HP 6710b - postrehy a skusenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tom_tk 16. 9. 2007 19:10

Diky panove za odpovedi. Momentalne si hraju s kubuntu. Neni problem naistalovat z alternativniho CD. Po instalaci nenabehne KDE. Musi se naistalovat nove ovladace ovladace gr. karty. Pak vse bezi OK. Dokonce i dotykova tlacitka.
tom_tk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rodsten 16. 9. 2007 19:42

Narazil jsem na mém NB na ještě jeden problém. Už jsem jej popisoval v jiném tématu, ale možná tady s tím měl podobný problém. Po spuštění NB po hibernaci mi obrazovka problikne a místo rozlišení 1680 x tam problikne na pár sekund rozlišení 800 x 600. Přitom mi to rozhodí všechny ikony na ploše. Po pár sekundách se to přepne na klasické rozlišení 1680 x. Poradí někdo, jak to vyřešit ???

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=111812
Rodsten
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 17. 9. 2007 08:16

to tom_tk
pokud vezmete Ubuntu GG, tak naběhne zcela bez problémů

to Rodsten
potvrzuji stejné chování na další 2 ntb, chvíli jsem si myslel, jestli to není tapetou v nižším rozlišení, ale to se mi již podařilo vyvrátit. Řešení bohužel nemám. A to jsem měl nedávno obnovoval tovární instalaci, takže rozhozeným systémem to není.
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rodsten 17. 9. 2007 09:06

Systémem určitě né, taky jsem přeinstalocaval. Není to ani deskou. Stejný problém jsem měl i před výměnou desky.
Jinak je nový BIOS, všiml jsem si toho náhodou, když mi dali novou desku. Předtím jsem měl F.08 a teď to má označení F.0B. Rozdíly jsem nezkoumal. Na stránce HP je ke stažení.... je z 2.8.2007, ale možná už to tu bylo...
Rodsten
Junior

Odeslat příspěvekod Rodsten 17. 9. 2007 09:08

Systémem určitě né, taky jsem přeinstalocaval. Není to ani deskou. Stejný problém jsem měl i před výměnou desky.
Jinak je nový BIOS, všiml jsem si toho náhodou, když mi dali novou desku. Předtím jsem měl F.08 a teď to má označení F.0B. Rozdíly jsem nezkoumal. Na stránce HP je ke stažení.... je z 2.8.2007, ale možná už to tu bylo...
Rodsten
Junior

Odeslat příspěvekod spachtle 17. 9. 2007 12:06

2 Rodsten:
me to dela uplne to same, taky netusim, cim by to mohlo byt...
Hard to see, the dark side is.

ntb: HP Compaq 6710b | T7500 | 2GB | 160GB | WSXGA+ 1680×1050 | Vista Business

SE W800i (home SW upgrade from K750i) || O2 Pohoda

<odkaz odstraněn>
spachtle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neveceral 17. 9. 2007 12:34

Tak jsem chybu s rozlišením poslal na emailovou podporu HP a jsem zvědav, s čím přijdou. Samozřejmě to potom překopíruji do diskuze.
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rodsten 17. 9. 2007 12:47

Hm, takže další bug hp6710b .... :(
Rodsten
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 17. 9. 2007 13:15

Ak to bude to, co mal brat na nc8430 tak to bude tym cuplikom, ktory riadi vypinanie obrazovky...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rodsten 17. 9. 2007 13:17

A je řešení je nějaké ???
Rodsten
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 17. 9. 2007 13:22

CeCo píše:Ak to bude to, co mal brat na nc8430 tak to bude tym cuplikom, ktory riadi vypinanie obrazovky...C


Tady ale nejde o to, že se obrazovka nezapne, tady jde o špatné rozlišení. Jak by za to mohlo čudlík pro detekci zavření víka? Respektive, co s ním?
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 17. 9. 2007 13:36

neveceral:
Bratovi to striedavo hadzalo zle rozlisenie a vobec nezaplo obrazovku. Pointa bola v tom, ze nejako blbla detekcia monitorov a obraz to prepinalo na VGA vystup, kde bolo defaultne 800x600. Ked sa obraz vratil naspat, tak to tych 800x600 prenieslo aj na LCDcko... Aspon tolko bolo u mna - riesenim bola vymena dosky a ked sa to ukazalo znova (4ta reklamacia, mal este nieco s LCDckami), tak mi vratili peniaze, za ktore dostal 8510w :mrgreen:

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rodsten 17. 9. 2007 13:41

tak to pak mají blbé na všech deskách, mi měnili desku kvůli hlučnosti minulý týden a dělá to i na te nové. Při najetí z hibernace to na chvilku skočí do rozlišení 800 x 600 a pak zpět.... U normálního startu NB nebo spánku to je OK....
Rodsten
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 17. 9. 2007 13:49

to CeCo
aha, tak to mě ani omylem nenapadlo, jsem zvědav, ve čtvrtek mi mění desku kvůli nefunkčnímu TPM, tak uvidím :-)
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spachtle 17. 9. 2007 21:55

jeste jsem se vas chtel zeptat, jestli vam taky dela to, ze kdyz mate zapnuty bluetooth a date pak rezim spanku nebo hibernaci, tak pak trva treba pul minuty az minutu, nez se bluetooth zapne. nejdriv se to tvari ze je zapnuty, pak se za chvili objevi disabled a pak znova on. az potom to funguje. docela me to stve, pac doma pouzivam bluetooth mys a muzu ji zacit pouzivat vzdycky az potom. prijde mi, ze to dela nejake to rizeni spotreby co je ve windows. protoze, kdyz normalne bluetooth vypnete, tak tam neni napsano Disabled, ale Off. takze to tomu podle me normalne vypne napajeni...

Kdyz pocitac klasicky vypnu a pak zapnu, tak to problem nedela.
Hard to see, the dark side is.

ntb: HP Compaq 6710b | T7500 | 2GB | 160GB | WSXGA+ 1680×1050 | Vista Business

SE W800i (home SW upgrade from K750i) || O2 Pohoda

<odkaz odstraněn>
spachtle
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků