Rozšíření internetu v obývacím pokoji

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Teriaki 30. 1. 2020 17:36

Zdravím do obývacího pokoje jsem si pořídil chytrou televizi a chtěl bych připojit televizi přes ethernet. Mám doma navíc jeden WiFi router a ten bych chtěl dát do obývacího pokoje, ale mám několik otázek. Jestli by šlo zapojit WiFi router jak mám na schématu v přiloze. Tedy přívodní kabel v obýváku rozříznout, dát tam WiFi router a z něho by to šlo do dalšího. Nebo jestli by byla lepší možnost udělat spojení (bridge) mezi routery. Předem děkuju za Vaše rady O:-)
Přílohy
internet.png
Teriaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 30. 1. 2020 18:28

Ano jde to akorát budeš muset pouze jeden router použít jako AP.

Viz: https://it.cestuji.info/wifi-router-jak ... -point.php

Ten v dětském pokoji máš už asi nastaven takže bych ho vzal a dal do pokoje a přívod dal do wan a z lan kabel zase do dětského pokoje.

A v dětském pokoji dáš ten druhý kterému nastavíš IP o +1 větší jak má ten původní a přepneš ho do AP režimu, pokud to modem neumí tak na něm vypneš DHCP server a přívodní kabel dáš do LAN portu a WAN zůstane v tom dětském pokoji nezapojen.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teriaki 30. 1. 2020 18:48

Oki, díky za informace. Ten router co mám v pokoji je přimontován na zdi a ten nový nelze přimontovat na zeď, takže bych tam měl díry ve stěně :D , ale to je jedno. Určitě by mi šel pomoct někdo od mého providera internetu, protože nemám ani klimpovací kleště. Oba dva routery jsou od TP-linku. Taková trochu teď debilní otázka :-[ . Jak špatné by bylo řešení kdyby router v obývacím pokoji byl nastavený jako repeater (tedy nebyl byl do něj připojen žádný kabel) :roll:
Teriaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 30. 1. 2020 19:01

Kabel je kabel a wifi mu v rychlosti, spolehlivosti (obzvláště při spojení přes dvě stěny) a bezpečnosti nemůže konkurovat.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teriaki 30. 1. 2020 19:07

Jasně, chápu. Díky za rady. Téma vyřešeno :-)
Teriaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 31. 1. 2020 16:50

Jasně že je klidně můžeš nechat jak jsou pokud půjdou nastavit.

Akorát si s tím budeš muset pohrát prostě ten co bude jako první na kabelu musí fungovat jako router a ten na konci jako AP.

Kdyby jsi napsal typy tak ti klidně poradíme co jak nastavit.

PS. Nemáte v práci někoho kdo dělá sítě? Ti kleště půjčí, nebo konektory nacvakne za pivko.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý