Nejlepší "speech to text" program pro češtinu? ( i ENG)?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kulikk 30. 3. 2023 23:34

Dobrý den

Jaký je v současné době nejlepší speech to text program pro český jazyk. Tzn. program který převádí mluvenou češtinu (ať už "live" nebo z nějakého audio souboru) do psané češtiny...? Rovněž jaký je nejlepší (nejpokročilější, nejpřesnější atd.) program pro to samé ale pro angličtinu... (mluvená angličtina do psané) ?

Předpokládám že je více variant, tak napište které znáte a jsou podle vás nejlepší...
(pokud by to bylo "offline" a text nikam nešel, tak by to bylo asi nejlepší, ale rozhraní přes webovou stránku taky stačí).

Před pár/několika lety jsem se o to zajímal a nebyl jsem moc "impressed" výsledky, předpokládám ale, že v roce 2023, zvláště s pokroky v AI už takových programů bude hodně a budou přesné (i pro češtinu)...?

Dejte tipy co znáte a jsou podle vás nejlepší, díky.
Kulikk
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 31. 3. 2023 12:54

Apple tohle docela umí už v základu, není třeba nic instalovat. Pro moje potřeby úplně dostačující a s naprostým minimem chyb.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 31. 3. 2023 14:44

Asi nejlepší, co jsem zatím slyšel, je Amazon Polly. Ovšem to je placená služba po vývojáře aplikací. Přímo o aplikaci, která by to přidala do systému jako službu TTS, nevím a při zběžném hledání ji nevidím.
Hodně dobrá je i podobná služba od Google - https://cloud.google.com/text-to-speech/
Opět se jedná o placenou záležitost, která používá výbornou syntézu. Zkuse si demo na stránce.
Obě zmíněné služby dalece přesahují výchozí asistenční TTS v Android nebo iOS.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kulikk 31. 3. 2023 15:19

Já psal ale o "speech to text"... a vy píšete o "text to speech"...??

Nebo to co jste napsal umí i speech to text?

-- 31. 3. 2023 16:20 --

cz.hook píše:Apple tohle docela umí už v základu, není třeba nic instalovat. Pro moje potřeby úplně dostačující a s naprostým minimem chyb.


Předpokládám že myslíte iphone..? já ale nemám iphone, myslel jsem spíše nějaké desktop řešení
Kulikk
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 31. 3. 2023 20:17

Apple to umí i na desktopu, ale vy jste myslel asi něco windows a tam bohužel nevím, jen jsem sdílel svou zkušenost.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 4. 2023 14:10

Kulikk píše:Já psal ale o "speech to text"...

Jasně, nečtu a jsem nepozorný :) Nicméně oba zmínění zástupci mají i tento směr. U Amazonu je to Transcribe a u Google (i s s demem) https://cloud.google.com/speech-to-text/
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků