Připojení "Vzduchem" pomalejší než LTE

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 10. 4. 2020 00:17

Viděl jsem nabídku tzv.pevných internetů ale vzduchem LTE. Nabízejí rychlost 50 a 20 Mb/s. Jaktože tak málo, když "Superrychlé LTE" má i 150 Mbps ba i 225?
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod polda 10. 4. 2020 00:41

Superrychlé LTE je co? Jejich 5G co dnes nabízejí má max 100Mb. Nic jiného není. To že ti v mobilu naběhne pri testu 300Mb neznamená, že ji prodávají.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 4. 2020 13:19

Skutočná 5G technológia má maximálku 1 Gbps. Potrebuje to mať ovšem vysielače na každom kandelábri a desaťtisíce satelitov. Táto technológia sa ovšem nerozšíri. Bude za chvíľu zakázaná. Už sa tak deje v niektorých krajinách, alebo lokalitách.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Papadimo 11. 4. 2020 11:50

Dobře ale i těch 100 je více než těch 20nebo50.
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 4. 2020 12:04

Nějak nechápu co zde řešíš?

Prostě frekvence nejsou nafukovací a jeden vysílač pokreje nějaké území a prostě má nějakou MAX rychlost a ta se vydělí všema klientama a samozřejmě musí zůstat nějaký prostor na servisní přenosy, hovory atd.....

On není problém napsat že LTE zvládne 1G ale když to vydělíš počtem stanic a i kdyby data přenášela pouze jedna třetina tak prostě rychlost spadne.......

A nemůžeš v buňce vše vyhradit pro pevný internet a odříznout mobily atd......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Aldapo 14. 7. 2020 09:34

hunter21 píše:Skutočná 5G technológia má maximálku 1 Gbps. Potrebuje to mať ovšem vysielače na každom kandelábri a desaťtisíce satelitov. Táto technológia sa ovšem nerozšíri. Bude za chvíľu zakázaná. Už sa tak deje v niektorých krajinách, alebo lokalitách.


S tou maximálkou bych byl opatrnější - namátkově na netu u věže 1.8Gbs se vzdáleností to klesalo na 135Mbs. Teoretika bude ještě dál v závislosti na šířce koupeného kanálu. Otázka co by to udělalo se vzdáleností se směrovější anténou a čistou fresnelkou (viditelností) u pevné instalace. Každopádně 5G se u nás víc rozjede tak za 2-3 roky (uvidíme jak opové na tom budou investičně) a na vesnicích či menších městech může technologicky zatopit i optikám (rychlost bude stačit a opové to bundlují s dalšími službami na které si místní wifináři co kopou nešáhnou). Ale asi to zabije u šetřílků cena. Na chalupě mám u 30/5 od Vodafone a vcelku to jede až na občasné výkyvy v průběhu roku obstojně - valím na tom TV a youtube, hry-latence jsem na tom neřešil. Dost záleží i jaký je k vysílači přífuk, zda už dokopali optiku k němu nebo jede vzduchem je taky limit.

No a to proč nedají maximálku reálné propustnosti je že by nezbylo na ostatní na daném sektoru plus jsou tam další minority jak obchodní tak technické o kterých nechci spekulovat.
Aldapo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků