jaky wifi router? cena, glan,

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 7. 5. 2020 10:31

audis píše:zdravím po dvou letech. :-) Router tehdy koupený se rozbil.
Prosím o radu, jaký router si mám koupit.

Požadavky: glan, wifi ac. Ne složitá konfigurace (Mikrotik už ne kvůli tomu). Nemusí stát svět. Cíl je nějaká spolehlivost a spolehlivé vysílání, abych na to rok nemusel šahat. Prostředí je byt, glan sít, doma je nas server, 2 počítače, 4 mobily.

Obslouží moje požadadavky TP Link archer c6 za 1000 kč? Nebo si mám kvůli reálné rychlosti wifi připlatit? Děkuji předem za rady.

Koupen archer c6, pro mě jako bfu menu anglicky, přehledné, srozumitelné, vše nastaveno na první dobrou, 14 dní běží bez problémů bezúdržbově.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 7. 5. 2020 10:48

eici píše:Ahoj
prosím o doporučenie wifi router a switch, ktorý pôjde za modem od UPC. Route pôjde na stenu takže príprava na zavesenie vítaná. Pokrytie klasický 3i panelový byt. Ak by som sa zmestil do 2000kc/75€ so všetkým....

kolik switch nebo dotaz na jeden přístroj _ ?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod eici 7. 5. 2020 10:53

Nie potrebujem aj router aj switch, switch stačí 4 porty
eici
Junior

Odeslat příspěvekod djkubas91 7. 5. 2020 11:14

eici: Já mám doma https://www.alfa.cz/product.php?eid=105000004000000471K + https://www.alfa.cz/product.php?eid=1050000040000001V3L a jsem maximálně spokojený. Jo, Mikrotik není úplně nejpřímočařejší, ale není to nic, co by v zjednodušeném módu nezvládl ani BFU.
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 5. 2020 12:12

polda
Junior

Odeslat příspěvekod eici 7. 5. 2020 12:18

mikrotik na stenu asi nezavesím :hm, a cena to je jeho nevýhoda. Na svoje využitie si neviem ospravedlniť tú cenu, asi pôjdem do C6 prípadne C5
eici
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 5. 2020 12:42

ASUS GT-AX11000

Spokojenost maximalni - az tedy na ten design. Ovsem opravdu ma vyrazne rozlehlejsi a stabilnejsi pokryti, nez vsechny predchozi routery. Kladne hodnotim take moznost dratove pridat levnejsi ASUS router k vytvoreni ax MESH site.

USB3 sdileni je rychle a bezproblemove, ventilator nepritomen (nektere vykonne routery vetracek maji, na to pozor!), vzdaleny pristup funguje, stejne jako HW firewall a dalsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod eici 7. 5. 2020 13:01

GT-AX11000 no áno, design je trošku nadčasový, nedá sa však zavesiť na stenu takže ostanem pri C6 8-D
eici
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 5. 2020 15:34

Design je doslova ugly, ale funkcnost vynikajici. A cena byla prijemna - i to byl jeden z duvodu.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod polda 7. 5. 2020 16:08

Prej se nedá pověsit! Pořádný hřebík a kladivo a hned pěknej pavouk třeba na stropě!
polda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 5. 2020 17:05

Moje rec. :D

KineCZek

Odeslat příspěvekod calebcox 7. 5. 2020 21:06

Design toho Asusu zrovna neni muj salek kavy,, radsi nenapadne Unifi talire pridelane na strope. Pravda jsou jen .ac ne .ax, ethernet "jen" 1Gbit oproti 2.5Gbit, ale funguje to rychle a spolehlive, nemam problem se pres wifi priblizit gigabitovym ryclostem (NTB<->NAS 80-85MB/s).
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod kar666 17. 5. 2020 11:33

Zdravím,
potřeboval bych pomoci s výběrem Wifi routeru.

Požadavky:
WIFI 2,4 i 5 GHz (Vysílání obou zároveň), min 4xGLAN, 1xGWAN
Něco výkonnějšího by se hodilo. Provozuji 2xPC, 2xNTB, NAS, IPTV, 2x RPi + nějaké telefony a tablety, stream DVBT2 po LAN.
Možnost velmi dobrého nastavení, ale nechci MikroTik, ten jejich RouterOS mi přidělává hodně šedin.

Další požadavky: minimálně QoS, ale raději bych přiděloval každé IP/MAC min/max rychlost, UPnP.

Momentálně mám Netgear R7000, což je jistě slušný router, ale bohužel, co se týká QoS a pravidel je to hrozný.

Cena: Samozřejmě co nejnižší, ale mám představu okolo 2,5k max 3.000Kč

Ještě ke struktuře sítě, Nový router bude jako brána k ISP, za routerem jsou 2 switche + další router s Wifi 2,4/5 v Mesh.
S rychlostí jak LAN, tak wifi jsem spokojen, jen potřebuji uřídit lépe tok k/od ISP
kar666
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 17. 5. 2020 13:46

A nestacil by teda opravdu jen router (tzn. zadna wifi) - bud nejaky Mikrotik, nebo trebe UBNT EdgeRouter (alternativne UBNT USG 3P)?
Wifi pak resit samostatne, ale hlavne "unifikovane", napriklad pomoci UBNT Unifi nebo jinych nez to placat dohromady z ruznych zarizeni (nevim co aktualne mas a cemu rikas "mesh").
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod kar666 17. 5. 2020 15:22

To jakože myslíš tak, že bych dal např. ten edge router jako první k ISP, stávající bych hodil do bridge a vysílal jen wifi? A bez wifi to fakt nepůjde, ten unifi to sám nepokryje, proto jsem to také v minulosti řešil právě druhým routerem, který mi fungoval jen na rozšíření WIFI. Netgear mám jako první a od něj kabel do unifi. S unifi nebyl problém, naklonoval (jakože mají stejnou SSID, různé kanály) obě WIFI a od té doby něm nevím.
Jako druhý router mám https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi-ac-li ... 93/produkt
kar666
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka