Jaký typ HDD do NASU

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hit.man 3. 1. 2020 17:49

Ahoj

chci si koupit NAS v RAID 1. Nejvíc se mi líbí značka WD okolo kapacity 10 - 12 TB. Mám v plánu vhledem k cenám pouze dva disky. Ale vůbec netuším jaký typ. Sám jsem koukal kolik je druhů. RED, GOLD, ULTRASTAR. Jaký vybrat ohledně spolehlivosti nebo to je úplně jedno?

Kámoš koupil před třemy roky 2 GOLDY a 2 RED. GOLDY už reklamoval každý dvakrát a jeden z REDů nejel vůbec hned od začátku.

Co vy na to?
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 1. 2020 18:54

Klidně RED, což jsou disky určené přímo pro NAS.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hit.man 5. 4. 2020 19:48

Mohl by mi dát ještě někdo nějaký typ? Přemýšlím o Seagate IRON WOLF PRO. Má někdo nějakou zkušenost?
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 4. 2020 21:15

Co takhle rovnou napsat, co od toho disku očekáváš, co chceš aby měl / neměl a hlavně kolik na to máš?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuba12345678 5. 4. 2020 22:27

staci obyc ironwolf. tissi nez WD red.
spolehlive je to +- stejne. umrit to muze kdykoliv.
proto si kup jeste 3.disk externi za NAS
kuba12345678
Junior

Odeslat příspěvekod hit.man 6. 4. 2020 21:17

Jak jsem psal v prvním příspěvků. Potřebuji kapacitu okolo 10-12 TB. Chci si koupit dva a dát to do RAIDU 1. Očekávám hlavně od těch disků spolehlivost. Jelikož co mi kamarád povídal jaký měl problémy, když kupoval WD který pomalu 4x reklamoval. Druhý kámoš mi zase vychvaluje SEAGATE. Opravdu nevím který koupit.
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 4. 2020 22:31

Pokud chceš opravdu kvalitu, pak za mne až disky Exos / Exos Enterprise. Pokud máš diskové pole, které zvládá ztrátu až 2 disků, asi by mi nevadily ani IronWolf Pro. Z konkurence pak disky HGST jsou vesměs též fajn, cena bohužel obvykle vyšší.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hit.man 6. 4. 2020 23:56

A pro moje řešení je pro RAID 1 IRON WOLF edice OK? O co jsou kvalitnější disky typu Exos oproti Iron Wolf? Mě se strašně těžko informace ohledně disků hledají špatně. Už se moc ani nerecenzují.
hit.man
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků