Pomalý PC, co mohu zakázat, prosím?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fotografka Míša 5. 2. 2023 15:13

Disk by nerada vyměňovala, na to jednoduché brouzdání jí musí stačit snad cokoliv :-D

Určitě je možné z toho šíleného množství procesů něco ještě odebrat, ale já nevím, co všechno, abych nesmazala něco, co ntb potřebuje k fungování.

MTM81W100LWCK
Fotografka Míša
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 2. 2023 15:31

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 5. 2. 2023 15:37

HDD je dneska proste na system strasne pomale, to by mel byt zlocin proti lidskosti, prodavat to. Navic to ma jen 5400 RPM, to bude pomale vzdycky.

edit: Jelikoz to ma slot na NVME, jak psal vyse reaktor, tak se opravdu vyplati za necelych 600 koupit 256GB na system (prinejhorsim by stacilo i 128, kdyz tam zustane HDD na data, ale rozdil je 150,- Kc) a notebook ozije tak, ze tomu nebudete chtit verit 8-)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 2. 2023 16:14

Kompletní specifikace ntb: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad ... 81W100LWCK

Co se mi podařilo dohledat, tak Lenovo osazuje SMR HDD Seagate ST1000LM035 (= nejhorší možná varianta). Zda je to i tvůj případ si můžeš ověřit pomocí HWiNFO.

Postup rozšíření o M.2 NVMe disk: https://www.youtube.com/watch?v=nxBvhiY6GNg

Levný ucházející model s pětiletou zárukou je např. tento: https://www.czc.cz/gigabyte-ssd-m-2-256 ... 02/produkt
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 5. 2. 2023 20:50

Přiznám se, že možnost, že by u nového notebooku byl HDD mě nenapadla ani v nejčernějších snech. V tom případě platí to co jsem napsal krát deset. ČIli ne uvařit kafe, ale uvařit oběd o několika chodech, sníst, uvařit kafe, vypít, zajít na poobědovou procházku a notebook by mohl být připraven k použití.

Teď čtu (r34ktor), že ten disk je navíc SMR. K tomu se dá napsat jediné: Proboha!!!
Ondrej1
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 5. 2. 2023 21:04

Mě taky ne, zvlášť, když drtivá většina těch modelů má nějakou variantu SSD. Jak říkám, za to by je měli střílet :D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 5. 2. 2023 21:17

zajímavý je, že na 7k2 discích s rozumně udržovaným souborovým systémem (=dobrej defragmentační nástroj) se dalo celkem dělat (XPčka určitě, směrem k sedmičkám se to zhoršovalo)

to sou asi ty moderní systémy, co sou tak úchvatně lepší s každou generací, že bez storage na PCIe sběrnici je to nepoužitelný? aha, tamten, pokrok :lol:

každopádně esli to šachtu má, strčíš to tam, nainstaluješ na plotnu Macrium Reflect, naklonuješ, disk můžeš pro jistotu vyndat, esli to řádne bůtuje z esesdé

pokud jo, tak všecko na plotně zformátovat na jeden oddíl (diskpart, správnej disk, clean a vytvořit novej oddíl, buď tím, nebo přes Správce disků) a přesunout tam dokumente a další adresáře se statickejma datama, reflect pak můžeš odinstalovat

vono na tom nic moc složitýho není
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků