Aktivace Win10 64bit - druhotná licence

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pb03 14. 3. 2022 07:06

Pěkný den,
před nějakou dobou jsem od vás zakoupil licenci Win7 Professional ESD (viz.dole) - po instalaci jsem systém upgradoval na Windows10 32bit.
Nyní jsem přeinstaloval Notebook - chtěl jsem vyzkoušet Windows10 64-bit.
Nainstaloval jsem přímo Win10 64bit ve verzi Home.
Ale nechce se mi provést aktivace pomocí zakoupeného klíče.
Chtěl bych se zeptat, jestli je ta aktivace vůbec možná? nebo bych měl zvolit postup:
nejdřív Win7 + aktivace a pak upgrade na Win10?
Je problém v 64bit verzi nebo ve verzi Home?
Nevím...
Prosím o radu.
Předem děkuji.
Petr
pb03
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 3. 2022 07:46

Elektronická licence (ESD) může být legální, pokud jsi ji koupit v oficiálním obchodě.
Pokud je to tak, pak podle svého popisu jsi spáchal základní chybu:
pb03 píše: zakoupil licenci Win7 Professional ESD
Nainstaloval jsem přímo Win10 64bit ve verzi Home.

Co s tím?
Musíš dodržet zakoupenou edici.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octr 6. 5. 2023 05:55

Zakoupil jsem starší PC Dell Optiplex 3010 nekopletní bez HDD, na skříni byla nálepka s produktovým číslem pro Win7, na ní nápis Windows 7 PRO OA, ale předchozí majitel tvrdil, že už byl systém v PC upgradován na Win 10 PRO. Chci tam šoupnout SSD a provést čistou instalaci Win10 PRO 64bit. Nevím, jestli tam byl předtím 32bit nebo 64bit, ale předpokládám, že spíš 64bit, ale mezi 32bit a 64bit jde myslím legálně přecházet zdarma, takže by to nemělo mít vliv. Mám při procesu instalace Win10 z Rufusem vytvořeného instalačního USB použít product key z Win7, co byl nalepen na skříni? Nebo to není vůbec třeba a po prvním připojení k internetu se mi systém Win10 sám aktivuje, když už tam předtím Win10 byl, ale na jiném HDD?
octr
osobne

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 5. 2023 06:21

Můžeš použít tlačítko "Nemám licenční klíč".
OS se aktivuje automaticky po připojení k internetu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octr 6. 5. 2023 07:34

Díky.

-- 8. 5. 2023 06:01 --

Tak to nešlo, po čisté instalaci Win10 při pokusu o aktivaci OS při prvním připojení k internetu to psalo něco v tom smyslu, že systém není možné aktivovat pomocí digitální licence.

Tak jsem tam zkusil zadat Product Key z Win7, co byl na skříni a už to aktivovat šlo. Psalo to pak, že systém je aktivován pomocí produktového kódu.

Nyní ale po aktualizaci BIOSU základní desky, po aktualizacích OS a při tom provedených pár restartech to píše, že systém je aktivován pomocí digitální licence.

Jsem si myslel, že zkratka OA je to samé jako OEM, a když už s takovou licencí někdo upgradoval z Win7 na Win10, že tam ta digitální licence aktivní bude? Nebo jestli je výměna HDD za SSD a 4 GB RAM za 16 GB RAM tak velká změna HW, že už to digitální licence nevezme?
octr
osobne


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků