Licencni politika

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jiri Bednar 7. 11. 2009 15:25

Ahoj,
ve skole pracuji s produkty od Adobe a Corel, prevazne Rastrove a Vektorove aplikace a strih a efekty videa.

Vse je samozrejme legalni, ale pracovat musime i doma a myslim ze je celkem jasne ze si student nemuze poridit Potoshop za 20 000 a jeste indesign, aftereffects, premierepro. Od Corelu je to lepsi cenove.

Teoreticky, kdybych mel nelegalni kopii napr. photoshopu a predkladal bych to jako praci ve skole, byl y problem kdyz mam nelegalni kopii?
Da se to nejak obejit?

Dik
Jiri Bednar
Junior

Odeslat příspěvekod petrfilipi 8. 11. 2009 07:40

Já si myslím, že se tohle ve školách vůbec nijak neřeší. Mám známého na strojárně a tam jim řekli, ať domácí úkol přinesou (pošlou) v AutoCADu, nejlépe mechanical. Licence ACDMechanical stojí více než 4000 dolarů. Tak to ten můj známý přinesl v normálním AutoCADu, protože stáhnout 2 DVDčka není snadné. To samé je na jiných školách s Pascalem, Delphi, Corelem atd. Řekl bych, že se ve škole nebudou ptát po původu programu. Nicméně provozování nelicencovaného SW je nelegální, o tom není pochyb.
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 8. 11. 2009 11:02

Podle http://www.autodeskclub.cz/club/licence.aspx by třeba ta licence na AutoCAD Mechanical měla být pro studenty zdarma.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrfilipi 8. 11. 2009 13:54

To je dobrý, to jsem nevěděl. Považuji to za rozumné, ve firmách pak budou tito studenti už kreslit na koupeném SW.
Co je to za verze, které nabízejí? Přece každému, kdo se vydá za studenta, nepovolí stažení plné verze?
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 16. 11. 2009 03:32

samozrejme na získanie aktívnej študentskej verzie musíš predložiť platný overitelný vysokoškolský index,alebo iný overitelný doklad na preukázanie,že si študentom ,rovnako sa dajú získať aj akademické a študentské verzie produktov adobe
dnv
Mírně pokročilý