W10 Home (x32) a (x64)

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mirek40 9. 4. 2020 13:18

Po bezplatném převodu W7 na W10 Home byla na PC nainstalována edice x64. Byla aktivována digitální licencí,vše bez problémů. Po delší době došlo k softwerové závadě a musel jsem PC přeinstalovat,ovšem omylem jsem stáhl verzi x32 a nainstaloval.Automaticky byla aktivována,pracuje bez problému. Chtěl bych se vrátit k edici x64. Je to možné a nebudu mít problém s aktivací?.
mirek40
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 4. 2020 13:33

Mělo by, neměl bys.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirek40 10. 4. 2020 14:39

Přeinstaloval jsem, ale výsledek stejný-znova W10 (x32), přitom jsem stahoval .iso (x64) a vypálil na DVD na jiném PC. Buď dělám někde chybu nebo to není povoleno. Problém je v tom, že se není možné zeptat na odpovědném místě, na Microsoftu - je to k nim na dlouhé lokty a v agličtině. V popisech tvrdí že je možné přeinstalovat os na stejnou edici, tedy u mne W10 Home. Ale jsou W10 Home (x32) a W10 Home (x64) stejné edice? To se není kde zeptat. Kdyby nedošlo k softwerové závadě a já se nezmýlil při stažení (x64), běželo by vše dál. Může mně někdo poradi jestli se mám znovu poloušet o přeinstalaci na x64?
mirek40
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 4. 2020 14:55

Nepochlubil ses hw sestavou.
Edice OS (např. Home) je pořád stejná, bez ohledu na bitovou hloubku.
Co s tím?
Svěř instalaci a konfiguraci OS odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 10. 4. 2020 15:00

Težko se ti nainstaluje z instalačky x64 x86...to ISO jsi stahoval odkud, jaké..?
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 4. 2020 15:08

Přímé odkazy na instalační ISO (platné pouze 24h od teď):

x64: https://software-download.microsoft.com ... 7e21fa131a
x32: https://software-download.microsoft.com ... 4245c36558

Ale bacha - obraz x64 verze vyžaduje dvouvrstvé DVD (kapacita 8,5GB). Pokud ho nemáš, je lepší pomocí tohoto nástroje vytvořit instalační flashku (adekvátní kapacita nutná; stávající data jsou ztracena, takže si udělej zálohu).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 4. 2020 15:40

Média creation Tool a flashdisk, než cokoliv pálit. Mechaniku v počítači nemám už snad deset let a potřeba za tu dobu nikdy nebyla.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků