WiFi AP - připojení bezdrátové kamery na cestách

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod still_wolf 23. 7. 2020 12:35

Dobrý den,

Co hledám?
AP, které se připojí na libovolnou WiFi a bude vysílat předem nakonfigurovanou WiFi 2,4GHz pro připojení kamery (tedy s dostatečnou rychlostí pro přenos obrazu). Nehledám tedy repeater. Více informací viz níže.

Cena: optimálně 800Kč, maximálně 1 000Kč.

před nějakou dobou jsem pořídil webkameru TP-LINK KC110 na hlídání prcka a jsem s ní nadmíru spokojený. Jenomže jsme začali neplánovaně víc cestovat a řešíme, jakým způsobem sebou vozit i zmiňovanou kameru, protože pro připojení k nové síti bych musel kameru restartovat a znovu kompletně konfigurovat. Na většině destinací máme k dispozici WiFi a tak mě napadla možnost využití zcela bezdrátový AP. Narazil jsem na TP-Link TL-WA801N a TL-WA801ND. Bohužel podpora TP-Linku mě odbývá automatickými odpovědmi a proto se obracím na Vás. Bude to fungovat tak, že přijedu na cizí místo, nakonfiguruji zmiňovaný router pro připojení na místní WiFi a router bude vysílat předem definovanou WiFi síť, na kterou se potom automaticky připojení zmiňovaná bezdrátová kamera? Případně narazil jste někdo na rozdíl mezi zmiňovanými routery? Nebo doporučili byste mi nějaké jiné v podobné cenové kategorii?

Děkuji
still_wolf
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 7. 2020 14:16

Podívej pokud chceš wifi přijímat a vysílat na jiném kanále s jiným ssid tak podle mě nic neseženeš aby toto fungovalo musel by ten AP mít dvě rádia.

Samozřejmě u zařízení které mají 5Ghz a 2,4Ghz wifi to jde udělat s openwrt kdy 5Ghz část bude wifi přijímat a 2,4Ghz vysílat.
Tak stejně i u mikrotiku by to šlo když bude mít 2 rádia (nemám vyzkoušené).

Jediné co mě napadá postavit to na RPI4 integrovaná wifi bude přijímat a další wifi co hodíš do USB bude vysílat.....

A nebo pořídit dvě zařízení jedno bude fungovat v režimu KLIENT a druhé v režimu AP a propojíš je kabelem.

Ale ať to budeš řešit jakkoliv vše vychází celkem draho......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ednatv 24. 7. 2020 08:26

Úplně v pohodě, přesně takhle to používám s kolegou když cestujeme... nastavím jenom ten přenosný AP (v režimu router) a všechny naše ntb a mobily se pak připojují na tu naši už nastavenou wifi.. na to stačí obyčejný to-Link tl-wr702n, napájený přes USB s originálním firmware za pár stokorun a funguje bezproblémově

-- 24. 7. 2020 09:29 --

netřeba žádné dvě rádia nebo různá pásma jak psal přispivatel výše... i na obyčejném routeru se dají nakonfigurovat dvě WiFi s různým SSID.. a jestli je budete routovat nebo spojíte do bridge je jen na vás, to umí i openWRT naklikat samozřejmě

-- 24. 7. 2020 09:31 --

jen ten kanál musí být stejný a pochopitelně klesne rychlost (klient a AP) ale pro nás nebo pro vaši dětskou kameru tohle není problém, je to cestovní řešení
ednatv
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků