Win+F nevyhledává diakritiku v UTF-8 txt

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 11. 2. 2022 10:22

Den, nadpis je všeříkající. Když prohledávám pomocí Win+F složku, tak když zadám text "papou", tak to najde txt soubor se slovem papoušek, ale když zadám "papouš" tak ne.
Kde je problém. To Windows 8(ano osm) neumí vyhledávat diakritiku nebo neumí pořádně zpracovat ? Mám české Win 8, jazyk češtinu. Zkoušel jsem opakovat test, ale pokaždé když přidám znak s háčkem a čárkou, txt zmizí z výsledků

Paradoxně v Doc souborech to vyhledává správně.

(vždy jsem zkoušel vyhledat ascii projekci i původní výraz s diakritikou)
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 2. 2022 12:45

Windows 8 jsou nepodporované. Pochybuji, že je tu ještě někdo používá.

Windows 8.1 (6.3 build 9600) vyhledají uvedený příklad bez problémů.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 13. 2. 2022 19:47

Pardon,špatně jsem se vyjádřil, winver.exe hlásí Verze 6.3 (sestavení 9600)
Operační systém Windows 8.1 Pro a jeho uživatelské rozhraní jsou chráněny ochrannou známkou a dalšími právy na duševní vlastnictví (uznanými i čekajícími na uznání) v USA a v dalších zemích a oblastech.
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 2. 2022 10:40

Jak jsem psal, takové sestavení na jednom stroji mám a vyhledávání funguje bez problémů. Chyba bude někde u tebe.

Můžeš zkusit znovu sestavit index, zkontrolovat nastavení indexování (zejména položka Považovat podobná slova s diakritikou za jiná slova by mohla mít vliv - já ji mám deaktivovanou) a pomocí SearchFilterView prověřit vyhledávací IFiltry v systému.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 14. 2. 2022 12:38

Ano mám tu možnost Považovat slova za jiná taky vypnutou (ale stejně hledám papous i papouš)
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků