Upgrade notebooku Toshiba Satellite C855-1R8 C

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod spectorcz 28. 1. 2023 02:29

Zdravim, uvedeny notebook byl na Win7-32bit, CPU Celer B830@1.8GHz, 2jadro, 4GB RAM, Sata 2.5" plotnak..

Microsoft nabidl upgrade na Win10, tak jsem zkusil instal rovnou na 64bit. Zda se mi, ze se to cely nejak zpomalilo.

Zkusmo jsem pridal dalsi 4GB RAM DDR3 modul z druhe Toshiby, ale je to snad jeste horsi.

Zkusim jeste naklonovat puvodni disk na SSD a zkusit to tam, jinak nevim co vic s tim udelat...Nejaky napad?
spectorcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 28. 1. 2023 07:30

Idealne udelat cistou instalaci, ale nejprv se podivej, jestli tam mas vsechny ovladace. Prece jenom uz je to hodne starej notas a je docela pravdepodobny, ze tam desitky daly jenom nejaky univerzaly, nebo zadny. Tady se tvari, ze neco maji - https://devid.info/v2/catalog/model/719 ... 6cz/lng/en
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod spectorcz 28. 1. 2023 10:14

Diky, to ale vypada na obladace jen pro win xp /win xp 64. Uz klonuju disk na SSD. V Device Managerovi se zda byt vse ok.
spectorcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 28. 1. 2023 10:17

Ja jsem to rozkliknul u par tech chipsetu a tam je nabidka vetsinou az po win10, mely by stacit i ty pro 8.1.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod spectorcz 4. 2. 2023 12:22

Tak SSD disk ten system vyrazne zrychlil, takze to tak mamine staci. Udelal jsem Windows update a instalace updatu se tez zrychlila, coz se dalo cekat. Zaskrtnul jsem i instalaci ne-windows komponent, a Updater nenasel zadne lepsi ovladace.
Jeste zajimavost, pridal jsem dalsich 4GB ram do slotu k puvodnim 4GB (uplne ten samej modul z druhe starsi Toshiby) a to to cele uplne zpomalilo.Mozna je treba potunit nastaveni tech pameti v Biosu, to jsem nezkousel.

-- 4. 2. 2023 12:26 --

eviljack píše:Ja jsem to rozkliknul u par tech chipsetu a tam je nabidka vetsinou az po win10, mely by stacit i ty pro 8.1.


Fakt? Sakra, jsem videl jen odkazy s nazvem zipu XP64 tak jsem si rikal ze to je jen pro xp...ale zas me mohlo napadnout, ze xp nejsou 64 bit system, a ze v tom zipu asi budou schovane ovladace pro vsechny winy.:)
spectorcz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků