2016 essentials a možnost RDP

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nowis 3. 11. 2017 14:59

Zdravím,

je mi jasné, že windows server 2016 essentials neumožnuje připojení pomocí RDP. Nicméně bych se rád k tomuto serveru připojoval z Macu (jinak než přes vzdálenou plochu helios nespustím, BootCamp a Parallels je až poslední, nouzová možnost). Proto se chci zeptat, zda víte o nějakém legálním řešení, které by umožnilo nějak pracovat s aplikací spuštěnou na serveru, podobně jako RDP. Samozřejmě vím, že existuje verze Standard + CAL RDP, ale to je trochu (cenový) kanón na vrabce...

Díky
nowis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nowis 3. 11. 2017 16:49

...narazil jsem na https://www.terminalserviceplus.com

Bylo by to legální řešení?
nowis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 11. 2017 15:45

Proč nepoužiješ VNC?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nowis 4. 11. 2017 16:26

...protože potřebuji více uživatelských účtů. A potřebuji mít vyřešen tisk, schránku, obecně místní prostředky. Nebo to VNC umí? To by pak samozřejmě bylo dobré řešení, ale zatím jsem VNC vnímal spíše jako možnost vzdálené správy, než uživatelskou vzdálenou plochu...
nowis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 11. 2017 19:09

Připojení více uživatelů zaráz by skrze VNC byl pravděpodobně problém (aspoň co se týče Windows platformy); nicméně tento požadavek jsi měl specifikovat už v prvním postu a vůbec pak nechápu, proč jste instalovali Essentials, když požadujete přístup xy uživatelů skrze RDP. Pokud však stačí, aby se čas od času přihlásil jen jeden člověk, tak to problém nebude.

Zbytek co jsi jmenoval - tisk, schránka, místní prostředky - vesměs problém nejsou, naopak mi přijde, že pro některé aplikace to funguje lépe, než-li klasické RDP (kde aplikace mohou detekovat vzdálené přihlášení a vyhodí tě s chybou; VNC se chová spíše jako přímé lokální přihlášení).

Výhoda VNC pak je jeho cross-platformní univerzálnost.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod waller 14. 11. 2017 17:36

Verze Standard + RDS CAL zas taková rána není, pokud to člověk opravdu potřebuje. Edice Essentials 2016 umožňuje jen a pouze RDS Gateway. Holt to chce příště více měřit a méně řezat. V nižších verzích (2008R2-2012R2) byl MS ohledně RDS vstřícnější. Co se týká VNC, tak silně nedoporučuji - dá se snadno exploitnout a je dost pomalé, tohle na serveru nemá vůbec co pohledávat.
waller
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků