Problém s připojením VPN

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 16. 3. 2020 09:23

Dobrý den všem,

rád bych se dotázal na jeden problém s připojením do firmy z domů přes VPN.

Doma mám internet přes optiku, stabilní, signál v býtě je rozveden z wifi routeru. Když se chci připojit do firmy, přes VPN k proxy serveru a následně na vzdálenou plochu, tak mi to prostě nejde. Ale pokud si doma nasdílím mobilní hotspot z mobilu, kde mám mobilní data, vypnu wifi v telefonu, a používám jen data, tak mi připojení do firmy funguje.

Nevíte, čím by to mohlo být?

Děkuji za pomoc
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 3. 2020 10:08

Firewall u ISP, firewall na tvém routeru (skoukni položky v tvém routeru PPTP Pass-through, L2TP Pass-through IPSec Pass-through zda jsou povolené může to tvoje VPN používat).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djkubas91 16. 3. 2020 13:40

Já měl problém ve chvíli, kdy byly jak domácí, tak firemní síť se stejnou "číselnou řadou" (rozsah adres?Netuším, jak se tomu říká odborně, sorry).

Když byla v práci síť 192.168.1.X a doma síť 192.168.1.X, tak byl problém... Když jsem rozsah adres doma změnil na 192.168.2.X, tak vše fungovalo.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 16. 3. 2020 14:59

A to VPN hlásí připojeno? Pokud ano, tipl bych to na to co píše djkubas91
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 16. 3. 2020 20:00

Nejde mi to vůbec připojit, hází to chybu, dřív to šlo, ale pak najednou nejde. Zítra zkusím mrknout do nastavení routeru, ale pořádně nevím, co mám hledat.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 16. 3. 2020 20:32

Kazdy VPN kllient ma logy (vetsinou celkem detailni) - z tech by snad bylo mozne zjistit, proc to nefunguje.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 17. 3. 2020 10:17

A to tech logu se dostanu jak?
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 17. 3. 2020 10:44

Jak my mame vedet, jakeho mas VPN klienta, kdyz jsi to nenapsal? Logy jsou vetsinou ulozeny v ProgramData nebo v profilu uzivatele, ktery VPN klienta spousti.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 17. 3. 2020 11:41

VPN klienta používám toho, co je v PC, windows 7, připojuji se na server do firmy, který běží nevím na čem, na pracovním notebooku mi to funguje, ale jen pouze tehdy, když využívám mobilní data z telefonu jako připojení. Pokud se připojím k domácí síti, tak to nejede. Moc tomu nerozumím, nevím jestli mě dobře chápete.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod soban 17. 3. 2020 11:47

Když to přes mobil jde a přes vlastní síť ne tak je problém asi ve spojení po té vlastní síti.

Takže nastavení routeru - firewall na PC nebo na routeru a nebo jak tu psali jiní konflikt IP kdy na obou koncích jsou stejné IP takže vlastní síti nastavit jiný rozsah třeba 192.168.2 (3/4/5.........20/21....).xxx.

A nebo něco blokuje tvůj ISP.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 17. 3. 2020 12:34

Windows maji v sobe zabudovany "prohlizec udalosti" (eventvwr.exe). Neni uplne prijemny na pouzivani, zato je v nem prakticky vse dulezite. Tam by se melo dat tohledat, v cem je problem.

Ale jak pise soban - pravdepodobne bude problem nekde v mistni sitim viz:
soban píše:Firewall u ISP, firewall na tvém routeru (skoukni položky v tvém routeru PPTP Pass-through, L2TP Pass-through IPSec Pass-through zda jsou povolené může to tvoje VPN používat).
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 19. 4. 2020 14:48

Pánové,

tak jsem koukal do nastavení routeru, PPTP, L2TP, vše mám povoleno, jak mám dál postupovat, problém stále přetrvává. Zkoušel jsem vypnout firewall, nepomohlo to. Když jsem na mobilní síti, tak to funguje i s firewallem. Díky moc
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 24. 4. 2020 13:06

Nemá zkusit restartovat v nastavení routeru přes web rozhraní celý router?
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 4. 2020 14:42

dj wenec píše:VPN klienta používám toho, co je v PC

= bída.
Doporučuji OpenVPN:
https://openvpn.net/community-downloads/
Během připojení vidíš, co přesně provádí.
Chyby průběžně zdůrazňuje červeně => nemusíš pracně a zdlouhavě hledat v logu, hned je řešíš.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuba12345678 24. 4. 2020 22:47

openvpn je rozhodne lepsi a mas to vic pod kontrolou
kuba12345678
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků