Jak zachovat e-maily s novou doménou

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 13. 8. 2019 12:46

Ahoj.

Řeším problém v práci. Doteď jsme měli maily přes vlastní Exchange u sesterské firmy v Německu. Ta se od nás odtrhla a skončila. My se budeme přejmenovávat a s novou doménou přejdeme na Office 365. Co bych ale potřeboval je, jak zachovat to, aby chodily maily na staré adresy a třeba se přeposílaly na nové? Je možné původní doménu (kterou dostaneme do správy taky, ale nebudeme ji už používat) přidat do Office 365 a chytat z ní jen maily, nebo by musela mít každá adresa té staré domény vlastní účty?
Nebo bude lepší ji přiřadit k nějakému hostingu, založit tam nějakou catch-all funkci doménového koše a pak to přeposílat? Vůbec nevím jak to vyřešit.

Máte někdo radu? Předem děkuji.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 13. 8. 2019 13:00

Pokud dostanete admina k puvodni domene... staci si domenu pridat do portalu office 365 a jednotlivym lidem nastavite aliasy ze stare domeny.

Vse bude chodit do stejne schranky. Emaily ze stare i nove domeny.

Tak bych to tedy udelal ja.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 13. 8. 2019 13:07

O kolik adres se jedná?
Jednoduché a levné řešení je založit hosting pro tu doménu třeba na gigaserveru, tam je libovolné množství mailů i k nejlevnějšímu hostingu za 7Kč/měsíc zdarma. Založit každou konkrétní schránku a v každé schránce zřídit přeposílání + mazání, aby se ty poměrně malé schránky nezaplňovaly. Pro 10 lidí brnkačka, pro 100 lidí otročina, pro 500 lidí... sebevražda v půlce práce.

U nás ve firmě máme vlastní poštovní server na linuxu, tam bychom si zřídili pro ty adresy z jiné domény aliasy, ale u Office 365, to nevím, jestli/jak by to šlo.
Edit: jak píše Chipoun, tak by to šlo.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 13. 8. 2019 13:11

Jedná se o cca 60 účtů tady v čechách a tak dalších 50 v Německu na stejné doméně, které ještě nevím, jestli budeme taky přebírat, ale možná jo. Takže počítejme s cca 100 adres.

Ale pokud to funguje tak, jak píše Chipoun, tak je to super, to jsem právě doufal. Že prostě na staré doméně změním MX záznam na Office 365 a pojede to přes aliasy. Ale raději se ptám, protože nevím na 100%, jestli to takhle jde.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 13. 8. 2019 13:39

Jde to. Máme to tak...
Chipoun
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků