Částečně needitovatelný dokument Wordu

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petrfilipi 5. 11. 2009 11:40

Dobrý den.

Prosím o radu. Pro kolegyni potřebuji vytvořit šablonu pro tisk 3 CD na jednom listu A4 a rád bych to udělal tak, jak jsem to stáhl někde z webu (ale nemohl jsem změnit rozměry a umístnění CD) - do dokumentu bylo možné psát, vkládat obrázky, objekty atd, a jako "podklad" byly kružnice aby bylo jasné, kde je kraj CD. Tyto kružnice byly needitovatelné.
Zkoušel jsem vytvářet podle návodu MS nějakou šablonu, ale zamčení dokumentu jsem provedl buď úplně, nebo vůbec. Zkoušel jsem tyto kružnice vložit do záhlaví (zápatí) - byly sice needitovatelné (aspoň na pravé tlačítko myši a na přetažení), ale zase na ně nebylo možné psát.

Můžete mi někdo poradit, prosím.
Díky.
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod obcasny_navstevnik 5. 11. 2009 14:22

Zkus nasledujici, snad to bude to, co potrebujes:
Vloz na list kruznici (uzamkni ve vlastnostech pomer stran), zvetsi na pozadovany rozmer, pridej dalsi potrebne objekty (textova pole, obrazky, WordArt,...) a vse seskup(vybrat vsechny objekty se stisknutym Shift, Kresleni>Seskupit), ve vlastnostech upravit pozici za textem (prave tlac mysi: Format objektu>Pozice>Za textem) coz umozni pres kruznici psat bezny text.
obcasny_navstevnik
Junior

Odeslat příspěvekod petrfilipi 5. 11. 2009 14:51

Dík,
ale já to myslel jinak. Chtěl bych nechat kolegyni plně editovat vrstvu nad podkladem (tj. nak kružnicí, označující obrys CD). Ale kružnice aby zůstala "nedotknutelná". Jde mi o to, aby si náhodou při umistňování nepohnula kružnicí.
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod obcasny_navstevnik 5. 11. 2009 17:54

No dobre, ta ty kruznice vloz jako vodoznak, postup viz napoveda.
obcasny_navstevnik
Junior

Odeslat příspěvekod petrfilipi 5. 11. 2009 22:20

Ty jo, to s vodoznakem mě taky mohlo napadnout. Je to sice pakárna to nacpat tam kam potřebuji, ale metodou pokus omyl to snad půjde. Díky.
petrfilipi
Junior