Instalace W10/11 s klíčem ke starším windows (8/8.1)

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 11

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod javlastnenevim 30. 12. 2022 17:33

Ahoj, mám takový zajímavý dotaz týkající se spíše licencí. Před mnoha lety jsem si koupil krabicovou (FPP) verzi W7 HOME a následně koupil placený upgrade na 8 / 8.1 PRO. Podle toho, jak byl upgrade nastavený vím, že vlastním FPP licenci na W8.1.
Ty Win 8.1 jsem v době, kdy byl upgrade oficiálně zdarma, upgradoval na W10 a nyní tento systém používám na svém počítači. Ale upgrade na W10 už nevygeneroval nový product key, ale jen elektronickou licenci vázanou na hardware.

Vím, že 8.1 lze stále zdarma upgradnout na W10. A W10 lze snad zdarma upgradovat na W11.

Napadlo mně, kdybych teď koupil nový PC (a ten starý deaktivoval), zda by bylo nutné kupovat novou licenci W11, anebo lze nainstalovat W11 s licenčním klíčem starších windows (8.1). Zkoušel jste to někdy někdo? Cesta instalace FPP W8.1 -> Upgrade na W10 -> Upgrade na W11 by byla možná? Vím, že dost komplikovaná. Bylo by to legální, anebo jsem už svou možnost upgradu vyčerpal u prvního PC při upgrade na W10? Díky.
Měl jsem přezdívku istarix. Pak jsem zapomněl heslo a email už nemám...
javlastnenevim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 12. 2022 18:00

FPP license se ti sváže s účtem Microsoft, pokud se na něj na W10 přihlásíš. Není pak nic jednoduššího, než nainstalovat W11 a přihlásit se.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javlastnenevim 30. 12. 2022 20:20

Díky. Jde to někde zkontrolovat? Díval jsem se do svého MS účtu na webu, a tam právě žádnou licenci nevidím. Podle návodů na webu by měla být v historii nákupů, ale tam teda není.
Měl jsem přezdívku istarix. Pak jsem zapomněl heslo a email už nemám...
javlastnenevim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Horst_ 31. 12. 2022 18:55

Nainstaloval jsem Win 11 a použil klíč z FPP verze W7 HOME.Instalace bez problému i bez šmejdění po MS účtu.Jednalo se o instalaci na prázdný disk .
Horst_
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků