Herní pc do 7500,- = utopie?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vatnajokull 19. 8. 2009 19:54

Dobrá, tedy beru zpět :-). Dokonce jsem teďka narazil na zajímavou diskuzi, kde se uvádí, že ten procesor by šel bez problémů nataktovat na 3,5ghz, aníž by teplota přesahovala 60° nebo maximálně oscilovala kolem té šedesátky, wow. To bych se taktovat i naučil pro takový výkon. Jenom mě trochu mrzí, že se jedná o inteláckou platformu :-).
Díky moc chlapi.
vatnajokull
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 8. 2009 19:58

Ano, ten procesor bez problemu na 3,5GHz pujde i v teto desce.

PS: Intelovska platforma je prave ted stale vyhodnejsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 19. 8. 2009 23:39

ten zdroj je 400W, zatímco ta grafika má požadavek na zdroj min. 450 W. nebude to trochu vadit? nevim, moc tomu nerozumím, ale snažím se jen pomoct ;).
zde je můj skromný návrh na platformě AMD. trošku to přečnívá přes limit, ale pokud se jó chceš dostat pod 7500, tak můžeš vzít procesor 245 místo 250, je o 200 levnější. nebo můžeš vzít tuto MB (osobně vlastně nevim, v čem je horší od té v košíku kromě písmen SE)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... Q3N01PNG01
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 8. 2009 23:57

Seasonic jsou velmi kvalitni zdroje. 400W staci i pro GTX275, to zaprve.

A zadruhe? Navrhovat nekomu neco, kdyz sam nevim, co vlastne navrhuji - tomu se da rikat seriozni rada?

nForce nepatri mezi prave nejlepsi a nejvyhodnejsi chipsety pro Phenom II nebo Athlon II. Treba takovy AMD 770 by byl vhodnejsi.

Dale se slusi podotknout, ze Intelum staci k dosazeni stejneho vykonu ve vetsine pripadu citelne nizsi frekvence, a ze Intely jsou bohuzel i lepsi v pretatovani - daji se pretaktovat na vyssi frekvence.

Celkove vzato bych se priklonil k Intelu - snad z toho nebude flamewar.

Aby to melo na AMD poradne cenu, chtelo by to Phenom II X2 - treba i proto, ze v jednovlaknovych aplikacich je Athlon II na stejne frekvenci o dost pomalejsi - kvuli nezavislemu prepinani frekvenci jader a windowsovskemu taskmanagementu. Phenom II, ktery timto bugem netrpi, je ale jiz drazsi procesor, takze se sestava nevejde do limitu. Viz link: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... NL201RHO01
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 20. 8. 2009 00:15

snažím se jen přihodit svou trošku do mlýna, vždycky se tu najde někdo jako ty, kdo to ohodnotí. tak sem tentokrát šlápl vedle.
budu modernizovat pc prostřednictvím stejýho počtu komponent za téměř stejnou cenu (8000), tak sem myslel, že mám trochu přehled. no asi ne. omlouvám se teda ;).
jinak myslím, že to sem můžu dat - co říkáte na tuhle sestavu? není to tip pro zakladatele topicu, ale tohle budu kupovat já. (jo ta 1gb ram k tomu nepatří, není pro mě).
Naposledy upravil Banny dne 20. 8. 2009 00:21, celkově upraveno 1
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2009 00:20

Nemusis se hned omlouvat. Mam za sebou narocny den a jeste narocnejsi vecer. Trosku jsem to mozna prehnal. AMD platforma NENI spatna. Treba na HTPC vynikajici. Trijadra vynikajici. Nj, ale v tehle cene ...

PS: Ctyrjadra tez vynikajici. : ))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standay 20. 8. 2009 05:39

Nedávno jsem kupoval skoro to stejný co Banny a musím říct že i na hry je to good. Crysis nejvyšší detaily,1680* 1050, 4*AA.GTA IV tam je něco na medium něco na high ale 30 fps+.
Standay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 20. 8. 2009 06:51

Banny píše: co říkáte na tuhle sestavu? není to tip pro zakladatele topicu, ale tohle budu kupovat já.

Ten zdroj nemyslis vazne?! Dej tam Seasonic nb Fortron a ne nejaky noname shitzdroj
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2009 07:36

BigT: Pred editaci tam mel 550W Arctic Cooling, proto jsem proti zdroji neprotestoval. Ale ted, LC Power ... :hm
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 20. 8. 2009 10:14

a ten arctic cooling je teda v pohodě? v těch zdrojích mám trochu bordel, považuji to za nejnezajímavější část PC. jinak dobrý? abych řekl pravdu, tak sem na tom asi jak vatnajokull. moc her neplánuju, ale GTA 4, Mafiu 2 a nějaký autíčka na volantu bych si na tom zahrál rád.
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2009 11:28

Nejnezajimavejsi? Ona je to spise jedna z tech nejdulezitejsich - kdyz das spatny zdroj, shori Ti cely pocitac a na reklamaci POZNAJI, ze to shorelo od zdroje > neuznaji reklamaci > zbyde Ti hromadka ohorelych komponent a oci pro plac.

Se zdrojem od AC nemam zkusenost a nic, s cim nemam zkusenost, samozrejme nedoporucim. Existuji osvedcene zdroje od osvedcenych vyrobcu - kdyz nabozeji temer shodne parametry za temer stejnou cenu, rekni mi, proc bych mel experimentovat?!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 20. 8. 2009 11:38

KineCZek píše:kdyz nabozeji temer shodne parametry za temer stejnou cenu, rekni mi, proc bych mel experimentovat?!

možná proto, že je to "dočasně nedostupné"? :hm
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2009 11:47

Vcera byl skladem, nejpozdeji v utery skladem zase bude. Proto je DOCASNE nedostupne. ( u Alfy to znamena "nemama skladem" )

Pokud bys nutne potreboval nove PC dnes a nemohl z nejakeho duvodu cekat do uterka, muzes vybirat z techto typu. Oba skladem jsou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 20. 8. 2009 11:50

no s těma už se trochu nevejdu do limitu (8000).
já myslel, že arctic cooling je dobrá značka no.
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2009 11:56

Co ta citace? :lol: Ja ji videl. :D

K tomu zdroji: Ja nerekl, ze AC neni dobra znacka - misinterpretujes mne podobne, jako si to vzajemne delavaji politici. Rekl jsem, ze nedoporucim neco, s cim nemam zkusenosti.

PS: Pokud skladas pocitac s novym dvoujadrem Athlon II X2 / Phenom II X2 / Pentium DC a s grafikou nekde okolo 4850/250GTS, nevidim jediny duvod, proc kupovat drazsi zdroj, nez 400W OEMko Seasonica, ktery to s prehledem a s rezervou utahne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků