Poděkování KineCZkovi za stavbu PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hamik 23. 6. 2016 14:56

Kdyz se divam na tu sestavu, neni mi jasna akorat jedna, resp. 2 veci... vzhledem k tomu ze se na komponentech evidentne nesetrilo (smrst drahych Noctua vetraku a chladic), tak proc tam je levne Kingston SSD a Seagate HDD, kdyz k obema jsou mnohem lepsi varianty od jinych vyrobcu? (SSD - PRO rada od Samsungu, hdd od WD nebo Hitachi). Nejaky specialni duvod?
hamik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 6. 2016 20:18

Pravděpodobně procento poruchových z vlastni zkusenosti je u doporučené značky menší.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 23. 6. 2016 22:13

Protože pokud máš počítač jenom na hry a obecně běžný použití, tak moc nemá smysl u SSD řešit cokoli jinýho než poměr cena/GB. To samý platí i pro HDD pokud slouží jenom jako odkladiště filmů.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod buchweizen 29. 6. 2016 23:15

Ahoj, rád bych se připojil a také ještě touto formou poděkoval KineCZkovi za stavbu PC.

Po napsání sz následovala mailová komunikace, Kin odpovídá rychle, srozumitelně a vše detailně vysvětlí. Důležité maily jsou obsáhlé a podrobné, v podstatě zodpoví všechny otázky, ještě než jsem se stihl zeptat. Je vidět, že je to profík a má to zmáknuté. Doporučil mi vhodné komponenty dle mých požadavků, sestavil je, přetaktoval, otestoval atd, a poslal fotky, které můžete najít spolu s ostatními sestavami na jeho picasa albech. Zavolal ohledně termínu předání, přijel sympatický a usměvavý, PC vybalil, zapojil, předvedl, všechno vysvětlil, ukázal benchmarky, teploty cpu, gpu, jak pracují větráky a mnoho dalších věcí. Vše na výbornou. A ač byl požadavek ohledně hlučnosti na classic, tak počítač absolutně neslyším, jen když se roztočí plotnový disk a i to je tišší, než můj starší notebook. Pokud si otevřu okno nebo pustím hudbu/video, neslyším nic. Takže 100% spokojenost, až budu v budoucnu PC upgradovat, vím na koho se obrátit. Jeho služby každopádně doporučuji! :)

Sestava v košíku na alfě zde.
buchweizen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda.nb 20. 7. 2016 14:34

Ahoj
Hned na úvod bych chtěl moc poděkovat KineCZkovi, za skvěle odvedenou práci, preciznost, komunikace atd. :-) DĚKUJU :-)
Je to asi měsíc co jsem si zde na fóru psal o pomoc se sestavením nového PC. Poté mi přišla soukromá správa právě od KineCZka, že PC sestavuje, odladí, přetaktuje atd.
Po pár emailech s ním jsem o tom začal uvažovat a tak jsme to začli plánovat.
Sestavu jsme vybrali, já následně koupil a nechal poslat právě KineCZkovi. Je fakt že předtava posílat PC za X tisí, někomu, někam, koho vůbec neznám, mi nedělala zrovna dobře a nedávala mi spát :-D :-D
Ale nakonec jsem moc rád že jsem tak učinil, PC mi dovezl osobně KineCZek asi po 4 dnech od přeprání zboží od PPL, což je paráda.
A výsledek? No jednoznačně parádní, PC není vůbec slyšet že běží ani v zátěži o něm moc nevím, což je super :-) Povedlo se mu přetaktovat procesor i grafiku, sladit vše tak aby se nic nepřehřívalo a přitom nedělalo hluk, no prostě ani nevím jak to popsat :-)
Tady je můj PC: (kdyby jste se chtěli podívat :-D )
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... GY013HQV01

Je vidět že KineCZek má už v oboru hodně letou praxi a víc co dělá a proto bych mu chtěl tímto poděkovat za výborně odvedenou práci a vřele doporučuji těm kdo si se složením PC nejsou jisti, nebo chtějí opravdu luxusně složenou a odladěnou bednu :-)
Zdenda.nb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartyXxXxX 31. 8. 2016 22:05

Zdravím! :))

Také bych chtěl, jako jeden z již mnoha spokojených zákazníků, poděkovat Mistrovi KineCZkovi za perfektně odvedenou práci, za komunikaci, ochotu a vlastně vůbec za vše :)
Počítač jsem zprvu řešil s uživateli zde na fóru, kde se mi KineCZek ozval. Skrz email mě informoval a nabídl mi své služby. Veškerá pozdější komunikace probíhala skrz emaily. Objednal jsem komponenty a poslal je KineCZkovi. O všem jsem byl informován a během následujících několika dní stál KineCZek před mými dveřmi s počítačem v rukou a úsměvem na tváři. Velice ochotný člověk se smyslem pro humor a zároveň se znalostmi odborníka. Jsem rád, že jsem svůj počítač svěřil do jeho rukou. Počítač používám druhým dnem a jsem nad míru spokojen. Ohledně odhlučnění, ani nevím, že ho mám pod stolem :) Suprově odvedená práce! Díky!

Sestava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 3C01398601
(kromě skříně, která se musela kvůli dostupnosti na poslední chvíli vyměnit za Fractal Design Define R5 Titanium https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000002VMN )
MartyXxXxX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Demon Hunter 9. 9. 2016 20:46

Tím to bych chtěl poděkovat Kineczkovi za sestavení PC. Je to LN stroj pořízený za účelem hraní World of Warcraft (legion) a sledování filmů/seriálů. Foto sestavy https://photos.google.com/share/AF1QipN ... MtaVp1TWp3 chybý jeden ventilátor z důvodu výměny.
A jednotlivé komponenty https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... X701357X01
Probíhalo to asi takto: Po výběru komponentů mi Kineczek poslal mail s informacemi jak postupovat při nákupu aby vše proběhlo pokud možno hladce, dále reference na jeho práci ať vím do čeho jdu, také nějaký ten příklad co by se mohlo stát, když nebudu postupovat podle jeho doporučení atd.
Po objednání to trochu trvalo než to Alfa poslala, s tím že mi ani neposlali mail o odeslání. Jediný štěstí, že jsem tam zavolal co jim tak dlouho trvá, tudíž jsem mohl Kineczkovi napsat že balík je na cestě.
PC dorazilo ke Kineczkovi 25.8. Pak mi poslal foto jak sestava vypadá, to bylo 29.8. , s tím že došel jeden ventilátor vylámaný, takže ho musel jet vyměnit, což proběhlo úspěšně a 2.9. PC dovezl, asi netradičně cca kolem 0:30 :-D. PC jsme vybalili, Kineczek mi dal veškeré papíry, doklady atd. Po zapojení ukázal pár zátěžových testů, vše vysvětlil, ukázal jak PC obnovit do původního stavu, jak čistit od prachu atd. Samozřejmě jak už to tak bývá, při odlaďování sestavy začal jeden ventilátor trošku zlobit.Nic zásadního, prostě při větší zátěži trošku vrže nebo jak to popsat. Na funkčnost to nemá vliv, ale domluvili jsme se že se v budoucnu ozvu a ventilátor se vymění. Končili jsme asi ve 2:00 a já šel následně stahovat 40 GB WoW :-) .
Wowko beží na plné detaily s maximálním FPS. U některých lokacích trošku FPS padalo, nevím proč, když ve městě plném lidí jede na plno. Asi chyba u Blizzardu. Jěště bych se zmínil o monitoru, který je prostě dokonalý. Chvíli mi trvalo než jsem si zvyknul na 32 palců uhlopříčku, jelikož jsem měl předtím 16ku :-D .Parádní věc je ten dálkový ovladač nebo jak se tomu nadává na kterém si volím různé režimy zobrazení,jas apod.
Za mě velká spokojenost a Kineczka můžu určitě doporučit.
Demon Hunter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ti2sto 15. 9. 2016 09:21

Taky muzu Kina doporucit. V r. 2012 jsem s nim skladal prvni PC a nyni jsem upgradoval. Upgradovalo se na nutne minimum pro budouci hry - cili GTX 1060, k tomu vymena zdroje, vsech ventilatoru v case. Stare SSD 120GB s klasickym 500GB slo do pryc a dal sem jen SSD 480GB. Taky sem si nechal pridat jeste 8GB RAM na celkovych 16GB.

Pristup Kina uplne v pohode - vsechno zodpovi, co sem potreboval, bylo mi zodpovezeno.
V pripade upgradu si prijel pro PC a objednane komponenty sem nechal poslat na jeho adresu. Jeste v tentyz den kdy prisly komponenty PC slozil a poslal fotky, vysledky benchmarku a info o teplotach. Ja na PC nejak zasadne nespechal a cekal sem az bude mit muj svoz po ceste. Ale dohodnout lze urcite ledaco :-)
Nevim jak ostatni, ale zrovna Kin jezdi celou CR.
Predani PC probiha jak si kdo preje - kdo si zada, osobne vam vse ukaze, vysvetli.
Za me 2x spokojenost a dalsi upgrade si necham u nej opet delat.
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobek. 26. 9. 2016 06:31

Tak jsem se stal dalším Kinovým zákazníkem a popravdě můžu jenom doporučit.

Na forum jsem anonymně chodil tak 4-5 měsíců a nějak se porozhlížel, až mi jako nejvhodnější kandidát pro výběr a následné sestavení mého pc připadal Kin. Následovala emailová komunikace, ve které jsem si řekl své požadavky, Kin je následně zhodnotil a navrhl mi sestavu.

Požadavkem byla class (nebo LN, ale nebyla podmínka) sestava pro 75% hraní her a zbytek pro foto/video, internet. Samozřejmostí byl monitor, klávesnice myš a samozřejmě celá skříň (ssd, hdd, čtečka karet). Limit pro sestavení byl +/- 35k což jsme o pár korun překročili, ale samozřejmě nevadí.

Nakonec jsme se dostali k této LN sestavě: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1FII010TUP0511P10138810137NV011EDH010X3I0137DV013EWZ013HGY0134XX013JTF013D1H013K5W01337L01

Plus 1500,- win a 1200,- klávesnice - tu jsem chtěl Gigabyte Force K7, která bohužel už nikde nejde sehnat a bezdrátová verze mi prostě nesedí a sehnat klávesnici s nízkým zdvihem tlačítek do 1500,- je prakticky nemožné.

Celková doba od objednání a zaplacení komponentů až po samotné doručení ke mně domů trvala 15 dní, což by bylo výrazně méně, ale řešilo se dodání zdroje a dodání grafiky, které nebyly skladem, což samozřejmě Kin neovlivní. K mé smůle byl rozbitý chladič na procesor, takže zase reklamace. Musím podotknout, že tohle jsem vůbec nemusel řešit - Kin všechno vyměnil/reklamoval a já se jen mohl těšit. Celou dobu pravidelně komunikoval a odpovídal na mé někdy hloupé otázky a dotazy. Párkrát mi pro upřesnění nebo uklidnění zavolal. :lol:

Samotná práce a přístup Michala jsou na velmi vysoké úrovni. Jeho prezentace a schopnost vyjadřovat se mě vážně potěšili a jsem rád, že jsem kontaktoval právě ho.

Teď něco k sestavě:
Procesor se netaktoval nijak výrazně, z původních 3,2GHz na 3,3GHz.
RAM z původních 2133MHz na 3,9MHz - Kin mě opraví, u této hodnoty si nejsem 100% jist.
Velkým potěšením jsou pro mě teploty, které jsou v klidovém stavu kolem 30°C na procesoru i na grafice. Při největší zátěži, co jsem byl schopen vyvinout (GTA V na full asi 12 hodin v kuse) jsem se nedostal přes 50°C.
Největší radost je samozřejmě z hlučnosti. LN je naprosto v pohodě a většinu času o něm ani nevím. Při zapnutí ventilátorů na 100% se už trošku ozývají, ale v normální provozu jsou takřka neslyšitelné a v noci, při absolutním tichu o nich také nevím - pc jede i přes noc a spím od něj 3 metry.

Tímto tedy chci poděkovat Kinovi za fantastickou sestavu, která mě mile překvapila a velmi rád ho zase kontaktuji ať už pro upgrade, novou sestavu či doporučení nějakému známému.

P.S. má to jedinou chybičku, 1TB HDD mi nestačí, takže budu muset dokoupit ještě 1, to jsme samozřejmě Kin ani já nemohli vědět.

Teď už jenom foto, lepší fakt nemám. :-)
Obrázek

Obrázek
Bobek.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fisher 26. 9. 2016 15:35

rejca píše:Šlo mi o to, že já sem taky necpu moje podnikání...

Přijde mi to tak nějak divné si přetvořit veřejně přístupné fórum nakladatele novin (a mediálního obsahu na internetu) ve své králoství, kde lanařím ovečky na kšeft.


Zaplat pan buh za to, protoze od te doby (bude to rok) mam poradny pocitac, ktery stale funguje jak ma, nehledne na Kinuv pristup, kdy za Vas sezene i alfacompem (nebo kdo to byl) ztraceny monitor ;) Za coz mu nejenom ja dodatecne dekuji.
A rozhodne nikoho nelanari, spis provadi osvetu v dosti nelehke oblasti, kde tomu kazdej strasne "rozumi" :)
Jako ostatni ho mohu jedine dopotucit.
Fisher
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 9. 2016 21:46

Asi budu muset udělat agresivnější PR :hm :lol:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojacekr 4. 10. 2016 19:30

Zdravím, je to už pár měsíců, co jsem měl to štěstí tady potkat KineCZka, protože jsem si nevěděl rady se sestavou. Sice jsem měl představu o PC na střih videa a hry, ale KineCZek komponenty kompletně překopal a doporučil jiné ke kterým měl vždy argument proč ten či onen a až teď s odstupem času jak pročítám recenze na doporučené komponenty (chladič, zdroj, deska, SSD ..) doceňuju jeho přehled. Nejen v komponentách, ale i v takových detailech, jak velká mezera u GK má vliv na teplotu v zátěži apod. Těch témat v emailech, než došlo na sestavování a předání byla spousta a někoho s takovým přehledem o HW a jeho vzájemných funkcích a kompatibilitě nepotkávám každý den. Jak říkám, měl jsem štěstí, takže se sestavou absolutní spokojenost. Děkuji a pokud si někdo neví rady s PC, KineCZka DOPORUČUJI podle nejlepšího svědomí.

Díky KineCZku

PS pro Kineczka: Sestava do IE dorazila bez problémů, jen po rozbalení jak jsi říkal jsem dotlačil GK (luplo v ní) a všechno šlape jak má. A hlavně.. to ticho :) jinak než ULN bych už asi nevolil. Děkuju

PS pro zvědavce: pár fotek původně od KineCZka je tady http://bit.ly/2dHpOwO
vojacekr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Manyak 8. 2. 2017 08:02

Chtěl bych poděkovat KineCZkovi za skvěle odvedenou práci při skládání PC tak při komunikaci jak tady na fóru tak přes meil. Sem nesmírně spokojený z tím co mi sestavil a jak si z tím dovede pohrát. Přijel vybaveny vším co je třeba i něco navíc přivezl a to se jen tak nevidí prostě smekam a můžu doporučit pac lepšího člověka neseženete. To jak sem spokojen snad ani nejde napsat pač by se to sem asi ani nevešlo
Manyak
Junior

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 16. 4. 2017 06:27

Po sedmi letech jsem se rozhodl nechat si postavit PC a opět jsem se již podruhé rozhodl pro svého ,,dvorního
skladatele,,KineCZka ;-] .Vše běželo jak na drátkách,a to počínaje výběrem komponent,telefonickou konzultací v průběhu stavby samotného PC pro dořešení detailů,až po příjezd ke mně domů.Tradičně vynikající je i přístup k zákazníkovi při vlastním předvedení PC a odpovědi na dotazy.Můj další PC,popř. problémy s PC budou opět řešeny přes KineCZka. :-)
Verdict:10/10
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 16. 4. 2017 10:22

Ľudia, nevytvárate tu kult osobnosti? Aj keď nie som proti poďakovaniu, ale nie s fanfárami. Smiem vedieť v akom veku cca je?
lubokubo76
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků