Rychlost internetu 1Gbit/s

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nazgulov 18. 4. 2021 08:30

Zdravím vás všechny a prosím o radu,

Mám doma internetové připojení 1Gbit/s, když připojím PC přimo k routeru pomocí utp kabelu, tak skutečně mám rychlost 1Gbit/s.

Ale já mám router na chodbě a kabel je vedený stropem pod sádrokartonem do datové zásuvky. Z datové zásuvky vedu dát do stolního PC. A právě při tomto připojení dosáhnu rychlosti maximálně 100Mbit/s. Kabel vedený stropem je CAT 5E a ze zásuvky do PC také CAT 5E. Zásuvka je také CAT 5E.

Kde si na té cestě ztrácí rychlost ?

Ještě zopakuji, když připojím router přímo k PC UTP kabelem, tak mám 1Gbit/s.
Tu rychlost 1Gbit potřebuji dostat ze zásuvky co je v jiné místnosti.
Nazgulov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 4. 2021 09:01

A to jde z jedné zásuvky do další jedné nebo jsou tam nějaké odbočky či rozdvojky? Chybu bych viděl v zapojení pouze 2 párů a další 2 páry jsou vyvedené jinde.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 18. 4. 2021 09:03

Zkontrolovat kabeláž, potřebuješ mít plně zapojený kabel, všech 8 žil. Stačí jeden přerušený kontakt a máš maximum 100Mbit.
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 18. 4. 2021 11:57

Taky to vidím na špatný kabel či špatně zapojený, a nebo vadu v tom PATCH kabelu zásuvka PC.

Už se mi stalo že patch kabel v některých zásuvkách neměl správná kontakt všech žil a pak se to přepne na 100M.

Takže skontrolovat správné zapojení zásuvek a vyskoušet jiné PATCH kabely.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 19. 4. 2021 11:19

Také bych hádal na závadu v zapojení některého vodiče. Jenom bych přidal navíc možnost, že některý kabel má na jednom konci zapojení B a na druhém A (tedy vznikne křížený kabel, bohužel křížený pro rychlost 100 Mbps).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků