Total Commander

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 21. 12. 2012 14:51

pouze za předpokladu, že ta složka TCMD nebude v program files, což jak víme není jednoduchý leckomu vysvětlit...

a ani VirtualStore to moc nezachraňoval...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 12. 2012 15:05

zazalohuj si ten wincmd.ini , reinstaluj tcmd a ten zazalohovany soubor dej do sveho profilu a mas to nejjednodussi moznou cestou k nejlepsimu vysledku.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akira.uzai 21. 12. 2012 15:36

Bari007 píše:win7win i akira.uzai (tradičně) jsou zcela mimo.

Je to žádoucí chování a problémy si dělají jen uživatelé svým chováním nebo programátoři, kteří o mnoho let zaspali dobu.

Zvykni si, že do složek Windows, Program Files a Program Files (x86) se nic neinstaluje ani neukládá. Když budeš tyto základní principy dodržovat, nebudeš mít problém.

BTW a tento "problém" se netýká jen Windows 8, jak si uživatel win7win mylně myslí. Je to vlastnost systému už do Windows Vista a je součástí i Windows 7 ;)



Sranda je že tyto principy nedodržují ani programátoři Microsoftu, takže jasem rád, že sám tvrdíte, že programátoři Microsoftu o mnoho let zaspali dobu. Když se mrknu namátkou do složky Profram Files, tak tam najdu: Windows Defender, Windows Mail, Windows Media Player, Windows Photo Viewer, Windows Portable Devices, Windows Portable Devices a MSO.

Snad jediný program o kterém vím, že se normálně instaluje do uživatelského profilu a ne do Program Files je Chrome. Takže jen programátoři konkurenčního Google píšou programy správně a samotní programátoři MS to dělají špatně.

Ale ty to nejspíše stejně smažeš.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 12. 2012 16:18

Já nic nemažu, nemám na to práva, nejsem moderátor ;) Ale to už sis za tu dobu svého trollování a offtopicování mohl všimnout ;)

Opět jsi vedle jak ta jedle a jen potvrzuješ svoji totální neznalost a neutuchající touhu se vždy do Microsoftu opřít, jak jen to jde. A že téměř nikdy nemáš pravdu a plácáš nesmysly už tě nezajímá...

Takže ti to zkusím v rychlosti vysvětlit - dobytčí programátoři si vesele nacpou všechny své konfigurační a jiné měnitelné soubory do složky, ve které je nainstalovaná daná aplikace. Pokud je tedy aplikace nainstalovaná v Program Files (Program Files (x86)), aplikace se pokouší zapisovat do této složky, na což samozřejmě a zcela správně nemá práva. To je jádro problému.

Jo a mimochodem všiml sis, že i složka Windows obsahuje různé soubory a složky? ;) To jsou ty Majkrosofťáci prasata, když dávají různé věci i do složky Windows, že? ;) :roll: Mno, něco tam asi být musí, že ano... Na co by tam pak ty složky byly, pokud by byly prázdné... A to se týká i Program Files ;)

Takže ano, opět jsi totálně mimo a jen stále potvrzuješ svoji neznalost a omezenost.


A prosím moderátory o opětovné označení obou příspěvků jako OT...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod akira.uzai 21. 12. 2012 16:50

Bari007 píše:Já nic nemažu, nemám na to práva, nejsem moderátor ;) Ale to už sis za tu dobu svého trollování a offtopicování mohl všimnout ;)

Opět jsi vedle jak ta jedle a jen potvrzuješ svoji totální neznalost a neutuchající touhu se vždy do Microsoftu opřít, jak jen to jde. A že téměř nikdy nemáš pravdu a plácáš nesmysly už tě nezajímá...

Takže ti to zkusím v rychlosti vysvětlit - dobytčí programátoři si vesele nacpou všechny své konfigurační a jiné měnitelné soubory do složky, ve které je nainstalovaná daná aplikace. Pokud je tedy aplikace nainstalovaná v Program Files (Program Files (x86)), aplikace se pokouší zapisovat do této složky, na což samozřejmě a zcela správně nemá práva. To je jádro problému.

Jo a mimochodem všiml sis, že i složka Windows obsahuje různé soubory a složky? ;) To jsou ty Majkrosofťáci prasata, když dávají různé věci i do složky Windows, že? ;) :roll: Mno, něco tam asi být musí, že ano... Na co by tam pak ty složky byly, pokud by byly prázdné... A to se týká i Program Files ;)

Takže ano, opět jsi totálně mimo a jen stále potvrzuješ svoji neznalost a omezenost.


A prosím moderátory o opětovné označení obou příspěvků jako OT...



Pokud vím, asi to nebudu moci dokázat, tak jsi ve svém příspěvku psal, cituji:
"Zvykni si, že do složek Windows, Program Files a Program Files (x86) se nic neinstaluje ani neukládá. Když budeš tyto základní principy dodržovat, nebudeš mít problém."
Tak jak se tam ty soubory dostanou, když tvrdíš, že se tam nic nemůže instalovat? To je tam výrobce pevných disků přímo vypálí? Prostě se mi zdá že jsi pěkný lhář.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 12. 2012 16:52

Bari, tam je chyba ze jsi asi byl myslenkama rychlejsi a psal jsi
do program files se nic neinstaluje


akari: kdybys skutecne vedel, tak vis proc to prave chrome dela takhle SPATNE. U toho totalu z puvodniho dotazu je myslim problem v tom, ze pri instalaci neni user profile jako vychozi volba.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 12. 2012 17:03

akira.uzai píše:Tak jak se tam ty soubory dostanou, když tvrdíš, že se tam nic nemůže instalovat? To je tam výrobce pevných disků přímo vypálí?

Nevím, co za matroš bereš, ale měl bys s tím přestat. Evidentně ti to už dost poškodilo mozek.

Nebo máš snad pocit, že výrobci disků ty další složky a soubory, které máš na disku, přímo vypalují na disk? ;)


PS: Poslední příspěvky se necitují ;)
PPS: Být to na mě, měl bys nastavené schvalování příspěvků. Protože stejně je v podstatě každý tvůj příspěvek označený jako off topic, jelikož sem chodíš jen trollovat ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wayne 21. 12. 2012 18:11

betelgeus píše:Nainstaloval jsem si do notebooku s operačním systémem Windows 8 Total Commander 8.01 64 bit.
Když však provedu nějaké nastavení v Total Commanderu, tak mi nejede uložit!!!
Objeví se mi okno že soubor wincmd.ini nelze přepsat a že mám odstranit ochranu proti zápisu.
Soubor není jenom pro čtení. Když jsem ho v průzkumníku přepsal mým starým souborem tak to šlo ale problém to neřeší!
Nevíte prosím co s tím?
Děkuji.


Ukonči program Total Commander. Klikni na soubor wincmd.ini pravým tlačítkem myši. Z nabídky zvol Vlastnosti. Dále se přepni na kartu Zabezpečení. Pokud bude karta zobrazovat hlášku, že potřebuješ oprávnění ke čtení, tak klikni na Upřesnit. Mělo by se zobrazit okno, kde vlastník souboru nebude zobrazen. Tam klikni na Změnit. Mělo by se zobrazit okno, kde vybereš objekt. Tam klikneš na upřesnit a dále na najít. V seznamu uživatelů najdi svůj účet, označ ho a klikni na OK. Jako vybraný objekt bude tedy tvůj účet, klikneš na OK. Jako vlastník by se měl potom ukazovat tvůj účet. Všechna okna uzavři. Po uzavření by se mělo v kartě zabezpeční pro soubor wincmd.ini ukazovat pro tvůj účet souhrn práv. Pokud tam budeš mít práva pouze pro čtení, označ tedy tvůj účet a klikni na upravit. Pro tvůj účet zaškrtni vše ve sloupci Povolit a vše ve sloupci Odepřít odškrtni. Všechny změni potvrď. Potom spusť normálně Total Commander (NE JAKO SPRÁVCE). Pokud budeš program spouštět jako správce, tak se nebude načítat ten tvůj wincmd.ini a tvá snaha o přivlastnění práv přijde v niveč.
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod win7win 22. 12. 2012 06:22

2 karlos00x Bari007
samozrejme ze spravna odpoved je hned treti prispevok (kernel_panic). a dotazujuci ju pochopil a reagoval najjednoduchsie a spravne.
ALE, spamatajte sa a zacnite radit ludom tak ze sa z nich nebudete snazit vychovat profesionalnych spravcov systemu. nie kazdy uzivatel je tak postihnuty ako vy dvaja. a povedzme si na rovinu, z vysoka kasle na vase "profi" nazory ohladne starostlivosti o system.
ak niekto da takuto otazku ako v tejto teme, tak je uplne jasne ze nie je profik a chce jednoduchu odpoved. ak by pri instalacii cital a rozumel co sa instaltor pyta (kde ulozit wincmd.ini) tak by tu nic nehladal. je jasne ze do uzivatelskeho profilu a nema ziaden problem. no vy dvaja nikdy nepochopite ze vasa marna snaha o tom ako sa do program files, windows alebo na plochu nikdy nic neuklada, je vase tradicne zufalstvo. naozaj sa clovek bavi na vasich tradicnych nervoznych odpovediach o tom ako si kazdy uzivatel vytvori zalohu systemu po cistej instalacii a ako potom rychlo obnovi system a podobne rady (ked uz ma problem na svete a ziadnu zalohu samozrejme nema). tu ste tiez nic poriadne k veci nepovedali, len riesili svoje malicke ego :-)
win7win
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 12. 2012 10:39

ego? ja mu jasne rekl ze nejlepsi to preinstalit a vybrat spravnou volbu. to ze mu tady trdla radi at to spousti jako spravce to fakt neni cesta kterou by mel kdokoliv jit.

nedelame z kazdeho profika, ja ze sebe taky nenecham delat profika skrz vodo/topo-instalace. radsi si zavolam nekoho kdo se tim zivi. jen u pocitacu ma kazd pocit ze to je prece brnkacka.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milne 23. 12. 2012 21:09

Pochopil jsem správně, že složky Windows, Program Files a Program Files (x86) jsou pro uživatele tabu a programy má instalovat do nějaké nově vytvořené složky? I když je při instalaci nabízena složka pro instalaci Program Files či Program Files (x86)? Nebo jaký je správný postup instalace programů? Děkuji
milne
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 23. 12. 2012 21:25

Ale nejsou tabu. Jenom je pak treba si s tim eventuelne pohrat, ponastavovat prava treba pro pripadne INI soubory...nebo koukat, co ze ta instalace vlastne pise, kde ze maji ukladat ty INI soubory.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 12. 2012 21:56

NEEEE!!!! instaluj prave do tech program files! jen kdyz nabizi instalace vyber mista pro konfigurak tak je treba pouzit %APPDATA% resp c:/users ... tohle je trochu blbost instalacky tcmd v roce 2012
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 23. 12. 2012 22:43

IIRC instalačka Total Commanderu nabízí jako výchozí %APPDATA% už několik let.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 12. 2012 13:04

nevytahne si treba z registru jak to mela predchozi verze? (nevim je mi to jedno, vim co mam zvolit, jen me napada proc to asi mohl udelat tazatel)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků