SW pro potisk CD etiket

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petrfilipi 3. 11. 2009 21:28

Dobrý den.
Sháním pro kolegyni jednoduchou věc - SW, s kterým by mohla jednoduše vytisknout tři CD labely (tj. kolečka o vnějším průměru 117mm s dírou 37mm - konkrétně má papír Logo ECMC113T3L (25)). Stáhl jsem už mraky SW (SureThing CD Labeler Deluxe 5, Ronya, ExPressTL, Acoustica, Disktech, Audio CD Label, Rayfilm, Nero cover designer), ale žádný z nich neumí vytisknout 3 různá CD na jednom listu A4. Myslel jsem, že je to samozřejmost u takovýchto programů, ale asi není.
Nechci to dělat v Corelu, to ho budu muset instalovat, raději bych nějaký specializovaný a jednoduchý SW. V nouzi ji to nakreslím ve Wordu.

Děkuji za případné rady a podněty.

Petr Filipi
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod Epe 3. 11. 2009 22:53

petrfilipi píše:...žádný z nich neumí vytisknout 3 různá CD na jednom listu A4...

a nebude to nahodou tim, ze se proste 3CD na jednu A4 nevlezou :D

no nic trochu serioznejsi odpoved bude asi nejak takto: 1. Vytisknout jedno CD, papir (etiketu) vlozit do tiskarny naopak a vytisknout druhe CD? Akorat nevim jak tam dostanes to treti CD ;)
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrfilipi 3. 11. 2009 23:10

No, tak tím to fakt nebude. Tři CD se na A4 "vlezou". Jen tvůrci SW s tím nějak nepočítají. Bohužel.
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod Epe 4. 11. 2009 08:47

tak jsem to neduverive zkusil a mas pravdu, 3CD se vlezou (ale cikcak, nepocital jsem, ze se takove etikety prodavaj). Timto se omlouvam ;)

no udelal bych to asi nasledovne (overeno praxi, sice ne na CD, ale postup je stejny):
1. vytisknout nejprve potisk CD (aspon obrys) na obyc A4
2. vystrihnout jednu etiketu CD
3. nalepit ji na tu potistenou A4 presne, aby se prekryval vytisteny obrys a etiketa (nalepit napr takovymi malymi samolepkami - "cenovkami" - nevim jestli to ma nejaky svuj nazev :) jen po stranach samozrejme)
4. strcit tu polepenou A4 do tiskarny stejne jako poprve
5. Vytisknout..
6. opakovat se vsemi tremi etiketami

mozna je to pracnejsi, ale jestli opravdu neexistuje zadny sw, tak to bude asi jedina cesta
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 11. 2009 09:31

Není jednodušší napsat dodavateli LOGO? ostrava@logo-system.cz
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petrfilipi 4. 11. 2009 11:11

Tak výrobce nemá taky nic. Je to b.o.r.d.e.l. Prý si to lidé stahují z internetu. Pchá. Stáhl jsem dalších 10 programů a až nějaké šablony pro Word snad budou použitelné. Ani Zoner nemá v Calistu šablonu na tři kousky na A4. Ach jo, jdu bádat s těmi šablonami do Wordu.
petrfilipi
Junior