HP nx7400 - zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jeliman 12. 7. 2006 12:29

zdravím, myslíte že je tento notes dobrou volbou. Uvažuji o koupi, protože se mi zdá z výběru HP jako nejlepší, co se týče poměru cena/výkon(zejm. 15,4 monitor). Preferuji kvalitu. Budou na něj také vesměs pozitivní ohlasy, jako na kolegy 6110 a 6125?
jeliman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Suving 12. 7. 2006 12:49

Hod sem prosimte link na model ktery chces...
Suving
Junior


Odeslat příspěvekod Suving 12. 7. 2006 15:11

Tak pokud ti jde o kvalitu, neni co resit, urcite vyber neco z trojky HP, ASUS, Toshiba, tm nic nezkazis, kvalita zarucena...
Model co jsi vybral ale neni moc vykony, 256mb RAM to je silny podprumer...k cemu budes pocitac pouzivat?
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod jeliman 13. 7. 2006 07:50

Bratr má HP 9020 (?) s RAM 256 a fachá mu to v pohodě, i když tam má XP. Tu RAMku bych asi dokoupil, aby to bylo 2x256. To by na práci, filmy a možná starší hry mělo stačit. Prostě notebook pro studenta. Je mi jasné, že super výkon to nedá, ale ani ho nepotřebuju.
jeliman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czulibrk 13. 7. 2006 08:30

Tak zaprve moc diky za tento thread ... resim podobny problem.

Co se tyce RAM tak minimalne 512 MB, protoze GMA950 si minimalne 32 MB ukousne. A provozovat XP na 224 MB je prinejmensim sebevrazda a to ani nemluvim o Vistach...

Co mi jeste hodne vadi je absence S-video výstupu :(. 6125 ho má, navíc o něco výkonější grafiku (int. ATI X300) a procesor, ktery mění nasobic ... na druhou stranu jen 15" displej, ktery nechci kvuli programovani ... tak nevim
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FAiR 13. 7. 2006 12:08

... tak taky jedna špatná zkušenost. Po dlouhém výběru jsem zvolil HPnx7400 (nová řada). Včera jsem si jej přinesl domů a začal s úvodní instalací - a hle - buch, řach - modrá smrt, konec instalace - totéž se opakovalo několikrát až nakonec nic. Po dlouhém zkoumání jsem zjistil, že notes má komplet vadnou paměť (memtest se hezky červenal). Inu výstupní kontrola občas selže. Nyní je notes na cestě z5 k výrobci a já se těším na druhý "pokus" až dorazí náhrada.
FAiR
Junior

Odeslat příspěvekod Matiasf 13. 7. 2006 12:25

Podla toho na co to chces ak tam chces mat word a tak tak ti to staci, inak by som odporucal nieco vykonnejsie, za rovnaku cenu. Ja osobne by som odporucal asus ale musis byt opatrny pri vybere lebo maju v ponuke aj naslapane masiny ale aj strasne shity. Zaklad pri vybere je chipset, cpu, vga, ostatne sa da upgradovat.... PS:hp-cka su kvalitne masiny a najcasejsie ich pokazia majitelia (robim v servise HP takze viem co hovorim)...inak povedane problem byva medzi stolickou a klavesnicou :)
Matiasf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suving 13. 7. 2006 12:32

2Matiasf: Kdyz pracujes v tom servisu tak bys mohl vedet jestli kdyz do notebooku koupim RAMku od jine firmy jestli pada zaruka?!
Nikde jsem presne nesehnal odpoved..
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 13. 7. 2006 12:38

RAMka od jine firmy by zaruku nemela porusit. Ja jsem si kupoval nx6125 s 256 a dokoupil jsem 256 Kingston a v pohode. Dulezite je take to, aby na te dokupovane ramce bylo neco jako "Designed for HP computers", abys vedel, ze ta pamet je plne kompatibilni...

Jinak ten NB je celkem v klidu, ten Svideo vystup je mozno dokoupit do PCMCIA slotu, prinejhorsim, nebo redukce do VGA.

A stopro jdi do HP. Budu ho mit cca rok a nema problema...

Hodne stesti...
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suving 13. 7. 2006 12:41

Ale ta cena :-( :-(
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 13. 7. 2006 12:43

Cena ceho?
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suving 13. 7. 2006 12:47

Toho HP, to se mi ze vsech znacek zda nejsympatictejsi Toshiba, ktera poskytuje podle me nejlepsi pomer cena/vykon...
Jde mi take o vydrz na baterie, kvalitu zpracovani a kvalitni dispej...
To mi poskytuje HP i Toshiba, akorat tohsiba za lepsi cenu...dokud me nikdo nepresvedci jinak, bude u me toshiba porad vitez...
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 13. 7. 2006 12:50

Suving:

Nove Toshiby maju prave kvoli cene vydrz 2 hodiny max., nova bateria na cca 4 hodiny vyjde tak 5000 Sk...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Suving 13. 7. 2006 12:52

Aha, bych nb pouzival ve skole tak to neni vubec dobra zprava...
Suving
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků