WiFi Router D-Link DI-524

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mersa 22. 1. 2012 10:31

Tak jsem přehodnotil strukturu sítě takto:

1.patro
TP-LINK TL-WR1043ND(pořídím) - do něj připojen kabel z modemu poskytovatele do WAN(šíření WiFi signálu)do USB zapojen externí 2,5"HDD,z TP-LINKu 1x kabel LAN stažen do přízemí

Přízemí
D-LINK DI-524UP (můj stávající) - do jeho LAN (ne do WAN)zapojen kabel z TP-LINKu a do dalších dvou LAN zapojeny kabely od satelitního příjimače a Blue-ray přehrávače.Do USB zapojena tiskárna.Na D-LINKu vypnuto DHCP a mělo by to fungovat??
Rád by jsem,aby i D-LINK šířil WiFi signál pro mobilní zařízení(stejná síť),ve webovém rozhraní jsem ale nikde nenašel možnost zapnutí D-LINKu jako AP,tak nevím,jestli je ho možné vůbec takto použít??
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 1. 2012 11:21

Ano, takto to bude fungovat.

Přepnutí D-linka do režimu AP v menu nehledej - není tam. Přesto jako AP bude fungovat.

D-link DI524 ti přišel z výroby pravděpodobně s adresou 192.168.0.1, nevím, jestli si ji měnil. TP-link má z výroby nastavenou IP-adresu 192.168.1.1.
Doporučuji: D-linku nastav třeba 192.168.1.250 jebo jinou volnou adresu sítě 192.168.1.x (doporučuji poznamenat tužkou na zadní stranu) a přes tu pak budeš pro příště přistupovat do jeho webové administrace.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 3. 2013 17:18

Tak jsem zde, opět po roce, od výměny zdroje byl router v pohodě až do včerejška - odmítá přenášet data jak bezdrát tak drát....laicky nejde načítání stránek, ačkoli navenek se tváří normálně - diody problikávaj a na PC vidím bezdrátovou síť, adresy se přiřazují taky jako obvykle, přesto nemá spojení na web....

Co se tomu mohlo stát? Jak mám udělat nějakou diagnostiku/resuscitaci? Nebo po 5 letech už si zaslouží "odchod do věčných lovišť"?? :-)) Asi se porozhlídnu po jiným, přeskakovat dráty v bytě dlouho nevydržím...

Díkes
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod soban 18. 3. 2013 19:53

A do administrace se dostaneš?

Prostě vyresetovat do default a nastavit znovu.

Skontrolovat kabely.

Rozebrat router a mrknout na kondenzátory uvnitř.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 3. 2013 20:28

Ping na nějakou IP v internetu projde?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tom brava 19. 3. 2013 10:24

začal jsem 20s resetem a jediny vysledek je, že na PC nevidim už bezdrát. siť tohoto routeru, takže reset proběhl, ale z hlediska funkčnosti bez výsledku stále KO - diody: power-svítí trvale/ status po resetu zablikne 2x normálně a pak se rozbliká do vysoké frekvence (flešuje) a v tomto stavu je stále...

na pokus http://192.168.0.1/ se odmítá spojit

vidím to na ty kondíky v routeru a to se mi nevyplatí vzhledem k ceně nového řešit...

Doplňuji: Později dneska asi po pátém resetu najednou dioda statusu obnovila pravidelné blikání a přes 192.168.0.1 se napojil jakoby nic, chvíli odmítal ale asi po 3 pokusu o zaheslování WPA se podařilo a začal opět přenášet data jako by výpadek poslední dny neexistoval, tak nevím - ještě jednou se to stane a poletí oknem
tom brava
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků