BOOT PC - UEFI nejde změnit na LEGACY

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod brikule001 25. 12. 2020 18:11

Dobrý večer všem, mám již nějakou dobu notebook Acer ES-533. Zakoupila jsem ho tehdy s OS Windows 10. Nyní bych chtěla systém přeinstalovat, v BIOSU mi však nejde nastavit místo UEFI Legacy >:-( . Už jsem se dívala všude možně, ale fakt nevím, co s tím, všechny rady z videí či s diskuze co jsem četla nezabraly. Co jsem se dívala na různé návody na webu, tak vždy šlo zcela normálně překliknout z UEFI do Legacy, ale u mě je tato varianta nemožná navolit, nejde na ni najet. Neví nějaká dobrá dušička, co s tím? Už jsem zoufalá a třeba mi někdo vytrhne trn z paty :-) :-)
brikule001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spejbl007 25. 12. 2020 19:40

A proč to přepínat do režimu legacy?
spejbl007
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 12. 2020 00:42

Nějak nechápu proč by jsi to přepínala?

UEFI umí nabotovat windows 10, není důvod do toho šahat.

Jinak proč to nejde přepnout netuším ale může to blokovat volba secure boot a nebo fast boot a podobné, případně nějaké zabezpečení v biosu které třeba vypnout.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 26. 12. 2020 19:18

Jen dodám - jak píše Petr, Legacy mode znamená vypnutí Secure Bootu, takže možná je potřeba první vypnout Secure Boot.

Možná to chceš vypnout, protože ti to v UEFI nevidí tvoje USB s image? Raději bych udělal znovu bootovací USB, normálně by mělo být vidět i v režimu UEFI.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků