Jak zrušit přihlašování heslem/prstem, atd. ve Win11

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 11

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bluenite 16. 3. 2023 18:05

Nový nb má ve výchozím nastavení nutnost přihlášení otiskem prstu při zapnutí. Jak to odstranit? Dtto všechny možné ochrany identifikace potřebuji zrušit také (heslo, kamerový scan, atd). Jde o domácí přístroj pro použití starším uživatelem a minimální potřebou ochrany proti odcizení. Kde to v nastaveních najdu?
díky za radu
Petr
bluenite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 3. 2023 11:39

V nastavení uživatelského účtu zvolte možnosti přihlášení a vypněte vynucené přihlášení s pinem a Windows Hello. Následně spusťte netplwiz (Windows + R) a u vybraného účtu odškrtněte "Před použitím počítače musí uživatel zadat heslo".
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 3. 2023 18:04

Takhle to funguje ve Win 10 (také to tak používám, s automatickým přihlášením do vybraného uživatelského účtu).
Nicméně i tak to po občas přihlášení chce (PIN, heslo).
Nevýhoda je, že automatické přihlášení je (pochopitelně) cílené na jednoho jediného uživatele. Pokud se explicitně odhlásí nebo provede zamčení, musí pak heslo nebo PIN znát a zadat.

Další možnost je přihlašování heslem úplně zrušit, ale to bych nedělal.

Zaznamenal jsem ale něco, že ve Win 11 třeba to automatické přihlašování a přihlášení bez hesla nejde nastavit (pro uživatele s MS účtem). Osobně to ověřené nemám, zůstávám na Win 10.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bluenite 18. 3. 2023 11:25

Emil Pastelka píše:V nastavení uživatelského účtu zvolte možnosti přihlášení a vypněte vynucené přihlášení s pinem a Windows Hello. Následně spusťte netplwiz (Windows + R) a u vybraného účtu odškrtněte "Před použitím počítače musí uživatel zadat heslo".

dík moc, takhle to funguje
bluenite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirkash 22. 6. 2023 19:24

Zaznamenal jsem ale něco, že ve Win 11 třeba to automatické přihlašování a přihlášení bez hesla nejde nastavit (pro uživatele s MS účtem). Osobně to ověřené nemám, zůstávám na Win 10.


To samozrejme pravda neni a je to nesmysl.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 6. 2023 12:28

No, úplně nesmysl to není - občas zlobí stav, kdy PC nemá nastavené heslo, ale je spojené s MS účtem. V takovém případě se sice přihlásí automaticky bez hesla, ale například po probuzení už se nepřihlásí automaticky, protože nemůže zadat žádné heslo a je třeba manuálně kliknout na tlačítko Přihlásit. Prostě některé funkce existenci hesla předpokládají.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirkash 25. 6. 2023 17:44

Mě zadny stav takovy nenastava a nezlobi, takze nesmysl to samozrejme je.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 6. 2023 10:00

Že to neblbne tobě neznamená, že to neblbne někomu jinému.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 6. 2023 10:52

Standardní chování W10/W11:
Emil Pastelka píše:V takovém případě se sice přihlásí automaticky bez hesla, ale například po probuzení už se nepřihlásí automaticky, protože nemůže zadat žádné heslo a je třeba manuálně kliknout na tlačítko Přihlásit.

Můžeš nastavit v možnostech napájení:
Po probuzení počítače (ne)požadovat heslo.

Btw:
ve W10|W11 je bezpečnější prázdné heslo než automatické přihlášení s nastaveným heslem.
Firewall se pro první alternativu automaticky nastaví podstatně přísněji.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 6. 2023 12:46

V aktuální verzi Win10, které mám k dispozici na PC, kde to zlobí, takové nastavení ani není. A ne, není to zásahem do registru, jinou aplikací, právy uživatele a podobně. Prostě nastavení napájení ani nastavení možností přihlášení uživatele danou položku neobsahují.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sodrak 26. 6. 2023 14:57

Uvedený postup v mojom prípade nepomohol ani po 2 hodinách snahy som nedokázal zrušiť prihlasovanie heslom/PIN-om/prstom. Nakoniec stačilo prepnúť na "Prihlásiť sa lokálnym kontom" a nenastaviť žiadne heslo. A už to funguje - zapnem počítač a po chvíľke som na základnej obrazovke a už som spokojný.

Predtým bolo prihlásiť sa kontom Microsoft a tam som to prihlásenie nedokázal zrušiť.
Sodrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ... 9. 8. 2023 15:57

Ja vul pri ciste instalaci Win11 z USB flashdisku zapnul wifi a uz me to nepustilo dal a ani zpet, dokud jsem se neprihlasil k uctu MS, takze jsem pak musel udelat cistou instalaci Win11 znovu a bez wifi.

Po instalaci se musi pres regedit zviditelnit jedno zatrzitko v nastaveni, tam pak zrusit zatrzeni a Notebook pak po restartu uz nabehne do Win11 bez vynucovani prihlasovaci procedury.

Spustit jako spravce regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft WindowsNT > CurrentVersion > PasswordLessDevice > u polozky DevicePasswordLessBuildVersion  zmenit hodnotu 2 na 0, a ulozit.

Spustit jsko spravce netplwiz a zrusit zatrzitko. Restart systemu a hotovo.

Zatim se mi zda prekvapive Win11 OK, operacni system Win11 mi po zapnuti notebooku dokonce nabehne driv nez mi tam nabihal Win10.
...
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků