ALT zvýrazní menu a nefungující změna klávesnice

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dusha 17. 4. 2021 14:06

Klávesa ALT mi místo dalších funkcí jen zvýrazní zkratky z menu /objeví se podtržítko, event. písmeno napovídající zkratku/ v programech. Druhé zmáčknutí to vypne. V kombinaci s jinými klávesami ale nefunguje jako dřív, přestalo fungovat přepínání klávesnice, psaní spec. znaků, číslic spolu se Shiftem atd. V podstatě mi to znemožňuje pokračování v práci, hl. teď s excelem, ale jde o celé WIN (10ka). Nejde jak se zdá o chybu uživatele ale WIN, nějakých registrů. Na zahr. webech to sice řeší ale nevím jistě jak na to. Dík.
Dusha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 4. 2021 22:53

Pokud máte grafickou kartu AMD, podívejte se na mapování klávesových zkratek v ovladači a cokoliv s Alt vypněte.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusha 18. 4. 2021 14:38

Emil Pastelka: jde o NTB, bez AMD, s Intel. Volbu klávesové zkratky jsem tak uviděl, tak vypnul, bez efektu. Našel jsem víe odkazů na disable ALT, jako např. https://1url.cz/dK122, ale ten postup je pro mne nejasný, nevím jak se ty skripty mění.
Dusha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 4. 2021 19:02

Pak mne napadá - máte v pořádku české jazykové prostředí a českou klávesnici?
Případně jej odeberte a opět nainstalujte.
https://365tipu.cz/2018/11/25/jak-zmeni ... indows-10/
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 19. 4. 2021 09:07

Otevři Usnadnění přístupu (Win+U) a podívej se, zda nemáš v sekci Klávesnice aktivováno Použít funkci jedním prstem.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusha 20. 4. 2021 09:18

Emil Pastelka : čeština jako default. Jen v Řeč, Mluvený jazyk nejde zvolit čeština, asi proto, že nemá hlasový balíček. Mám Angličtinu s hlasovým balíčkem. V Preferované jazyky je u ní Převod textu na řeč, Rozpoznávání řeči. Používám občas Speechtext v Chrome, ale to vše patrně nesouvisí, protože alt fungoval normálně už dřív i s tímhle nastavením.
r34ktor: usnadnění byla vypnutá
Dusha
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků