Automatizace akcí s Android, dle wifi, GPS...

Programování pro mobilní telefony, hodinky, Android, iOS, Windows Phone

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gt5 7. 9. 2022 07:05

Dobré ráno,
prosím mohli by jste mi poradit, existuje aplikace která umí provádět akce v telefonu např. pokud zmízím z dosahu BT, Wifi (SSID), či GPS pozice anebo geofencing ?

Např. odejdu z domova, zapne se mi automaticky pozice, 5G, NFC... . Přijdu do práce, vypne se mi 5G, GPS, zůstane NFC... .

Mám důvody proč to potřebuji, jedním z důvodů je spotřeba telefonu a jednoho z programů pro práci.
Naopak zde nechci rozjíždět debatu proč si nekoupíš telefon s větší baterkou atd. Prostě to je tak.

Díky :-)
gt5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 7. 9. 2022 09:18

Nejsem si jistý, jestli je to vůbec možné, aby třeba nějaká aplikace zapínala/vypínala GPS bez potvrzení uživatelem.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 7. 9. 2022 11:47

NFC nežere nic, WiFi pokud máš ne úplně starý telefon se zapíná pouze dle pozice na uložených místechGPS, jinak pouze v případě pokud dáš vyhledávání. Pokud jseš na jednom místě nedochází k přelaďování mezi BTS a je v tu chvíli jedno jestli máš 5G nebo 4G.( Můžeš mít smůlu,že bys byl na hraně a zrovna na tvém pracovišti docházelo k přelaďování) GPS by jsi měl mít aktivní pouze v případě používání k tomu povolených aplikaci.
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků