Odtékání teplovodivé pasty?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kůra 6. 2. 2023 15:21

Zdravím,

poslední měsíc řeším záhadu s teplovodivou pastou thermal grizzly kryonaut (možná to nebude ani chyba pasty).

Po její aplikaci, na CPU i GPU, mám teploty při zátěžových testech CPU např. Aida64 nebo test v Lenovo Vantage s použitím chladící podložky Genesis oxid 450 okolo 76°C. Teplota při hraní her např. Borderlands 3 nebo Metro Exodus je dost podobná cca 76°C (taky s chladící podložkou).

Takhle vše funguje cca 7 až 10 dní, pak se začnou teploty zvyšovat. Jádro 1 a 3 si občas sáhne až k 88°C a jádra 2 a 4 přelezou 80°C velice zřídka, spíše se drží okolo těch 76°C.
Vytížení je podle openHW monitoru u všech jader stejné, na grafu je dokonce vidět, že 2 a 4 jádra tahají víc.

GPU si jinak lebedí při plné zátěži 67°C - 69°C.

Zajímalo by mě, jestli se s tímto úkazem někdo z Vás někdy setkal a pokud ano jestli se to povedlo vyřešit.

Jinak můj počítač:

Lenovo Legion 5 Y540-15irh
CPU - I5 9300h
GPU - RTX 2060
SSD - Samsung 970 EVO plus 1TB

Předem děkuji moc za odpovědi. Pokud jsem něco nenapsal a bylo by potřeba, určitě doplním.
Kůra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 2. 2023 15:47

Chyba v pastě určitě není. U notebooku bych spíš tipoval špatnej kontakt s pasivem chladiče, ale těžko hádat.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kůra 6. 2. 2023 18:01

milsimr píše:Chyba v pastě určitě není. U notebooku bych spíš tipoval špatnej kontakt s pasivem chladiče, ale těžko hádat.


Děkuju moc za názor.
Kůra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 2. 2023 09:27

To je prostě design Intelu... pokud drží rozumně boost je to normální stav. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kůra 7. 2. 2023 17:05

Python.p píše:To je prostě design Intelu... pokud drží rozumně boost je to normální stav. :)

Taky moc děkuji. Boost drží, spíš je to jen moje zvědavost, protože jsem se s tímto setkal poprvé.
Kůra
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků