. 2009 21:06

Taky jsem si ze začátku sehnal jenom font na Code128B, vytiskl jsem si obrovsky čarový kód (10 znaků na A4) a měřil jsem šuplérou, až jsem se dopracoval k tomu, že na začátku je nějaký prefix, pak jsou znaky a pak je kontrolní součet a byl jsem nahraný, už se mi nechtělo hledat jak tento kontrolní součet vytvořit (zkoušel jsem volat i do mnoha firem které se zabývají čárovým kódem a v polovině z nich mi řekli, že v tomto kódu určitě žádný kontrolní součet není). On se sice netiskne tak jako v EAN13, ale je tam. Tím jsem chtěl jenom říci abyste si pro jistotu ověřil, zdali vámi vytištěný kód vypadá stejně jako kód z nějakého profi programu (třeba Zoner BarCode studio apod.). Na tisk jsem používal materiál 0503 od firmy Rayfilm - vyhovoval mi nejlépe, i když třeba na kabelech jsem ho musel pojistit průhlednou lepící páskou, to lepidlo to neudrželo smotané na průměru 8mm.
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod rejnock 4. 11. 2009 22:40

Mno prave tam je ten kontrolni soucet :) .u toho kodu39 je treba jenom pocatecni a ukoncovaci znak a uz nic jineho .Je pravda ze je tam mensi sada zanku ale pro nase ucely to bohate staci .A je to zadara.
rejnock
Junior