Nový MacBook Pro 13"

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2011 00:47

V ovládacích panelech máš nastavení time machine, tam jde aktivovat i ikona v menubaru. Jinak jak jsem říkal už jednou, vy*er se na to, přeinstaluj to, dej ÚPLNĚ všechno pryč, a z time machine zálohy si obnov ručně co potřebuješ a doinstaluj zpět programy. Určitě ti tam něco hnije, protože už Maca nějakou chvíli mám a spoustu kamarádů Macařů, a drtivou většinu problémů co máš jsem nikdy neviděl a ani o nich neslyšel, pokud nešlo o hackintosh s rozdrbanými komponentami OS.
anonymni

Odeslat příspěvekod PC 23. 10. 2011 00:54

Skijumpere a nemůže to být tím že jsem vlastně přehrál data z MacBooku White do MacBooku Pro ? Jak se vlastně dělá u MACU ten čistý reinstal ? Ikonku bych měl mít zapnutou ale není tam a navíc na disku svítí ikona zámečku (WD 1TB for Mac)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2011 01:09

Když dáš při spouštění OS cmd + r, mělo by ti to spustit recovery mode kde lze zvolit čistá instalace. Doporučil bych to fakt nainstalovat na čisto a nakopat tam aplikace a data znovu.
anonymni

Odeslat příspěvekod charvii 23. 10. 2011 17:09

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s výměnou pevného disku za ssd nebo s výměnou RAM ?

Díky :)
charvii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2011 17:45

Mám zkušenosti s výměnou HDD za HDD a výměnou RAM. S SSD bohužel neporadím, s výběrem teda - výměna samotná je stejná jako za HDD.
anonymni

Odeslat příspěvekod charvii 23. 10. 2011 20:38

A mohl by jsi mi doporučit RAM, který fungují? Jen abych případně nekoupil něco co pak nepůjde nebo bude blbnout. To je škoda o SSD jsem přemýšlel právě, ale uvidím ještě no.

-- 23. 10. 2011 21:41 --

Ještě jen, při výměně HDD nebo RAM neztrácím záruku, že ?
charvii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 23. 10. 2011 21:03

má tenhle Macbook IPS nebo jiný displej
Gender.Bender
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2011 21:41

Při výměně RAM ani HDD se záruka neztrácí, ale pozor na baterii, tam už ano pokud vím. Jinak RAM jsou poměrně dobré Kingston, je třeba do 2011 koupit DDR3, celkově mi přijde pěkná série HyperX. Oficiálně se používají 1333MHz, ale vím o tom z více zdrojů že spolehlivě fungují stejně tak i 1600MHz a 1866MHz. Nejlepší je koupit dva identické moduly (2x4GB). Jak rychlé moduly zvolíte je asi na vás, já jsem blázen i do pár procent výkonu navíc a asi bych při dnešních směšných cenách RAM neváhal použít 1866MHz moduly - bohužel však mám starší MB 2010 který podporuje pouze max. 1066MHz.

Jinak kolem těch SSD vím že byly s některými na některých Macích problémy pokud nebyly originální které prodává Apple. Já jsem tenhle problém ještě neřešil protože SSD nemám, ale doporučil bych se o tom ještě někde předem před výběrem informovat pro jistotu.

2 Gender.Bender: Nemá IPS displej, ale řekl bych že je i přesto dost kvalitní - některé zdroje ho jako IPS uvádí, oficiálně zřejmně není IPS.
anonymni

Odeslat příspěvekod djkubas91 23. 10. 2011 22:02

Skijumper: Je-li řeč o MBP13, tak ten snad IPS displej má, stejně jako 15" a 17", ne? Z Macbooků jsou obyčejné panely jen v Airech, kde je to daň za vyšší rozlišení...
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2011 22:10

Taky jsem si to dlouho myslel, stejně jako spousta serverů a není to tak. IPS má jen iMac a externí displeje od Apple. Žádný z MacBooků zatím ne. Nicméně ten panel co tam je je dost kvalitní na to, že si to skoro všichni myslí taky.
anonymni

Odeslat příspěvekod Popi 23. 10. 2011 22:43

K SSD - OS X oficialne nepodporuje TRIM, spusti se jen pro oficialne dodavane disky. Ja ve svem macbooku mam Kingston V+100 (posledni rada) ktery ma interni garbage collector (proste neco co funguje podobne jako TRIM), sam vyrobce ho doporucuje k systemum, co nemaji trim .. Matne si vzpomina, ze pouziva stejny radic Toshiba, ktery maji oem ssd dodavane apple

ad RAM - je jedno jak vysokou frekvenci pouzijes, stejne to nikdy nepojede rychleji nez podporuje deska, proste kup to, co ten notebook podporuje
Popi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2011 22:46

Tady je v tom složitější ta záležitost, že deska podporuje 1866MHz, ale oficiálně je tam 1333MHz modul.
anonymni

Odeslat příspěvekod charvii 24. 10. 2011 20:05

Koukal jsem na ty SSD a nějak v tom mám bordel, který by byl vhodný a který e. Nemohl byste mi někdo doporučit nějaký s kapacitou v rozmezí 120 až 200 GB, v nějaké rozumné cenové relaci?

Děkuju moc
charvii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 10. 2011 14:44

Co jsem se koukal na internet, tak s tímto SSD by nemusely být problémy. Docela mně jinak překvapila cena, ještě chvíli a koupím si to SSD taky. Akorát si furt nedokážu představit o kolik se počítač zrychlí, protože jsem to viděl zatím jen na Windows 7, a potřeboval bych alespoň 256GB.

http://www.alza.cz/ocz-vertex-2-series-180gb-d183675.htm
anonymni

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků