pomoc s nastavením MPC HC pro h264 a h265

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 4. 2020 17:03

audis píše:zdravím, před tím rokem jsem koupil tu kartu GT1030.
Z disku 4k filmy hrají plynule.

Ale poslední měsíce youtube , stream, videa 1080p 50 Hz se seká obraz na pár sekund. Přepnutí na 720p je 90 % videí v pohodě. 1440p se sekalo už před rokem k mému zklamání. Sestava je: Gigabyte Ga-MA780g-ud3h, AMD Phenom X2 550 BE 3,1 Ghz, W7 32bit, ram 4 GB respr. 3 kvůli 32 bit, GT1030 2G ddr5. Já myslel, že GT1030 mi obslouží i ty internetové videa.
Při přehrávání youtube 1080p 50 Hz Správce úloh screen https://ctrlv.cz/shots/2020/04/06/ZasF.png

Je pc tak starý, že internetová videa nemají mi chodit dobře? Ať už to deska a procesor nezvládá, nebo nedokážou GK využít?

Nebo se mi někde hádají ovladače a mělo by na stařečkovi chodit dobře díky GT1030? (provést čistá instalace)

Karta by to bez problémů měla dát. Má podporu H.264 (až 4K), HEVC [8 i 10 bit] (až 8K) i VP9 [8 i 10 bit] (až 8K).

Dost možná bude problém v OS. Nevím, jak jsou na tom W7 32-bit s podporou HW akcelerace HEVC/VP9 skrze WMF. Pokud máš volný disk, zkus nainstalovat čisté W10 64-bit 1909 a otestovat přehrávání videí na nich.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 4. 2020 21:12

disk náhradní mám, šlo by to jednodušše. :-) Na otestování ano, ale mám pocit, že pro dlouhodobý provoz moje sestava je slabá na W10. Tudíž proč to testovat.

(ještě máme doma o 5 let mladší notas W10 64bit, jeho 4 GB ram byly furt plné a svižné to bylo uspokojivě. Pak jsem zamontoval dalších 4 GB ram a dnes ram zaplněno 5 GB. ... zapnout notas, Outlook, firefox youtube).

Ano a zvažuju i výše uvedené sestavy se zbavit a používat jako domácí pc ten notas s stávajícími periferiemi. Něco s tím udělám. Díky všem.
----
PS: a s tou starou sestavou se pachtím i proto, že multifunkce Canon MF3220 funguje na W7 32bit. S W7 64, W10 64bit se lze doslova dobastlit ovladačem k tisku (z tiskárny MF3240), ale scanovací soft Canonu nejde a nejde spustit. I přesto, že na stránkách Canon je uvedena podpora. Scaner windows na nic - umí jen obrázky nebo co, nebo jednostrákové pdf, Vuescan moc složitý. Už jsem to prověřoval před asi 5 lety a bylo to na palici. Čerstvě před týdnem jsem otestoval na W10 scanování v programu PDF Xchange editor, to by asi šlo používat.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 8. 4. 2020 20:32

Kvůli skeneru mám na virtuálu Windows 7. Funguje to dobře.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2020 19:25

ženské vládnou světem :-DDD Žena rozhodla, že notas zůstane občasným přenosným žensko-filmovým-postelovým notasem, nikoliv hlavním stolním pc. Protože filmy na dobrou noc na tabletu nebo mobilu ... moc malý :-DD

Takže koupím nové vnitřnosti viz výše. Dotaz: stávající grafiku GT1030 mám pak prodat, nebo ji použít v té nové sestavě? (jestli grafický výkon nových součástí je stejný nebo vyšší než GT1030 a tudíž bude zbytečná).
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 4. 2020 19:59

Ryzen 1600 AF nemá integrovanou GK, takže musíš použít stávající dedikovanou.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 10. 4. 2020 11:52

Já myslel, že když má deska video výstupy, tak má integrovanou gk jako před 10 lety :-D. Aha rozumím jasan.

Dotaz : u toho Af1600 název zní ryzen 5. To neznačí 5. Generaci? Protože u desky píšou podpora ryzen gen 1 2 3.
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 4. 2020 12:05

To je jako i3 / i5 / i7 / i9 tak je R3 / R5...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 4. 2020 14:27

dotázek: můžu použít starý chladič? tedy chladiče, které pasovaly na procesory a montáž do mé desky tehdy AM3 a AM2 http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... ud3h_10#sp , pasují na novou desku https://www.czc.cz/msi-b450m-a-pro-max- ... 32/produkt ?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 4. 2020 15:52

Modelové označení chladiče?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 4. 2020 20:16

Omlouvám se, typ chladiče jsem zapomněl. Na ventilátoru je samolepka Arctic-cooling Freezer Pro 7 rev. 2. A celý ancábl zástavba vypadá takto foto https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNwVdnkMeZwRceo6cs
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 27. 4. 2020 07:33

Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod audis 30. 4. 2020 19:55

zdravímn, na str. 3 doporučený hw zakoupen, sestaven, nainstalován W10 64bit. Děkuji.
-----------

V Průzkumníku nejsou vidět složky Synology NAS DS 218j, které pro čtení+editace je třeba zadat jméno a heslo uložený uživatel v nasu. Jsou vidět jen složky s atributem bez hesla a pro čtení. Předchozí pc zobrazil ikonu složky, ale nepustil do ni, leeda po na výzvu po zadaném jméno a heslo. Tady se ta ikona ani nezobrazuje, žádná výzva nenaběhla. japak si to v W10 zprovozním? abych se do těch složek dostal?

PS: mám ještě notas (W10), ten při první přístupu do těch složek se zeptal na login a heslo, vyplnil jsem a chodí to jak má.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 30. 4. 2020 21:21

tak jsem to vyřešil takto:
1) v notasu jsem si opsal cestu umístění v sítí
2) v novém pc tento počítač, přidat umístění v síti, vepsat cestu, zobrazil se dialog na jméno a heslo, OK, OK.
to by nevymyslel ani Mickemouse. Vyřešeno.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 5. 2020 20:45

zdravím, nakoupeny, namontovány dříve doporučené součásti,
1. https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-1600-s-c ... 60/produkt
+
2. https://www.czc.cz/msi-b450m-a-pro-max-amd-b450/280332/produkt
+
3. https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-grey-8gb-ddr4-3200/252997/produkt
+
w10
+ původní SDD + GT1030 + case + zdroj + chladič. Vše se podařilo namontovat a instalovat na první dobrou. Vaše doporučení si sedla pro mě (deska má jen 2 konektory na ventilátory, já potřebuju dva, ani mě to nenapadlo kontrolovat před koupí. :-DD. Dva sloty na ram stačí, teď obsazen jeden a bude to stačit.). Běží to týden a bez problémů. Youtube přehrávání 2160p 4K plynule.

= problém vyřešen. Super dík.

PS: ten procesor Ryzen5 je na mě moc silný. Skoro ho nevidím v Správce úloh pracovat. Časem jistě se použije více procent. Vytížil jsem ho jen nějakým zátěžovým testem. Překvapilo mě (už se o pc nezajímám), že ani rozbalování raru ho nevytížilo. Rozbalování raru čekal jsem rychlejší pokrok. Mám dojem, že jsem si v správci uloh všiml, že při rozbalování raru je úhké hrdlo rychlost zápisu SSD.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků