Problém s přílohami v Microsoft Outlook 2003

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hampy 8. 2. 2010 16:03

Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit s problémem. Netuším, čím to je, ale MS Outlook mi nechce pustit přílohy větší než zhruba 1MB! Jde o přijímání příloh, odeslat mi jde cokoliv. Když mi někdo poššle dva soubory, přičemž jeden má 20kb a druhý 2 MB tak přijde jen ten malý! Mám do outlooku sveden můj účet od centrum.cz, myslel jsem si že bude problém u centra, tak jsem zkusil email od seznamu a dělá to stejné problémy. Přitom vše je nastaveno správně, resp. tak, jak to mám už asi 5 let. Nikdy jsem takové problémy neměl. Děkuji za rady!
hampy
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 2. 2010 16:21

Pro kontrolu: když se podíváš do webmailu, tak tam ty velké maily dojdou? A po vybrání přes outlook zmizí (tedy pokud nemáš nastavené nechávání kopií mailů na serveru)?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hampy 8. 2. 2010 16:50

zkusím
hampy
Junior

Odeslat příspěvekod hampy 8. 2. 2010 17:13

Tak to jez ajímavé. Zřejmě ten problém budu muset popsat lépe.

Dostávám od zaměstnavatele zadání príce mailem z FIREMNÍHO mailu, a právě od něj a také ostatních mailů z kanceláře mi nechodí větší přílohy. Přitom prý ostatním lidem od nich normálně chodí.

Teď jsem si zkusil poslat mail s 3MB přílohou od bráchy z jeho počítače, a normálně přišel jak do webmailu tak do outlooku. Nechápu kde je problém.
hampy
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 2. 2010 18:23

Bylo by možná dobré, požádat, aby poslali nějaký ten větší mail a pohlídat si, jestli dojde do webmailu.

Tím si možná vyjasníme, jestli ten problém může souviset s vaším počítačem, nebo ne (když ten mail nedojde, je problém na cestě).

Pokud mail do webmailu dojde, může být možná problém v PC, v nějakém antispamovém programu (může být součástí antivirového balíku) - například jestli ty maily chodí prázdné (jenom soubor), tak to možná považuje za spam (já používám nastavení, že jestli mail neobsahuje alespoň 5 slov, je to spam.)... Bratrovu adresu možná máte v adresáři a adresy z adresáře mohou být považovány za důvěryhodné.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hampy 16. 2. 2010 10:19

Ahoj všem,
tak mám nové zprávy ohledně mých zpráv :-)
Do webmailu mi příloha přišla, do outlooku ne. Myslíte že je to ve firewallu (Outpost Firewall pro 2009) nebo to může dělat antivir (NOD32)?
hampy
Junior

Odeslat příspěvekod petrfilipi 19. 2. 2010 08:48

Mám podobný problém, přes WiFi nestáhnu do NB poštu větší než cca 1MB. Na webu ji mám. Outlook stahuje, stahuje, ale nedotáhne, a pak začne stahovat znovu (malé zprávy stáhne v pohodě). Pokud zkusím jiný NB, tak v tom místě je to to samé. Když to stahuji na tom samém NB jinde (v práci), tak to jde v pohodě. Zatím to neřeším, doma na PC moc času nemám, ale je to připojením, aspoň v mím případě.
Takže rada - zkuste to stáhnout jinde, nejlépe na stejném stroji. A uvidíte, zdali je to strojem, nebo linkou.
petrfilipi
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků