Přetaktování procesoru a grafiky - správné hodnoty

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matej23 4. 1. 2024 23:32

Ahoj. Chtěl bych přetaktovat procesor i grafiku a prosím Vás o radu jaké hodnoty zvolit. Zkrátka hledám rozumný střed mezi výkonem a vyhořelým počítačem :D. Nejsem úplný Franta Jetel uživatel, kolem počítačů už leccos znám, ale taktování jsou pro mně neprobádané vody. Tak se omlouvám, pokud se budete chytat za hlavu, ale budu rád za polopatické informace, co, kde a kolik nastavit Děkuji :D

Specifikace PC: CPU: AMD Ryzen 5 2600, GPU: Sapphire RX 5500 XT Pulse 8GB OC, Deska: ASUS PRIME B450M-K, zdroj: SilentiumPC Elementum E2 80+ 550W
Matej23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2024 23:37

Nic takového neexistuje. Každý kus je jiný a co funguje s jedním, u druhého fungovat nebude. Pokud tedy nevíš, co děláš a jak to udělat, NEDĚLEJ TO, můžeš si odpálit komp.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Hodek 30. 1. 2024 10:16

Přidávám se k názoru KineCZeka. Přetaktování je sice zajímavá záležitost, ale pokud nevíš, co děláš, můžeš si tím i uškodit.
Pro přetaktování procesoru budeš potřebovat přístup do BIOSu nebo UEFI. V BIOSu najdi nastavení pro taktování procesoru. Obvykle se jedná o položku "CPU Clock Speed" nebo "Base Clock Speed". Zde nastavíš požadované taktování.
Daniel Hodek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 31. 1. 2024 11:25

A neposledně, s ohledem na HW tazatele, změna provozních vlastností PC a potenciální ztráta stability za teoretických 5-10 % výkonu navíc nestojí.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků