Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marketa1986 3. 9. 2020 21:33

Pečlivě jsem sledovala komentáře a ty začali "mizet" později celej článek pan Obr upravil a jeho podobu smazal. Kdo na to upozornil tak cenzura. Naštěstí strejda google eviduje v cache paměti internetu původní článek a já na nic nečekala a udělala screen. Samozřejmě tam psal pitomosti a ke všemu né zrovna seriózně.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2020 23:10

Prostě Obr, ale to už jsme tady OT. :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 9. 2020 08:54

David_1 píše:Co říkáte na nový Samsung 980 Pro?

Nová verze 980 sice jako první podporuje PCI-E v.4, ale jinak je to zklamání.
Srovnej:
960 Pro 1 TB:
MLC
800 TBW
970 Pro 1 TB:
MLC
1200 TBW
980 Pro 1 TB:
TLC
600 TBW
Všechny typy jsou vybavené spolehlivým řadičem Samsung Phoenix.
Ale vše jen s pětiletou zárukou. Původně dával Samsung na řadu Pro desetiletou záruku.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 27. 9. 2020 08:39

Vybírám upgrade SSD pro svůj notebook (Lenovo T570) oficiálně je tam pravděpodobně toto. Když koukám na ostatní SSD v tom obchodě jsou šíleně drahé. Pokud to porovnám se stejnými např. Samusng 970 EVO+ nebo Kingstone A200 nebo ADATA SX8200 je nějaký rozumný důvod proč jsou tak drahé nebo mám prostě sáhnout po jednom z téhle trojice a budu spokojen?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod 53rgi 28. 9. 2020 10:46

Ok je třeba zapátrát více do historie fóra - ideální řešení je Samsung 970 Pro (MLC) pak Kingstone KC2000 a pokud nejsou finance pak přichází trojice o které jsem psal... Já tedy končím finančně na KC2000... Doufám, že jsem to pro další generace shrnul správněa ušetřil jim kus času....
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod kazatop 13. 10. 2020 09:07

Ahoj přátelé, možná se to už řešilo, ale v krátkosti, BFU si chce koupit domáci zobrazovadlo založené na ryzen 3, pokud si bude BFU kupovat ssd na systém, má cenu řešit rozdíl PCIe 3.0 4x NVMe vs PCIe 4.0 4x NVMe ? A pokud ne, což předpokládám, jakou činost by musel BFU na kompu provádět, aby rozdíl poznal a bylo tedy vhodné si PCIe 4.0 4x NVMe koupit?
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 10. 2020 09:46

kazatop:
Rozdíl mezi brutálním výkonem sběrnice PCIEv.4 a běžným výkonem v.3 se pozná jen v testech nebo v nadupaném GWKS pro náročné diskové operace, např. střih videa apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod falcons 15. 10. 2020 15:42

ahoj,
chtěl bych se poradit s výběrem ssd do notebooku.

Notebook je Toshiba A660-1GD.
SSD bych bral 240GB verzi. Notebook je už 9 let starý, tak nechci nic moc drahého.

Původně jsem koukal po úplně nejlevnějších Kingston A400, nebo WD Green.
z názorů zde jsem pochopil, že spíš ne.
Tak mám ve výběru Samsung 860Evo, Crucial MX500 a WD blue. Chápu to dobře, e z těchto tří je víceméně jedno co vezmu, že to je +/- podobné?
Vcelku se mi ale líbí i ten WD Green, nebo ten taky nebrat?
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 10. 2020 15:54

EVO tady nikdo nikdy snad neradil. Takže jedno z těch dvou a máš to. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 10. 2020 16:48

860EVO fakt nechces. Ja bych vzal MX500 kvuli neplastove schrance. Do toho sveho jsem si doplnil thermalpady a jsem s nim maximalne spokojeny.

Ale BLUE je tez super disk. Jen skoda plastoveho tela. Byt z hliniku, nevaham ani na nose k ... no, to je jedno. :D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 16. 10. 2020 06:35

Na tyhle resuscitace starých notebooků používám MX500 (a ještě před tím MX300) a plná spokojenost.
Ondrej1
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 17. 10. 2020 15:52

on tam bude fungovat i ten WD Green, udělá z něj raketu taky a na občasný internet nebo prohlížení fotek se na žádné limity nedostaneš. A pokud je cena rozhodující, tak 300 Kč rozdílu (37% ceny levnějšího disku) za něco, co pro tyto účely funguje v zásadě totožně může hrát roli.
Cca 800 Kč (WD Green, koukám za poslední týden podražil o pár desetikorun) nebo o 3 stovky víc za o 10GB větší WD Blue (cca 1100 Kč). Prostě myslím, že běžný BFU, kromě těch 10 GB navíc, žádný rozdíl kromě ceny nepozná. Jen bude mít za 300 pocit, že tam běží něco lepšího.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 10. 2020 18:20

Věř a víra tvá tě vyléčí. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod falcons 18. 10. 2020 09:31

Ano bude to na použití +/- jako píše A1rh-. Notebook používám jen na internet a filmy.
Jde mi hlavně o start systému a urychlení načítání aplikací. V současnm stavu od zapnutí počítače do spuštění internetového prohlížeče to trvá přes 5 minut.
S tím, že jak zapnu prohlížeč (Firefox) tak to ještě tak 1-2 minuty trvá, něž se mi načte úvodní strana s oblíbenými stránkami. Takže až tak po 10 minutách od startu je ntb schopen pracovat.
Na stolním počítači (HP Z240) mám SSD SKhynix SC300 takže vím, že rozdíl je značný.

Ještě se zeptám jen ze zvědavosti, co tento disk?
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 240GB
Ptám se proto, že ho Kineczech uvádí ve svých přehledech doporučených sestav, takže to ve mě budí dojem, že zas tak špatný nebude. Přitom cenově odpovídá těm diskům z kategorie "nebrat".
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2020 17:02

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků